Labūnaviečiai ir miestelio svečiai rinkosi į tradicinę Oninių šventę

 Labūnaviečiai ir miestelio svečiai rinkosi į tradicinę Oninių šventę

D. Borodinaitės nuotr./ Šeštadienį gausus būrys labūnaviečių ir miestelio svečių rinkosi į tradicinę Oninių šventę, kurios programa, kaip ir kasmet, ypač gausi bei turininga – renginio organizatoriai žiūrovams paruošė įvairiausių veiklų, tad pasimėgauti švente galėjo visi joje apsilankę – nuo paties mažiausio iki paties vyriausio.

Džestina BORODINAITĖ

Šeštadienį gausus būrys labūnaviečių ir miestelio svečių rinkosi į tradicinę Oninių šventę, kurios programa, kaip ir kasmet, ypač gausi bei turininga – renginio organizatoriai žiūrovams paruošė įvairiausių veiklų, tad pasimėgauti švente galėjo visi joje apsilankę – nuo paties mažiausio iki paties vyriausio. 

Sporto varžybos

Labūnavos Oninės startavo sportinėmis varžybomis, kurių metu vyko krepšinio 3×3, paplūdimio tinklinio, smiginio, lauko stalo teniso, „Palestro“ bėgimo, kvadrato ir karučių varžybos. 

Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, prizais, vaišinami labūnavietiškais skanėstais.

Pramoginė dalis

„Į sočią kasdienybę žmogaus, per rankų rankas, per kartų kartas nepailsdama keliauja šventa ruginė duona. 

Su vėjo palingavimu, su rugiagėlių pabučiavimu, su saulės kaitra ir metų skalsa“ – šiais žodžiais buvo pradėta pramoginė Oninių šventės, kurią vedė Labūnavos bendruomenės centro pirmininkė Jurgita Vaitiekūnienė, dalis. 

Jos metu netrūko geros nuotaikos, pramogų, sporto rungčių, varduvininkių bei skambios muzikos.

Su mažaisiais šventės dalyviais laiką leido, smagią edukaciją vedė, drauge žaidė, didelius muilo burbulus pūtė linksmuolė Neringa – Saldainiukė Candy. 

Sporto išsiilgę entuziastai savo jėgas išbandė galiūnų trikovėje, padangos (400 kg.) vartyme, giros „rovime“, ir priekabos (900 kg.) traukime.  

Skambias dainas šventės dalyviams dovanojo Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“ (vadovas Antanas Mikalauskas), visai neseniai iš koncertinio turo Amerikoje grįžusi  Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“ (vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė), kurioje šoka ir labūnaviečiai – Loreta ir Rytas Kretavičiai, taip pat svečiavosi vokalinis-instrumentinis ansamblis „Gija“ iš Kauno (vadovė Danutė Grigaliūnienė) bei atlikėjas, dainų autorius Justinas Lapatinskas. 

Na, o šiandien, 12 val. Labūnavos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyks Šv. Onos atlaidai. 

J. Vaitiekūnienė, sveikindama šventės dalyvius, pasidžiaugė, jog į tradicinę Labūnavos Oninių šventę susirinko gausus būrys žiūrovų, norintys pabendrauti tarpusavyje, pasidžiaugti bendryste ir pasiklausyti muzikos bei pašokti. 

Tuo, jog Oninių šventė kasmet sutraukia ne tik vietinius, buvusius labūnaviškius, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus į gražų Labūnavos kraštą, kuris garsus savo istorija ir savo Onutėmis, itin didžiuojasi ir Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus vedėja Rita Kučiauskienė. 

5 Komentarai

  • Laba diena. Mačiau Tamulis buvo su kažkokia moterimi. Gal galit paaiškinti, kas ji tokia? Nes jis būktais vienas gyvena? Negi mūsų mera meilė aplankė? Gal laukia veselė?

  • Gerai, kad matet, nes pagal rinkos informacija atrodo kad jos niekur nebuna :))))?

  • Tai jie sugyventiniai, sabutilnikai, sugūlovai, meilužiai ar sužadėtiniai? Keista kaip Valentas tamposi kažkokią moterį po baliuškas. O ji irgi su valdiška mašina važiuoja?

  • Kaip Meras galėtų ir jaunesnę bobą susirasti… Kam mes jam senos gvėros reikalingos, visgi vyras dar ne pencininkas jis, turi atatinkamu poreikių!!!

  • Geriausios Oninės būdavo Paįstry,Panevėžio rajone.Rašau,,būdavo“ iki nepradėjo Lietuvoje gamint bambalinį -miltelinį birzgalą.Važiuodavau kasmet su ,,diplomatu“ Utenos alaus rytdienos atsigaivinimui.Vietinis salyklinis tai bent alus buvo!Taigi kad buvo.Dabar jau nebevažiuoju,nes visa tai baigėsi su vyresnės kartos aludariais ir su atsiradusiu bambaliniu dustu…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video