Kompensacijų už šildymą taip lengvai nedalins: kas keisis?

 Kompensacijų už šildymą taip lengvai nedalins: kas keisis?

BNS Egidijaus Jankausko nuotr.

BNS inf.

Antradienį Seimas balsuodamas apsisprendė, kad kompensacijų už šildymą bei kitų socialinių išmokų gavėjų turtas nuo šio šildymo sezono vėl bus vertinimas. Tvarka, kai jis nevertinamas, galioja trejus metus ir turėjo baigtis 2024 metų balandžio pabaigoje. 

Seimas antradienį priėmė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas: už balsavo 91 Seimo nariai, prieš buvo 9, o susilaikė 20. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad nevertinant turto kompensacijų gavėjų ratas išsiplėtė, jos pasiekė kas penktą namų ūkį – jų prašė ir tie gyventojai, kurie niekada nesikreipė dėl šios paramos, nes galbūt nežinojo, kad turi teisę ją gauti.

„Keičiantis situacijai, atsižvelgiant į ateinančio šildymo sezono prognozuojamą šilumos kainų mažėjimą, taip pat savivaldybių siūlymus, siekiame piniginės socialinės paramos taiklumo. Prioritetu ir toliau išlieka pažeidžiamiausių namų ūkių apsauga, o atskirais atvejais individualius sprendimus dėl vieno ar kito namų ūkio, priims savivaldybės“, – pranešime sakė M. Navickienė. 

Pataisos, be kita ko, numato, kad kreipiantis dėl socialinės paramos pirmą kartą arba praėjus dvejiems metams nuo jos gavimo, jeigu asmens ar šeimos turto vertė viršija normatyvą, tris mėnesius į tai nebus atsižvelgiama ir parama bus skiriama. 

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuva“ Tomas Tomilinas apgailestavo, kad sodo namelis, didesnis žemės sklypas ar butas gali tapti rimta kliūtimi gauti paramą. 

„Gal žmogus turi vieną būstą, o gal penkis – šiuo metu kompensacijas gali gauti. Tai nėra sąžininga prieš tuos žmones, kurie moka mokesčius, nes jų sąskaita būtų mokamos tos kompensacijos, – Seimo posėdyje sakė parlamentaras Andrius Bagdonas. – Reikia, kad už šildymą kompensacijas gautų tik tie, kurie negali susimokėti, nes neturi pajamų“.

Pataisas teikusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai teigė, kad grąžinti iki koronaviruso pandemijos galiojusią tvarką prašė savivalda, pastebėjusi, kad pašalpų ateina prašyti ir žmonės, kurie turi daug nekilnojamojo turto 

Valstybės kompensacijos už šildymą nevertinant į jas pretenduojančių žmonių turto skiriamos nuo 2020-ųjų birželio, kai prasidėjo koronaviruso pandemija ir buvo paskelbta ekstremali situacija. Vėliau Seimas įstatymu leido turto nevertinti iki 2024 metų balandžio pabaigos. 

Pakeitimus, kurie galios teikiant paraiškas kompensacijoms 2023–2024 metų šildymo sezonui, dar turės pasirašyti prezidentas Gitanas Nausėda.   

9 Komentarai

 • Ką toks šudeliakas,kadaise Kėdainių Metale gamintas liesas radiatoriukas gal pašildyt gryčioj?Juos dvigubindavom…

 • Kas gali paaiškinti žmogui iš kaimo kaip ras turtas vertinamas. Ateis pažiūrės grindys yra, uzuolaidos du vadinami kampai yra nauji, penki žiedai ant rankos pirštų, grandinėlės kokios 2 ar 3 ir viskas jau pasiturintis.o dar sugyventinio turtas

  • Aha,turi kolektyvinį,vadinasi maisto beveik neperki ir neišlaidauji.Atsimenu taroybinį metą.Ten berods dėl vaikų darželių kažkas buvo ir tas kolektyvinis vos ne girnapuse ant kaklo buvo.

 • Jokių kompensacijų vatnykams kacapams. Tegul putka jiems kompensuoja pasiimdamas juos atgal į kacapyną.

  • pirmą pasiųsim,kad būtų ant ko jiems nusimyžt ir kojas nusivalyti.Eina kalba apie kompensacijas neišgalintiems Lietuvos žmonėms,o jis be savo putino ir vatnykų nepalojęs netrėvoja.

   • Eik kartu su juodeliene geriau morku rauti i dzukija, nes anai ir pastoviai kacapai vaidenasi

 • Su Adolfas turetu kuo greičiau Tam tikros institucijos susisiekti už neapikantos kurstimą. Ir kiekvienas turi atsakyti už savo žodžius

 • Ateis šventė ir į mano gatvę,kai mano aploti kacapai už nesantaikos kurstymą apdovanos garbės raštu ir duos taloną patalynės komplektui.

 • Galėsi vėl būti laimingas su kacapais ir partijos draugais kacapams rūras laižyti ir būti kgbistais, tskpystais!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video