„Lifosa“ planuoja veiklą iš dalies atnaujinti gruodį

 „Lifosa“ planuoja veiklą iš dalies atnaujinti gruodį

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Veiklą rugsėjo viduryje sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ planuoja pirmą gruodžio savaitę pradėti trąšų gamybą sumažintu pajėgumu. Anksčiau laikinasis įmonės administratorius Rimvydas Vaštakas sakė, kad gamyba galėtų būti atnaujinta lapkričio viduryje.

Sprendimas atnaujinti gamybą buvo priimtas pasiekus laikiną susitarimą su laikinuoju administratoriumi dėl būtinų žaliavų įsigijimo, pirmadienį pranešė „Lifosa“.

„Svarbiausiose Europos ir Amerikos rinkose juntamas didelis ir neatidėliotinas trąšų poreikis. Atsižvelgdami į šią aplinkybę ir „Lifosos“ ekonominę reikšmę Lietuvai bei vietos gyventojų bendruomenei, nuosekliai siekiame atnaujinti gamybą pačiu artimiausiu metu“, – pranešime sakė „Lifosos“ valdybos narys ir patronuojančios įmonės padalinio „EuroChem Europe“ vadovas Marcas Hechleris (Markas Hekleris).

Anksčiau laikinasis įmonės administratorius Rimvydas Vaštakas sakė, kad gamyba galėtų būti atnaujinta lapkričio viduryje.

Aut. past.

„Kad užtikrintume tvarią ir ilgalaikę įmonės veiklą, turėsime imtis papildomų priemonių, siekdami „Lifosai“ prieigos prie žaliavų konkurencingomis kainomis ir leidimo prekiauti savo produktais platesniam klientų ratui“, – pridūrė jis.

„Lifosos“ profesinės sąjungos pirmininkas Kęstas Šlama BNS anksčiau sakė, kad laikinai sustabdžius gamybą į prastovas išleista mažau nei pusė darbuotojų, jie iš darbo neišėjo. 

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 912 žmonių, iki sankcijų jų buvo 1030. 

Rugsėjo 14-ąją „Lifosa“ gamybą laikinai sustabdė dėl vienos pagrindinių žaliavų – amoniako – trūkumo bei smarkiai išaugusios gamtinių dujų kainos.

Vėliau įmonės atstovai Seimo nariams teigė, kad dėl sudėtingos sandorių patikros mažėja „Lifosos“ galimybės rasti žaliavų, prarandami užsakymai tarptautinėje ir vietos rinkoje.

1 Komentaras

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video