Kuriozas: sūpynes pakabintos, bet tik „dėl vaizdo“

 Kuriozas: sūpynes pakabintos, bet tik „dėl vaizdo“

Prie Liaudies g. 7-ojo namo esančioje vaikų žaidimų aikštelėje sūpynės kabo, bet naudotis jomis nėra jokių šansų./ Eglės Kuktienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Pro šalia Liaudies gatvės 7-ojo namo esančią vaikų žaidimų aikštelę kasdien praeina nemažai žmonių. Retas kuris, neturintis vaikų, užmeta akį į ją, o ir užmetęs veikiausiai pamato didesnių vaikų aprašinėtą ir ištepliotą mažylių čiuožynę. Ir veikiausiai tik vaikams panorėjus pasisupti suaugusieji pamato, kad sūpynės kaip ir yra, bet praktiškai jomis pasinaudoti neįmanoma.

Pyksta

Dvejos sūpynės pakabintos tokiame aukštyje, kad nei vaikas pats į jas atsisės, nei suaugęs vaiko į jas nepasodins. Sūpynių sėdimoji dalis yra maždaug ties pečiais suaugusiam žmogui – maždaug 1,5 m aukštyje. 

Nuo sūpynių sėdimosios dalies iki viršutinio skersinio yra apie 30–40 cm tarpas. Trumpai tariant, labai norint dvimetį vaikiuką pasodinti dar išeitų, tik jam supantis reikėtų stebėti, kad į sūpynių skersinį neatsitrenktų galva. 

Apie tai, kad ant tokių sūpynių galėtų užsilipti patys vaikai, arba suptųsi vyresni – net kalba eiti negali. O jei ir užsiliptų – supimasis jose grėstų itin didelėmis traumomis. 

„Matau, kaip vakarais vaikai ateina į aikštelę, bando lipti ant sūpynių, karstosi, galiausiai pyksta, apspardo ir išeina“, – pasakojo Liaudies g. 7-ojo namo gyventoja. 

Na, o kai pasisupti žaidimų aikštelėje negalima, lieka daugiau laiko markeriams išsitraukti ir aprašinėti pačių mažiausiųjų čiuožynę arba palupinėti neseniai paklotą minkštą žaidimų aikštelės dangą.

Prieš dvejus metus

Rangos darbai šioje aikštelėje buvo vykdomi pagal UAB „Medstatyba“ kvalifikuotų specialistų parengtą projektą, kuriam buvo atlikta ekspertizė ir gautas statybos leidimas. Tiesa, darbų metu buvo įrengtos 3 vaikų žaidimo aikštelės.

Prieš dvejus metus buvo pasirašytas darbų perdavimo-priėmimo aktas, ir nuo tada aikštele rūpinasi miesto seniūnija. 

Netvarkė

Seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė-Palubinskienė negalėjo paaiškinti, kodėl sūpynės yra tokios, kokios yra. Jos teigimu, pati seniūnija aikštelėje pastaruoju metu nieko nedariusi ir nieko netvarkiusi.

Tad lieka du variantai: arba tokias sūpynes dar 2020 metais sumontavo rangovai, arba jas patrumpino patys kiemo gyventojai, kurie nenori vaikų triukšmo ir žaidimų po langais.

Bet kuriuo atveju situacija netrukus pasikeis.

„Iš principo taip sūpynės atrodyti negali: vaikų atsisėdimo vieta negali būti padaryta taip aukštai, kaip yra dabar, nes tai yra nesaugu mažamečiams. 

Todėl seniūnija jau yra užsakiusi naujas grandines sūpynėms. Ir jos artimiausiu metu bus pakeistos“, – pažadėjo seniūno pavaduotoja.

7 Komentarai

  • tai cia visam mieste taip, nes josvainiu gatveje ir taip pakabino kad net vyresni vaikai vos uzlipa ant supiniu

  • 😂 Debilai. Šiaip iš tiesų sunku suvokti, kodėl žmonės taip elgiasi. Jie gi supranta, kad daro nesąmonę. Kažkokie psichiniai sutrikimai ar kas. Ar taip grandinę taupo. O pas mus atvarė, iš tos žaidimų aikštelės naujos su nauja danga išrovė besisukančia nedidelę gražią karuselę, kurią vaikai itin mėgo, labai sukdavosi. Maniau, kad nuvežė kokiai dienai kažką sutvirtinti. Ne velnio. Nėra jau kokie trys mėnesiai menesiai. Gal kam namuose prireikė. Nežinau. Ir, žinoma, iš naujos dangos liko apgailėtini draiskalai ir kažkokia juoda skylė zemiuota, kur išrovė, ir žinoma nesutvarke. Ziauru. Dažnai pagalvoju, kodėl mes esame tokie šūdo gabalai kaip visuomene. Amžinai daro, nedadaro, sugriauna, iš purvina, sulamdo, nebaigia. Idiotizmas. Taip, atnaujino, puiku viskas, bet ble… kodėl yra daroma, taip atmestinai, kone pasityciojanciai. Kas per
    žmonių mentalitetas. Išrovei, tai sutvarkyk Ne, kur tau. Arba tuos kiemų kai tvarkė. Tai padidino, gerai, bet daug kur paliktos vietos, kraštai kaip po karo. Nulaužta,, nutrupinta, su traktoriais ismale griovius pievose. Taip ir paliko viską. Baisu. Liurbiai

  • Kodėl kai kurios žaidimų aikštelės labai netvarkingos, neprižiūrėtos, šiukšlinos, šiukšliadėžės visada pilnos būna. Mėnesiais gali neišvežti šiukšlių.

  • Todel, kad maziau dergtum ir susirinktum savo atliekas ir jas pats ismestum, o ne kazkas kitais eitu ir rinktu.

    • Aš nešiukšlinu kur papuola, o metu į šiukšlių konteinerį.

  • Pagirtina, reik ir kitus pamacius ispeti, kad yra siuksliu dezes aplink.

  • Ten ne supynės ,o paukštelių lesyklos ateinančiai žiemai.Patys buvome supynes suorganizave kieme,bet paskui patys ir išardėm.Vaikučiai taip įniko lakstyt ir nardyt tuo momentą kai supynės aukščiau pakilę,kad ėmėme bijoti užmušimų tiesiog aikštelėj prie to linksminimosi įrenginio.Ir kad klausytų,nenardytų.Nedėkim į kišenę ir tų gerų berniukų su mergaitėmis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video