Lietuvoje registruota 44,4 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos

 Lietuvoje registruota 44,4 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos

Karo pabėgėliai iš Ukrainos registracijos centre Alytuje./ BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

BNS inf.

Lietuvoje registruota beveik 44,4 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, 18,2 tūkst. iš jų – nepilnamečiai, rodo Statistikos departamento duomenys.

Pastarąją parą registracijos centruose arba Migracijos departamento padaliniuose atvykimą deklaravo 614 asmenų, iš jų – 334 nepilnamečiai, 87 vaikai buvo nesulaukę šešerių.

Septynių dienų per parą atvykstančiųjų iš Ukrainos vidurkis, naujausiais duomenimis, siekia 500 – šis rodiklis daugmaž stabilus jau savaitę.

Maždaug trečdalis visų atvykusių ukrainiečių, t.y. 14,3 tūkst. registruota Vilniaus registracijos centre, beveik 6,2 tūkst. – Kauno centre, Klaipėdos ir Alytaus centruose atitinkamai registruota po 4,8 ir 4,5 tūkst. migrantų, Šiaulių centre – beveik 2,3 tūkstančio.

4,9 tūkst. į Lietuvą atvykusių karo pabėgėlių yra vaikai iki šešerių metų, 13,5 tūkst. – nuo šešerių iki 18 metų. Dar beveik 2 tūkst. yra asmenys, vyresni nei 65-erių.

Dauguma atvykusiųjų pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu. Didžioji dalis jų – moterys ir vaikai.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo Rusijos prieš daugiau nei mėnesį pradėto karo Ukrainoje pradžios iš šalies dėl karo išvyko daugiau nei 4,5 mln. gyventojų, dar per 7,1 mln. asmenų buvo priversti palikti savo namus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video