„Lifosa“ gamybą turėtų atnaujinti lapkričio viduryje

 „Lifosa“ gamybą turėtų atnaujinti lapkričio viduryje

Kaip teigia įmonės administracija, situacija, kai „Lifosos“ darbuotojams vėluoja atlyginimai, susidarė gegužės 24 d. pasikeitus laikinajam administratoriui./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Veiklą rugsėjo viduryje sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gamybą turėtų atnaujinti anksčiausiai lapkričio viduryje, teigia laikinasis įmonės administratorius Rimvydas Vaštakas.

„Aiškesnės datos negu lapkričio vidurys nėra, tačiau kol kas ir iš komercijos direktoriaus, ir iš naujo paskirto direktoriaus (Andrejaus Savčuko – BNS) informacija yra tokia, kad lapkričio viduryje“, – BNS sakė R. Vaštakas.

Įmonės atstovė spaudai Indrė Mažeikienė BNS neįvardijo konkrečios veiklos atnaujinimo datos: „Tikslesnės informacijos nėra tuo klausimu“. 

„Lifosos“ profesinės sąjungos pirmininkas Kęstas Šlama BNS teigė, kad laikinai sustabdžius gamybą į prastovas išleista mažau nei pusė darbuotojų, jie iš darbo neišėjo.  

„Šiuo metu prastovose yra 39 proc. darbuotojų. Nuo paskutinio gamybos sustabdymo pradžios iš įmonės išėjo keli darbuotojai, bet pagrindinė to priežastis – anksčiau suplanuoti jų pačių sprendimai baigti aktyvią profesinę veiklą, nes yra įgiję teisę į senatvės pensiją arba dėl sveikatos problemų“, – sakė jis.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 912 žmonių, iki sankcijų jų buvo 1 030. 

Rugsėjo 14-ąją „Lifosa“ gamybą laikinai sustabdė dėl vienos pagrindinių žaliavų – amoniako – trūkumo bei smarkiai išaugusios gamtinių dujų kainos.

Vėliau įmonės atstovai Seimo nariams teigė, kad dėl sudėtingos sandorių patikros mažėja „Lifosos“ galimybės rasti žaliavų, prarandami užsakymai tarptautinėje ir vietos rinkoje.

18 Komentarai

 • Ar ilgam?Vėl konservai netaip supras eilinį sankcijų paketą ir „Ales pizdiec“

  • Mieli komentatoriai, labai nemsloniai įžeidinėjat lifosiečius, tad viskas yra perduota e.policijai, viešai atsiprašinėsite, per ta pačią R.Aikštę viešai ir bus jūsų pavardės. Norime priminti, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 str. skelbia, jog žmogaus asmuo yra neliečiamas, žmogaus orumą gina įstatymas. Vadinasi, valstybė saugo asmens garbę ir orumą, ir žmogus turi teisę į jų gynimą. Išreikšta kritiška nuomonė, kuri dažnai paremta girdėtais gandais ir nepagrįstomis, tikrovės neatitinkančiomis informacijomis (melagingomis, prasimanytomis ir žeminančiomis), informacija, kurios turinys yra užgaulus ar nepadorus ir žeminantis asmenį, gali būti įvertinta, kaip neteisėtas veiksmas, kuris pagal turinį gali būti kvalifikuotas, kaip įžeidimas ar šmeižimas

   • Tokiu atveju reikia aplamai drausti komentarus, arba padaryti registruotus. Kaip Delfije pvz.

 • Tai kad protingi senai kitur darbus rado liko tik lopai in tinginiai ispurtusiais raudonais veidukais 😉

  • Pritariu. Ten tokių kaušų per pažintis prilindę, kad Dieve apsaugok. Bet ten tokių reikia, kurie nesiorientuoja aplinkoje, koks poveikis sveikatai ir t.t. Svarbu pirštai ragatkėm ir sakyti, kad tu su aukštuoju gauni 900, o aš su septyniom klasėm štuką du.

   • O tu toks kaušas, kad net pažintys nepadėjo. Tai dabar sėdi darbo biržoj ir lieji tulžį. Vienintelis kaušas tai tu, jei sugebi tik 900€ gaut su aukštuoju. Profke nesiskaito bėja kaip aukštasis. Taip, kad nusišluostyk ašaras ir būk vyras.

  • Taikyk sau, yra kam rūpi įmonė, ir nori gero, ir sieja ateitį su ja. Lengviausiai yra pabėgti iš visur kur Tau blogai, o ne spręst problemas kartu. Tą patį galėčiau pasakyt, kad tokie anokie pirmi ir pabėgo.

 • Įdomu,kur Petras(proto bokštas)dirba?Ar tau Lifosa skersai kele perėjo,ar pavydas bamba graužia?

  • Ne. Neperbėgo ir pavydas negraužia. Aš už tai, kad jau gana nuodyti kėdainiečius.

 • Tu pats sau nuodas, pavydi ir kenkia tavo paskutinem likusiam smegenu vingiui

  • Petrai taves jau niekas nenuduosis

 • Maskaliu fabrikas tūkstančius kėdainiečių susargdino onkologinėm ligom, daugelis jau po velėna… Sovietmečiu neįmanomo buvo išeit su lietsargiu lietinga diena, gamyklos skleidžiama siera skyles iš degindavo lietsargiuose… Dabar taip pat naktim neįmanoma buvo langus atsidaryt, kol dirbo maskaliu valdomas fabrikas pilnu pajėgumu. Velniop ta fabriką. Geriau tegu siberijoj fufaikes gamina trasas, o mes po karo pigiai iš jų nusipirksim

  • Bet taip kaip maskoliu fabrike Slama dirba? Jam skanus ruskio pinigai? Tai isvesrtaskuris vadinasi?

  • Žmonės nors darbą turėjo nuo nepriklausomybės, 32 metus šėrė valdžia rusus ir niekam nė krust, kad tuoj karas prasidės, nes reikėjo iš trąšų bombas gamint ir veiklą pristabdyt prisidengiant sankcijomis. Dabar lifosiečiai nežinomybėje gyvena, o meras turbūt bijo jiems į akis pažiūrėt.

 • Merui px, kaimo šventėse su babom ima pilna burna ir vargo nemato. O lifosiečiai tegul vamdzį giruažia. Mero alga trys štukos.

 • Jeigu jus nuodija, degina triusikus, lietsargius tai ko nerasot rastu i aplinkosauga? Ar tik ateinat pavemt i komentarus sprogdami is pavydo urodeliai is po sudlapiu pasislepe komentuojat?

  • Buvo kreiptasi į jūsų vadinamą tarnybą dėl lietaus kanalizacijos nederamo vartojimo.Na taip,atvažiavote,ėmėte mėginius ir pateikėte tyrimo rezultatus apie pasitvirtinantį teršimą.O kas iš to,jei viskas tuo ir baigėsi?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video