Lietuvoje įsikūrusiems ukrainiečiams pratęstas terminas išmokti lietuvių kalbą

 Lietuvoje įsikūrusiems ukrainiečiams pratęstas terminas išmokti lietuvių kalbą

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

BNS inf.

Nuo karo į Lietuvą pabėgusiems ir čia įsidarbinusiems ukrainiečiams metais pratęstas reikalavimas išmokti lietuvių kalbą.

Kaip nusprendė Vyriausybė, „užsieniečiams, kuriems yra ar buvo suteikta laikinoji apsauga Lietuvos Respublikoje, įdarbinti valstybinės kalbos mokėjimo kategorijos netaikomos 3 metus nuo laikinosios apsaugos Lietuvoje suteikimo“.

Dabar galiojančiame nutarime numatytas dvejų metų terminas.

Projektu vieneriems metams taip pat pratęsiama laikinoji apsauga – iki 2025-ųjų kovo.

Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, nuostata dėl prailginto kalbos mokėjimo termino bus taikoma ir asmenims, kuriems yra suteikta laikinoji apsauga, ir tiems, kuriems ji buvo suteikta, tačiau jie jau yra įgavę naują statusą, pavyzdžiui, turi leidimą dirbti Lietuvoje.

Valstybinė kalbos inspekcija praėjusių metų kovo viduryje politikus informavo, kad nuo 2024-ųjų kovo pradės tikrinti, kaip šalyje dirbantys karo pabėgėliai iš Ukrainos moka lietuvių kalbą. Šie Valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos planai papiktino Vyriausybės atstovus.

„Ir toliau bus sudaromos galimybės ukrainiečiams mokytis lietuvių kalbos per Užimtumo tarnybos finansuojamas priemones ar per Individualių mokymosi paskyrų sistemą“, – teigiama ministerijos rašte.

Valstybinė kalbos inspekcija praėjusių metų kovo viduryje politikus informavo, kad nuo 2024-ųjų kovo pradės tikrinti, kaip šalyje dirbantys karo pabėgėliai iš Ukrainos moka lietuvių kalbą.

Jos rašte teigta, kad darbdaviams nepateikus sertifikato apie jų darbuotojo išlaikytą kalbos egzaminą „Kalbos inspekcija ir savivaldybių kalbos tvarkytojai bus priversti imtis poveikio priemonių“.

Šie Valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos planai papiktino Vyriausybės atstovus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, nuo plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios Lietuvoje įsidarbino beveik 30 tūkst. ukrainiečių.

6 Komentarai

  • o paskui,į seimą patekus kokiam ukrainiečiui,bus pateiktos įstatymo pataisos ir įsivyraus šalyje dvikalbė sistema.Po kiek laiko palengva ir kelialapius ,ir dokumentacijas įvairias rašysime ukrainska mova…

  • Tegu pisa tik iš Lietuvos darmajiedai per daug čia šaknys įleido nuopisos jobanos

  • Lietuvoje įsidarbino beveik 30 tūkst. ukrainiečių, o tų pačių 30 tūkst. lietuvių išvažiavo laimės ieškoti pas vakarų pederastus!

  • ko vyrai kaip arkliai čia sedi tegu kariauja ,pakeičia kitu kurie kariauja ,gaila ziureti kaip ten vyrai like kankinasi ,taip pat ir kituose šalyse ponai turtuoliai pabego ,o varguoliai šqli gina .tas pats ir pas mus butu .varykit ginti tevynes.

  • Kacapai Lietuvoje nuo sovietų okupacijos laikų nekalba lietuviškai. Jiems jokie terminai negalioja, nes debilai nepagydomi. Latviai jau tokius siunčia namo į kacapyną. Jokių kalbų kacapai daugiau nežino, nei savo šlykčios lojimo kalbos.

    • Apie žydus ir jų kalbą kas taip pakalbėtų,būtų nuskausmintas kaip Žemaitaitis,bet va kacapuotis galima laisvai,ypač jei tu priklausai beretinių neįgaliųjų grupei.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video