Kunigas Ričardas Doveika Paberžėje: visi šiandien iš čia išvyksite palaiminti Tėvo Stanislovo (GALERIJA)

 Kunigas Ričardas Doveika Paberžėje: visi šiandien iš čia išvyksite palaiminti Tėvo Stanislovo (GALERIJA)

Abejingų nepaliko ypatingas pamokslas, mat šv. mišias aukojo visiems gerai žinomas ir mylimas Vilniaus Šv. Juozapo parapijos klebonas kunigas Ričardas Doveika./ Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Sekmadienio pavakarę prasidėjo 10-tasis tarptautinis Paberžės muzikos festivalis, skirtas Tėvo Stanislovo atminimui. Paberžė tądien sunkiai talpino visus norinčius ją aplankyti, prie jos prisiliesti, pajausti, pamatyti Tėvelio kurtą grožį.

Žmonių perpildyta bažnyčios teritorija, kunigo Ričardo Doveikos aukotos šv. Mišios ir gilus bei prasmingas pamokslas, Krekenavos bazilikos choro giesmės, nuostabaus grožio operos primadonos Viktorijos Miškūnaitės ir Šiaulių kamerinio  orkestro „Camerata Solaris“, diriguojamo Vilhelmo Čepinskio, pasirodymas, ypatingu momentu prapliupęs lietus – visa tai sukūrė ypatingą vakarą, kurį surengė labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“ kartu su VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“.

Paberžė buvo pilnutėlė žmonių

Paberžėje žmonės ėmėsi rinktis dar gerokai prieš renginį. Likus keliolikai minučių iki šv. Mišių žmonės ėmė būriuotis ne tik bažnyčios teritorijoje, bet ir už jos ribų. Norinčiųjų aplankyti Paberžę ir pajusti tą ypatingą jausmą, apie kurį garsas sklinda ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, buvo tiek daug, kad atvykusieji turėjo susėsti glausčiau. Ir visi su šypsenomis, visi draugiškai nusiteikę. Čia buvo galima sutikti ir vilniečių, ir klaipėdiečių, ir net iš užsienio šalių specialiai atvykusių tautiečių.

Ypatingas pamokslas

Abejingų nepaliko ypatingas pamokslas, mat šv. Mišias aukojo visiems gerai žinomas ir mylimas Vilniaus šv. Juozapo parapijos klebonas kunigas Ričardas Doveika.

„Šiandien visi prisiliesime prie Tėvo Stanislovo artumos, prie jo žilagalvės paveikslo, prie jo gelmės.

Šiandien čia melsimės už jus, prisiminsime Tėvą Stanislovą, kuris jau aštuoniolika metų gyvena dangiškąjį gyvenimą. Jau aštuoniolika metų, kai žemiškasis jo gyvenimas yra  įvestas į gyvenimą be pabaigos.

Paberžė sekmadienio pavakarę sunkiai talpino visus norinčius ją aplankyti, prisiliesti, pajausti, pamatyti Tėvelio kurtą grožį.

Aut. past.

Šiandieną taip pat jubiliejinis dešimtasis muzikos festivalis – nes tėvo Stanislovo asmenyje mes atrandame pastatytus tiltus link žmogaus širdies, kultūros, meno, liaudies, kryždirbystės ir muzikos garsų.

Nuoširdžiai kviečiu jus pajusti ramybę. Laiką skirti eucharistijai ir muzikos garsams.

Šiandien Dievo tauta susirinko švęsti, švęsti liturgiją, švęsti gyvenimą. Visi šiandien iš čia išvyksite palaiminti Tėvo Stanislovo “,  – kalbėjo R. Doveika.

Didelė dovana

Vienas iš šventės organizartorių operos solistas Liudas Mikalauskas pažymėjo, kad visi apsilankę Paberžėje gavo dovaną – dovaną savo kūnui ir sielai.

„Dešimtą kartą susitinkame Paberžėje. Kas čia apsilanko vieną kartą – būtinai sugrįžta. Būti Tėvo Stanislovo Peberžėje yra didelė dovana kiekvienam iš jūsų. Tai maldos, kultūros, liaudiško pamaldumo ir liaudiškos tautodailės meka. Čia muzika ir malda atranda bendrą sintezę“, – kalbėjo L. Mikalauskas.

