Kokių profesijų atstovai turėtų būti aprūpinti saugia ir profesionalia darbo apranga?

 Kokių profesijų atstovai turėtų būti aprūpinti saugia ir profesionalia darbo apranga?

Įvairių įmonių darbdaviai įsipareigoja savo darbuotojus aprūpinti tinkama, patogia ir saugia darbo apranga, kuri atitinka keliamus reikalavimus ir nustatytus standartus. Čia aptarsime keletą specialybių, kurių darbuotojai privalo būti aprūpinti specialia darbine apranga.

Laboratorijos darbuotojai

Ypač atsargūs turi būti žmonės, dirbantys chemijos laboratorijose. Jie liečiasi su įvairiomis medžiagomis, tiek tepančiomis, tiek pavojingomis darbuotojų sveikatai. Nepaisant to, kad pati patalpa turi būti tinkamai suplanuota ir sutvarkyta, dirbant laboratorijoje reikalinga ir tinkama darbui apranga. Darbo drabužių klasifikavimas yra ganėtinai paini ir susijusi tiek su darbo vietos specifika, tiek su drabužių naudojimo trukme. Laboratorijų atveju naudojami ilgalaikio ir trumpalaikio naudojimo darbiniai drabužiai. Skirtumai tarp šių tipų yra šie:

  • ilgalaikiam naudojimui skirti drabužiai yra pagaminti iš patvarių impregnuotų audinių,
  • trumpalaikiam naudojimui skirti drabužiai yra pagaminti iš neaustinių audinių (paprastai tai būna vienkartiniai darbo drabužiai).

Tiek laboratorijose, tiek kitose darbo vietose, kuriose darbuotojai susiduria su nuodingomis medžiagomis (perdirbimo įmonės, dažų gamyklos, sunkioji pramonė, augalų apsaugos produktus gaminančios įmonės), būtina griežtai laikytis darbuotojų saugos ir sveikatos taisyklių. Ten rizika pakenkti darbuotojų sveikatai yra kur kas didesnė nei kitose darbo vietose.

Medicinos profesijos atstovai

Paramedikai, greitosios medicinos pagalbos automobiliuose ir ligoninėse dirbantys gydytojai bei kiti darbuotojai – tai profesijų atstovai, kurių saugumui ir tinkamoms darbo sąlygoms didelę įtaką turi specifinė darbo apranga. Ji pagaminta iš specialių, labai patvarių audinių, atsparių įvairiausiems išoriniams veiksniams.

Dirbančių greitosios pagalbos centruose darbinė apranga yra pagaminta su šviesą atspindinčiais elementai, kad gydytojai, paramedikai ir kiti darbuotojai būtų matomi kitiems gelbėjimo darbuose dalyvaujantiems žmonėms ir būtų tinkamai apsaugoti. Be to, darbo apranga, skirta darbui ekstremaliomis sąlygomis, gali žymiai sumažinti darbuotojų kūno sužalojimų riziką.

Tinkamos darbo sąlygos yra darbuotojų komforto garantas. Sąžiningas elgesys su savo darbuotojais apima ne tik saugių darbo sąlygų užtikrinimą, laiku išmokėtas visas priklausančias išmokas, bet ir saugią, patogią bei profesionalią darbo aprangą.

Profesionalius darbo drabužius galite įsigyti internetu https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-rubai. Čia ras sau tinkamus drabužius daugelio profesijų atstovai.

1 Komentaras

  • Tikrai yra daugiau darbuotojų, kuriems būtina spec.apranga. Kad ir krovėjas ar statybininkas turėtų būti apsiavęs metalu kaustytais batais, kur dažniausiai metalo gaubtas saugo pirštus, kadangi smulkiausi pėdoje ir gali negrįžtamai nukentėti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video