Komfortas namuose: kaip Daikin oro valytuvai susitvarko su nemaloniais kvapais?

 Komfortas namuose: kaip Daikin oro valytuvai susitvarko su nemaloniais kvapais?

Nemalonus kvapas namuose – dažnai pasitaikanti ir opi problema. Nors kartais problemos kilmė yra aiški, pvz., pridegė puodai, pamiršote išnešti šiukšles ar intensyviai sportavote ir pakanka patalpas išvėdinti, tam tikrais atvejais nemalonus kvapas namuose užsibūna ir kartojasi. Ką daryti tuomet? Ko gero efektyviausi sprendimai tokiu atveju yra Daikin oro valytuvai jonizatoriai, tačiau prieš tai dar reikėtų išsiaiškinti, kas gi sukelia nemalonų kvapą.

Dažniausiai nemalonų kvapą namuose sukeliantys dalykai

Norėtųsi išskirti 4 pagrindinius nemalonaus kvapo šaltinius. Reikia kuo skubiau rasti problemos sukėlėją ir jį neutralizuoti, kadangi laikui bėgant problema tik blogės.

Pūvanti mediena

Drėgmės, žemės, sporto salės ir pelėsių kvapų derinys paprastai reiškia, kad kažkur jūsų namuose pūva mediena, todėl svarbu rasti puvėsį, kol tai nepakenkė konstrukcijų vientisumui.

Dažniausios mediena pūva:

·    Grindyse, ypač virtuvėse ir vonios kambariuose, kur subėga daug drėgmės, ir jeigu prasta ventiliacija.

·        Ant palangių ar langų rėmų – čia kaupiasi kondensatas ir skverbiasi į šalia esančią medieną.

Dėl pažeistų ar nesandarių latakų, puvimą taip pat gali skatinti ir lietaus vanduo. Jis sugeba prasiskverbti ir pažeisti karkasą, sijas, sienas, pamatus ir kitas erdves.

Pelėsis

Pelėsiai turi savo specifinį kvapą. Jie dažniausiai atsiranda ypač drėgnoje, šaltesnėje aplinkoje, pavyzdžiui, rūsyje, palėpėje, skalbykloje, virtuvėje ar vonios kambaryje. Pelėsis gali sukelti rimtų kvėpavimo takų problemų, o jautriems žmonėms sustiprinti alergiją ir astmą. Ypač didelį pavojų pelėsis kelia senos statybos nerenovuotuose namuose ir cokoliniuose aukštuose.

Svarbu kuo greičiau jį pašalinti. Nedidelius pelėsio ir grybelio plotus galima išvalyti, o rimtesnėms pelėsio ir grybelio problemoms spręsti gali prireikti specialisto. Norint, kad pelėsis neplistų, patalpas reikia vėdinti, o, jį pašalinus, – pagalvoti apie oro cirkuliaciją gerinančius sprendimus, pvz., rekuperatorius.

Netvarkinga nuotekų sistema

Jei iš jūsų vonios kambario sklinda pernelyg stiprus nuotekų kvapas, galbūt verta išsikviesti santechniką. Šis kvapas gali reikšti, kad užsikimšo vamzdynai, juose prisikaupė pernelyg daug šiukšlių ir ne tik. Naudokite vamzdžių atkimšiklį, išrinkite plaukus ir kitas šiukšles iš trapo, panaudokite chemines valymo priemones.

Dar viena dažna kanalizaciją ar sierą menančio kvapo priežastis – sugedęs vandens šildytuvas: jei paleidus karštą vandenį kvapas sustiprėja, gali tekti pakeisti šildytuve esantį anodo strypą.

Pūvantis maistas ir šiukšlės

Gendantis maistas turi specifinį labai aitrų ir nemalonų kvapą, kuris mus veja tolyn, o kenkėjus, ypač graužikus, labai traukia. Jei namuose pajutote puvimo kvapą, atidžiai ieškokite jo šaltinio ir tai darykite be atidėliojimo. Jeigu kvapas veda ne į ten, kur galėjo būti maistas, yra įmanoma, kad jūsų vamzdžiuose, ortakiuose ar kažkur nematomoje vietoje pastipo graužikas. Kvieskite specialistą kuo greičiau atvykti ir patikrinti jūsų ortakius ir vandentiekį bei aptiktų negyvą įsibrovėlį.

Daikin oro valytuvai – gaivesnis oras ir saugesnė aplinka

Nemalonūs kvapai gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, nes gyvenama prie gatvės, arti namų yra pramoniniai objektai, kita. Kadangi tam tikrų dalykų pakeisti negalima, jeigu kvapas vargina ir nenorite prarasti komforto, sprendimą rasti padeda Daikin oro valytuvai. Šie, Lietuvos vartotojų mėgstami, įrenginiai turi specialius regeneracijos ir dezodoravimo oro filtrus. Būtent dėl jų Daikin valytuvai iš oro pašalina nemalonų kvapą ir grąžina jį gaivų, tokį, kokiu norisi kvėpuoti.

Be to, būtent Daikin oro valytuvai išsiskiria savo aukštu efektyvumu surenkant dulkes, neutralizuojant virusus. Be to, jie vertinami už patrauklų, šiuolaikišką dizainą ir tylų veikimą!

1 Komentaras

  • Tuoj paleis Lifosą ir ji išvalys orą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video