Langakiuose pašventintas paminklinis akmuo ir apdovanoti gražiausių sodybų savininkai

 Langakiuose pašventintas paminklinis akmuo ir apdovanoti gražiausių sodybų savininkai

Savaitgalį tolimajame Kėdainių rajono Pernaravos seniūnijos Langakių kaime vyko vasaros šventė „Pievų margoj karuselėj…“/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Savaitgalį tolimajame Kėdainių rajono Pernaravos seniūnijos Langakių kaime vykusi vasaros šventė „Pievų margoj karuselėj…“ paženklinta dviem reikšmingais įvykiais – bendruomenės kiemelyje buvo pašventintas paminklinis akmuo ateities kartoms bei bendruomenės namų priestatas, taip pat buvo apdovanoti gražiausių sodybų savininkai.

Gausybė svečių

Į šventę sugužėjo gausybė svečių: Seimo narys Viktoras Fiodorovas, Žemės ūkio ministerijos Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus vedėjas Antanas Venckus, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Grigas, kraštietis Valentinas Staniulis.

„Karantinai ir įvairūs apribojimai ilgą laiką mums neleido susitikti. Džiugu, kad šiandien galime susitikti ir pažiūrėti vieni kitiems į akis.

Į Langakius visuomet važiuoju su geru nusiteikimu. Čia žmonės labai nuoširdūs ir linkę bendrauti.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Langakiuose esu buvęs ne kartą. Aptarinėdavome problemas.

Žinau, kad jums reikia asfaltuoto kelio. Tuo klausimu mes dirbame. Vyksiu į susitikimą ministerijoje ir tikrai šį klausimą aptarsim, šio klausimo nepamiršim.

Galiu jus nuraminti ir pasakyti, kad netikėkit, ką jums sako dėl medicinos punkto. Jūs tikrai turėsite naują medicinos punktą. Jis tikrai bus, aš galiu pažadėti.

Smagu, kad langakiškiai puošiasi, tvarkosi, gražinasi savo kaimą. Labai tuo džiaugiuosi“, – kalbėjo V. Tamulis bei įteikė už gražius darbus padėką Langakių bendruomenės pirmininkui Antanui Čepliauskui.

Pirmą kartą

Langakiečius pirmą kartą aplankė Seimo narys Viktoras Fiodorovas, kuris atskleidė, kad į šį kaimą atvyko prisipažinti, susipažinti ir pasveikinti.

„Prisipažįstu, kad pas jus lankiausi pirmą kartą. Labai gailiuosi, nes bendruomenė tikrai draugiška ir svetinga, o apylinkės labai gražios.

Kėdainių rajono savivaldybės darbotvarkėje šiuo metu daug klausimų, susijusių su Langakiais, o vienas tokių – kaimui reikalingo medicinos punkto statybos.

Penktadienį rajono taryba kaip tik spręs, ar skirti tam 50 tūkst. eurų, o mes apsisprendę palaikyti šį siūlymą.

Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad Langakiai yra vienas iš labiausiai nuo Kėdainių nutolusių kaimų ir vienas iš nedaugelio, kurį galima pasiekti tik žvyruotu ir labai dulkančiu keliu.

Užrašas ant paminklinio akmens įpareigoja bendradarbiauti, todėl pažadame, kad tai yra ne paskutinis mūsų vizitas“, – kalbėjo V. Fiodorovas.

Pašventino akmenį

Šventės pradžioje Čekiškės Švč. Trejybės parapijos klebonas Gintautas Kabašinskas pašventino akmenį ateities kartoms ir naująjį bendruomenės namų priestatą.

„Šis paminklinis akmuo žymės bendruomenės veiklą ir vietą, tad tegul jis būna nukreiptas gėriui.

Tegul atnaujintuose bendruomenės namuose renkasi žmonės, tegul jie gyvena bendrystėje. Labai smagu, kad čia bus vykdoma įvairiapusė veikla. Tegul langakiečiai daro gerus darbus“, – po pašventinimo kalbėjo klebonas G. Kabašinskas.

Šventės pradžioje Čekiškės Švč. Trejybės parapijos klebonas Gintautas Kabašinskas pašventino akmenį ateities kartoms ir naująjį bendruomenės namų priestatą/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Apdovanojo sodybiečius

Šventės metu vyko balsavimas už labiausiai patinkančią sodybą, želdyną ar gėlyną.

Bendruomenės namuose buvo iškabintos nuotraukos, o jas vertino visi Langakių gyventojai ir svečiai.

„Manau, jog kiekvienam mūsų gimtasis kraštas yra labai svarbus. Tai – pats gražiausias ir širdžiai mieliausias lopinėlis visame pasaulyje. Tai vieta, kurioje mes gimėme ir augame, patiriame nepakartojamus įspūdžius.

Gimtasis kraštas – namai, kurių negalima pamiršti, kurie palydi išeinant ir pasitinka grįžtant. Ir laukia grįžtančių.

Ir jūsų visų sodybos taip gražiai sutvarkytos, išpuoselėtos laukia sugrįžtančių vaikų, anūkų, proanūkių…

Visi, kurie šiandien čia atėjote, balsavote už jums patinkančią sodybą, želdyną ar gėlyną. Šiandien apdovanojame trijų sodybų savininkus. Apdovanojami Audronė ir Antanas Bričkai, Angelina Norkienė, Ligita Zavadzkienė.

Šie darbštūs ir kūrybingi žmonės daro mūsų kraštą gražesnį“, – kalbėjo kraštietė, renginio vedėja Rita Vilkelienė.

Geras laikas

Skambias dainas visiems šventės dalyviams dovanojo Josvainių kultūros centro Pernaravos skyriaus Langakių mišrus vokalinis ansamblis „Langsva“, kuriam vadovauja Zenonas Brazinskas.

Šauni šeimininkė Nijolė Demenienė jau ne pirmus metus visus šventės dalyvius pavaišino skaniu troškiniu.

Be garbių svečių į šventę buvo atvykusi dar viena viešnia – ponia Apolionija. Ji atvyko įteikti nominacijas ir dovanas bendruomenės nariams.

Aplionija įteikė dovanas Vidai Maliauskienei, Regina Ugianskienei, Marytei Šaltienei, Sandrai Bričkutei, Antanui Bričkui, Arvydui Subačiui.

Dainomis ir gyvai atliekama muzika visus linksmino Alvydas ir Olga.

Langakiškiai ir svečiai dar ilgai nesiskirstė, šnekučiavosi, dalijosi mintimis, prasiminimais, ateities planais.

Šventės metu vyko balsavimas už labiausiai patinkančią sodybą, želdyną ar gėlyną. Bendruomenės namuose buvo iškabintos nuotraukos, o jas vertino visi Langakių gyventojai ir svečiai/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

1 Komentaras

  • Todėl ir buvo kedainiečiams šventė trečiadienį, nes meras turėjo savaitgalį planų 😀 galėtų ir likt ten kaime kokiam

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video