Tarptautinio Paberžės muzikos festivalio mecenatas – „Vikonda grupė“. Festivalio globėja – įmonių grupės „Vikonda“ valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė, dvasinis vadovas – Kauno arkivyskupijos Kėdainių dekanato dekanas kunigas Norbertas Martinkus, meno vadovas – Liudas Mikalauskas.

Aut. past.

Prakiuro dangus

Po šv. Mišių susirinkusieji ėjo prie Tėvo Stanislovo Kryžiaus ir giedojo ,,Viešpaties angelą“. Simboliška, bet pradėjus giedoti, tiesiog prakiuro dangus. L. Mikalauskas netgi pajuokavo, kad Tėvelis iš dangaus nori kažką pasakyti.

„Čia daugelis susirinkusių asmeniškai pažinojo Tėvą Stanislovą. Kiekvienas susitikimas su šiuo žmogumi buvo  nepakartojamas, o dabar iškyla prisiminimai, pokalbių fragmentai, rankos paspaudimo arba be žodžių drauge paėjimas šventoriumi. Tiek daug jis paliko visiems.

Simboliška, bet pradėjus giedoti, tiesiog prakiuro dangus. L. Mikalauskas netgi pajuokavo, kad Tėvelis iš dangaus nori kažką pasakyti.

Aut. past.

Važiavome į namus palaiminti Tėvo Stanislovo, kurio ant ,,primuso“ virtos arbatos ir man teko ragauti,  bendrauti, klausytis, matyti.

Jis dalino tai, ką turėjo brangiausio – savo laiką paprastam kaimo žmogui. Nepriekaištavo, nebarė, bet tarsi susiliedavo su kiekvieno vargu ar bėda, išklausydavo jį, drauge išgyveno su nuoširdžiausia malda prašant Dievo pagalbos“, – mintimis dalijosi Kėdainių krašto poetė, eseistė, bibliotekininkė, tikybos mokytoja, Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios katechetė Genė Sereikienė.

Skambėjo ypatingi muzikos garsai

Ypatingą vakaro atmosferą sukūrė operos primadona Viktorija Miškūnaitė ir Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“, vadovaujant dirigentui Vilhelmui Čepinskiui.

Jubiliejinį, jau dešimtą kartą Tėvą Stanislovą prisiminti ir jo mirties metines paminėti pakvietusio labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė sakė: „Nors jau dešimt metų išlaikome tą pačią festivalio koncertų koncepciją Paberžėje, kiekvieną kartą čia rengiamas šis tradicinis renginys yra vis kitoks, turintis kažką savito, nenusakomo ir neapčiuopiamo.

Kiekvienas Paberžėje koncertuojantis atlikėjas įneša čia savo dvasios ir įpina ją į tą neaprastą čia tvyrojančią Tėvo Stanislovo sukurtą atmosferą. Ir visa čia kiekvienam akimirksniu tampa sava, atvira, artima. Ir kiekvienas čia atvykęs tampa savu, artimu kitam čia esančiam. Nes visa čia yra vienis. Visa yra paliesta Tėvo Stanislovo.

Manau, kad kiekvienam žmogui bent kartą verta čia atvykti ir pajusti šią atmosferą, kuri pripildo sielą šviesos, todėl kviečiu čia susitikti ir kituose šio festivalio koncertuose, nes šis buvo tik pirmasis iš šiais metais čia skambėsiančių.

Kitas Paberžės festivalio renginys vyks liepos 29-ąją, o trečiasis koncertas – rugsėjo 24-ąją, tad kviečiu iš anksto pasižymėti šias datas savo kalendoriuose ir nepraleisti progos atvykti į ypatingąją Paberžę.“

2 Komentarai

  • nebijantis lietaus,Naisių ir mylintis Paberžę.Pagarba jam ir jo talentui ne tik dainuoti,bet ir mylėt paprastus žmones.

  • Kai buvau mažas, supratau, kad dievas dirba kitaip.
    Labai norėjau dviračio, bet tėvai neturėjo lėšų tokiam pirkiniui.
    Tuomet dviratį pasivogiau ir per išpažintį prisipažinau. Ir Dangaus Architektas man atleido, ir tuomet supratau, kad svarbiausia – paprašyti atleidimo!
    Beje, per vasarą sočiai prisivažinėjęs, rudeniop dviratį slapčia gražinau savininkui…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video