Kūrybinės dirbtuvės, knygų mugė, parodos, koncertai – kultūrinės tapatybės stiprinimui

 Kūrybinės dirbtuvės, knygų mugė, parodos, koncertai – kultūrinės tapatybės stiprinimui

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka šią vasarą kviečia į susitikimus ir bendras veiklas./M. Daukšos bibliotekos nuotr.

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka šią vasarą kviečia kėdainiečius susiburti bendroms kūrybinėms patirtims ir veikloms. Jau visai netrukus, birželio 13–15 dienomis, vyks suaugusiems kėdainiečiams skirtos terapinio ir kūrybinio rašymo dirbtuvės su žinoma rašytoja, žurnaliste, jogos trenere Eva Tombak.

Siekis – suburti

Tokias galimybes suteikia 2024 m. gegužės 1–rugsėjo 30 d. įgyvendinamas projektas „Sugrįžimai: kraštiečių kūrybos dienos Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, skyrusi 2 900 Eur, bei Kėdainių rajono savivaldybės administracija.

Iš Kėdainių krašto yra kilę nemažai žymių kultūros ir mokslo žmonių, kurių dabartinė veikla garsina Kėdainius ir prisideda prie krašto tapatybės formavimo.

„Projekto metu siekiame suburti suaugusius vietos gyventojus ir iš Kėdainių krašto kilusius profesionalius menininkus bendroms literatūrinėms, muzikos ir vaizduojamojo meno patirtims bei kūrybinėms veikloms. Bus surengtos kūrybinio rašymo dirbtuvės, kraštiečių knygų mugė, paroda, diskusija, koncertas ir kitos veiklos. Tikimės, kad vietos gyventojų ir išvykusių menininkų ryšys prisidės formuojant bei stiprinant kultūrinį Kėdainių krašto tapatumą“, – sako bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė.

Literatūros ir rašymo galia

Pirmasis renginys, į kurį kviečiame registruotis jau dabar – nemokamos terapinio ir kūrybinio rašymo dirbtuvės, kuriose su rašymu besidominčiais suaugusiais kėdainiečiais dirbs žurnalistė, rašytoja, rašymo praktikų mokytoja Eva Tombak. Ji supažindins su terapinio ir kūrybinio rašymo pagrindais, leis per atliekamas užduotis labiau pažinti save ir Kėdainių miestą.

Planuojamos dirbtuvių temos: kodėl aš myliu Kėdainius; savęs pažinimas per Kėdainių krašto istoriją; mano ir miesto aukso amžius, prisiminimai, istorijos; mano charakterio ir miesto stipriosios pusės; Kėdainių gyventojai, kuriais didžiuojuosi.

Dirbtuvių dalyviai pasidalins savo kūrybiniais darbais su bendruomene bibliotekos internetinėje svetainėje ir rugpjūtį vyksiančios Mažosios knygų mugės skaitymų metu.

Kviečiame registruotis el. p. kultura.krvb@gmail.com arba tel. +370 698 74 601.

Kūrybinių dirbtuvių metu ir dalijantis sukurtais darbais su bendruomene bus panaudotos literatūros, kaip vienos iš kultūrinio tapatumo konstravimo ir raiškos formų, galimybės.

Laukia įvairios veiklos

Tuo tarpu rugpjūčio 24 dieną kėdainiečius ir miesto svečius pakviesime į susitikimus su garsiais kraštiečiais. Tądien bibliotekoje atidaryta kompozitoriaus, tapytojo Antano Jasenkos tapybos darbų paroda, vyks Kauno valstybinio muzikinio teatro solistų Martyno Stankevičiaus, Nerijaus Noreikos koncertas, baleto šokėjos Orintos Nistirenko paruošta šokio programa, taip pat edukacinis užsiėmimas su dailės mokytoja metodininke Aukse Žukaite. Ypatingo svečių dėmesio lauks Mažoji knygų mugė, kurioje savo knygas pristatys ir joms prekiaus Kėdainių krašto bei kitų rajonų kūrėjai.

Informaciją apie projekto veiklas kviečiame sekti bibliotekos interneto svetainėje https://www.kedainiai.rvb.lt/ ir „Facebook‘o“ paskyroje.

Tikimasi, kad Kraštiečių kūrybos dienos, surengtos Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, padės siekti projekto tikslo – formuoti, palaikyti ir plėsti Kėdainių krašto kultūrinį tapatumą ir jo raiškų įvairovę.

Projektą finansuoja:

Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos inf.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video