Konkursas „Kultūros versmė“: jau galite siūlyti pretendentus

 Konkursas „Kultūros versmė“: jau galite siūlyti pretendentus

Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Kėdainių r. savivaldybės inf.

Pasitikdama Kultūros dieną – balandžio 15-ąją, ir siekdama atkreipti visos rajono bendruomenės dėmesį į kultūrą, kaip mūsų bendro gyvenimo sritį, į kultūros srities darbuotojus, kūrėjus, kultūros srityje veikiančių nevyriausybinių organizacijų narius, Kėdainių rajono savivaldybė skelbia konkursą „Kultūros versmė“. Konkurso laureatai bus apdovanoti Kultūros dienos renginyje.

Konkurso tikslas – skatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą.

Apdovanojimas skiriamas kasmet už vienerių praėjusių – 2022 – metų darbus (išskyrus nominaciją „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“) ar išskirtinę veiklą.

Apdovanojimas „Kultūros versmė“ susideda iš 5 nominacijų

„Metų pasiekimas“; „Metų įvykis“; „Metų kultūros darbuotojas“; „Metų tradicijų puoselėtojas“; „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“.

Nominacija „Metų pasiekimas“ gali būti skiriama už mėgėjų meno kolektyvų pasiekimus, dalyvavimą konkursuose ir aukštus įvertinimus, įvairius apdovanojimus, už išleistus ar sudarytus kultūros, meno ir mokslo leidinius, parengtus ir pristatytus pranešimus konferencijose.

Nominacija „Metų įvykis“ gali būti skiriama už surengtą reikšmingą savo turiniu kultūrinį renginį, reprezentuojantį įstaigą ar organizaciją, gyvenamąją vietovę (seniūniją) ar rajoną, parengtą ir įgyvendintą novatorišką projektą, pirmą kartą įgyvendintą iniciatyvą.

Nominacija „Metų kultūros darbuotojas“ gali būti skiriama asmeniui už aktyvų dalyvavimą kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos veikloje, aktyvų bendruomenės narių skatinimą ir įtraukimą dalyvauti kultūrinėje veikloje, už viešą veiklą, pristatančią kultūros įstaigą ar nevyriausybinę organizaciją.

Nominacija „Metų tradicijų puoselėtojas“ gali būti skiriama už etninės kultūros, dainų švenčių, mėgėjų meno bei kitų tradicijų puoselėjimą.

Nominacija „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ gali būti skiriama asmeniui už aktyvų ir ilgalaikį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už sukurtus reikšmingus kūrinius, už aukštus įvertinimus ir apdovanojimus.

Nominacijas skiria ir pretendentus atskiroms nominacijoms gauti atrenka Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.

Pretendentą bet kuriai nominacijai gali siūlyti visi fiziniai ir juridiniai asmenys. Laisvos formos rekomendacija, nurodant nominacijos pavadinimą ir pretendento 2022 m. veiklos aprašymą, pateikiama Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriui (707 kab., J. Basanavičiaus g. 36, Kėdainiai) iki 2023 m. balandžio 3 d. 15 val. Atsakingas asmuo – Kęstutis Stadalnykas, (8-347) 69 575, kestutis.stadalnykas@kedainiai.lt.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video