Kad „Lifosa“ galėtų dirbti, „EuroChem“ teigia padariusi reikšmingų nuolaidų

 Kad „Lifosa“ galėtų dirbti, „EuroChem“ teigia padariusi reikšmingų nuolaidų

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ valdytoja „EuroChem Group“ teigia suteikusi didelių nuolaidų, kad „Lifosa“ galėtų atnaujinti dalį gamybos – laikinas susitarimas buvo pasiektas su Vyriausybės paskirtu administratoriumi.

Anot „EuroChem“ pranešimo, bendradarbiaujant su įmonės laikinuoju administratoriumi buvo panaikinti kai kurie tiekimo apribojimai.

„EuroChem Group“ vykdomasis direktorius Samiras Brikho teigė, kad siekiant, jog įmonė galėtų stabiliai dirbti ateityje, reikės imtis papildomų veiksmų, kad žaliavas ji galėtų pirkti konkurencingomis kainomis, taip pat naudotis klientų baze.

Teigiama, jog veiklos atnaujinimui „EuroChem Group“ padarė reikšmingų nuolaidų, tačiau sprendimas buvo priimtas siekiant įvykdyti svarbius socialinės atsakomybės įsipareigojimus, remiant įmonės darbuotojus ir Kėdainių bendruomenę, kuriai tiekiama šiluma. Be to, įmonė padeda geriau aprūpinti maistu pasaulio šalis.

„Nepaisant to, siekiant apsaugoti kreditorius ir užtikrinti gamyklos ekonominį gyvybingumą, reikės greitai iš naujo integruoti „Lifosą“ į „EuroChem“ pardavimų ir pirkimų tinklą, kad ji galėtų išgyventi sektoriuje esant labai sudėtingoms aplinkybėms“, – teigiama „EuroChem Group“ pranešime. Pirmasis apie tai pranešė portalas vz.lt.

Veiklą rugsėjo viduryje sustabdžiusi „Lifosa“ planuoja pirmą gruodžio savaitę pradėti trąšų gamybą sumažintu pajėgumu. Apie tai pirmadienį išplatintame pranešime informavo „Lifosos“ administracija.

Rugsėjo 14-ąją „Lifosa“ gamybą laikinai sustabdė dėl vienos pagrindinių žaliavų – amoniako – trūkumo bei smarkiai išaugusios gamtinių dujų kainos.

Vėliau įmonės atstovai Seimo nariams teigė, kad dėl sudėtingos sandorių patikros mažėja „Lifosos“ galimybės rasti žaliavų, prarandami užsakymai tarptautinėje ir vietos rinkoje.

Dėl sankcijų „Lifosos“ veikla pirmą kartą buvo sustabdyta nuo balandžio 10-osios iki rugpjūčio 7 dienos. Tuomet gegužę–birželį į prastovas buvo išleista 45 proc. įmonės darbuotojų.

15 Komentarai

  • Amoniakas iš Achemos? O fosforitai ir siera iš Urdomos?

    • Koks tu protingas

  • Elektra perki is urdomos, benza, dyzeli is urdomos kokios bedos bezdaliau?

  • Lietuviški konservant sadistai koc brangų amoniaką privertė pirkt iš Achemos.

  • Visų pirma tokios įmonės veikimu ir mokesčių mokėjimu į biudžetą turėtu būti suinteresuota valstybė. Bet kiek matome, valstybė nelabai suinteresuota apart pagalių kišimo į ratus. Todėl sėkmė abejotina.

  • Tai juk gryni nevispročiai sėdi valdžioje.Kur tai matyta,kad sklaidantis kvailais draudimais kirst šaką ant kurios patys sėdi?Nutraukė ekonominis ryšius su Baltarusija-geležinkeliai prarado krovinius,biudžetas tranzito mokesčius, apie elektrą jau nebekalbėsiu,uostas pusiau gyvas vos dvasuoja,žemės ūkis be kalio,reikalingo augalų gyvasčiai,Lifosa be fosforinėms trąšoms reikalingų komponentų,miestas be pigesės šilumos…Ir visa tai gerovės valstybei ir jos žmonėms šie niekšai stengiasi,ane,anūke ožio?

    • Nepergyvenk. Kai bulviniam batkai ateis galas, su nauja baltarusijos valdžia ekonominiai santykiai bus atstatyti, o su teroristine valstybe jokios prekybos nebus.

  • Tikiuosi tikri patriotai i šią putino draugelio gamyklele dirbti tikrai jau nesugrįš

    • Jau rado darbus kai kurie dėjo ant rajono valdžios.

  • Konservai gyvi, tvarka ives viena kart ant to svieto!

  • Baikit minėti apie kiesto šildymą. Būk tai paleidus gamyklą miestiečiai šildysis pigiau. Nei velnio, tik Panevėžio tinklai turės didesnį pelną. Todėl straipsnyje autorius turėtų pakeisti savoką ”šildo Kėdainių miestą” pakeisti į ”krauna milijonus Panevėžiui”.
    O apskritai korespondentai galėtų aprašyti kodėl Kėdainiai turėdami beveik nemokamą šilumą (už Lifosos dūmų uostymą) negali savo tinklų aptarnauti patys bei siūlydami pigų šildymą pritraukti gyventojus iš kitų rajonų ar emigracijos. Kas dėl to kaltas? Kas atidavė vadžias Pnvžiui? Gal Muntienas kaip ir sąvartyną Kaunui?

    • Jei ir pasileis, tai nepilnu pajėgumu, jokio likutinio garo miesto šildymui nebus, meskit tas nesąmones iš galvos.

    • O tai nezinai,kad buvo toks meras Kisielius,vat jis ir perleido Paneveziui ta pertekline siluma.Beja jis konservatorius.

  • Taip kisielius prasuko ta afera su panevezio tinklais, bet visi pmirso ir visi nori garo ir pigaus sildymo!

  • Tas konservuotas Kompotas dar ir su vandens nugeležinimo stotimi buvo makarų atskėlęs.Bet kaip konservantas,tai taip ir liko nepakaltinamu…Su ta brudstva tik dichlofosu ar tuo piktžoles naikinančiu rudapu juos purkšt reikia.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video