Kokie Kėdainiams buvo 2021-ieji: Metų niekdariai, Metų gelbėtojai, Metų sukrėtimas

 Kokie Kėdainiams buvo 2021-ieji: Metų niekdariai, Metų gelbėtojai, Metų sukrėtimas

Tęsiame 2021-ųjų apžvalgą. Šįkart prisiminkime ne tik geradarius gelbėtojus, bet ir niekdarius, išpuolius ir įvykius, sukrėtusius visą Kėdainių bendruomenę.

METŲ NIEKDARIAI

Vilkai miestelyje

Spalio pabaigoje avininkystės ūkį turintys ūkininkai užfiksavo pačiame Dotnuvos miestelyje šmirinėjančią vilkų gaują. Ji buvo užfiksuota specialia naktinio matymo įranga anksti ryte, prieš 6 valandą.

Vos prieš mėnesį tame pačiame miestelyje vilkai buvo paskerdę 24 veislines avis.

Saugodami net 600 avių bandą, ūkininkai nakčiai ją suvarydavo į tvartą, o tai – milžiniškas darbas, todėl kaip išganymo jie laukė vilkų medžioklės sezono pradžios.

Įžūli lapė

Vasario mėnesį Kėdainių miesto gyventojus terorizavo įžūli lapė, kuri ne tik šmirinėjo J. Biliūno, Žemaitės, Smilgos, J. Basanavičiaus ir Šėtos gatvėse, bet krėtė niekšybes.

Įtariama, kad būtent ji užpuolė ir sudraskė miesto prieplaukoje žiemojusias tris gulbes.

METŲ GELBĖTOJAI

Gelbėjo stirniukus

2021 metų pradžia buvo ypač šalta, tad bėdų dėl žiemos išdaigų turėjo ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, o Pelėdnagių kaimo teritorijai priklausančiame vienkiemyje gyvenanti Važgauskų šeima tapo stirniuko gelbėtoja.

Vieną dieną Važgauskai grožėjosi netoli jų sodybos vis stoviniuojančiu stirniuku, o kitą dieną, pamatę, kad jis jau guli apsnigtas ir nebejuda, suprato, kad mažyliui atsitiko bėda. Šeima stirniuką parsinešė namo ir, priglaudę daržinėje, iškvietė gyvūnų gerovės tarnybą.

Specialistai mažyliui suleido vaistus, pamaitino ir paliko sveikti pas Važgauskus. Manoma, kad mažylis buvo apsinuodijęs rapsais.

Dar didesnis netikėtumas įvyko pačiame Kėdainių mieste vasario pabaigoje – žmonės pastebėjo J. Basanavičiaus gatvės kiemuose klaidžiojantį stirniuką. Buvo kilęs didelis ir realus pavojus, kad laukinis gyvūnas gali išbėgti į gatvę ir nutikti nelaimė.

Laimei, geradarių dėka ši istorija baigėsi laimingai. Pasiklydusį nelaimėlį išvydusi kėdainietė Vitalija Butkevičienė ėmėsi iniciatyvos ir pagalbos paieškų – moteris suprato, kad laukinis gyvūnas mieste nėra tiesiog linksmas nuotykis. Ji susisiekė su Kėdainių rajone esančia asociacija „Gamtos parkas“. Asociacijos atstovai Dovilė ir Gytis Gaubiai atvyko į nurodytą vietą.

Kol jie atvyko, V. Butkevičienė sergėjo stirniuką, ji užkirto kelią, kad jis nebeitų į miesto centrą ir gatvės link. Galų gale trims geradariams pavyko sugauti stirniuką, jį saugiai surišti ir patalpinti į automobilio bagažinę. Stirniukas buvo išvežtas į pamiškę, į savo natūralią gyvenamąją aplinką ir paleistas.

O štai vasarą būta ir kito neeilinio žygdarbio – trylikametis Tajus Sitavičius išgelbėjo stirniuką, kuris buvo įkritęs į šulinį.

Berniukas vasaromis vieši pas senelius kaime. Netoli senelių sodybos telkšo Urnėžių kaimo tvenkinys, tad jaunuolis neretai patraukia kaimo vieškeliu į žvejybą.

Tądien Tajus dviračiu važiavo žvejoti, o grįždamas iš žvejybos prie šulinio pastebėjo stirną. Iš šulinio sklido keistas garsas, tad jis nuėjo pažiūrėti, kas ten atsitiko.

Vaikinui priėjus arčiau, stirna nubėgo kiek tolėliau nuo šulinio, o pačiame šulinyje jis pamatė stirniuką, kuris leido keistus garsus.

Laimei, šulinyje vandens nebuvo, tik šiukšlės, o po jomis – tvirta žemė. Nepaisant to, tiek gyvūnui, tiek žmogui šulinys galėjo tapti mirtinais spąstais.

„Nieko negalvodamas įlipau į šulinį. Viskas vyko gana greitai.

Paėmiau stirniuką į glėbį. Jis leido keistus garsus, buvo išsigandęs, tačiau neatrodė sužeistas.

Vos tik iškėliau stirniuką, šis staigiai nuliuoksėjo pas mamą.

Viskas baigėsi laimingai – tiek aš, tiek stirniukas likome sveiki“, – džiaugėsi drąsuolis T. Sitavičius.

Gelbėjo skęstantį elnią

Balandžio 6-sosio popietę Kėdainių rajone vyko neįprasta gelbėjimo operacija – ugniagesiai gelbėtojai skubėjo gelbėti pamiškės kūdroje skęstančio elnio. Elnias buvo negaluojantis, mat sveikam gyvūnui įveiki tokį vandens telkinį būtų vieni juokai.

Elnią bėda ištiko Krakių seniūnijos Medininkų kaime, prie pat kelio. Bendrąjį pagalbos centrą žmonės informavo, kad gyvūnas dar gyvas ir bando išlipti iš vandens. Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Krakių ugniagesiai gelbėtojai.

Atvykus gelbėtojams gyvūnas buvo pusiau krante, pusiau vandenyje, tačiau jau nebegyvas.

Ugniagesiai ištraukė gyvūną ant kranto ir informavo apie tai medžiotojus.

Išgelbėjo kumelę

Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir kraštiečių žirgų mylėtojų Mariaus Grūdės ir Aušros Knizelienės pastangomis buvo išgelbėta mieste pasibaisėtinomis sąlygomis auginta kumelė. Taip iškankinto gyvūno teigė nematę net ilgamečiai žirgų augintojai ir prižiūrėtojai.

METŲ NUSIKALTĖLIS

Jaunuolis, pasinaudojęs svetimu galimybių pasu

Žygimanto Gedvilos/ 15min. nuotr.

Jaunas kėdainiškis, pasinaudojęs svetimu galimybių pasu, tapo metų nusikaltėliu, mat jam už šį nusikaltimą iškelta baudžiamoji byla ir gresia net šešeri metai kalėjimo arba bauda iki 200 tūkst. eurų.

Jaunas vaikinas teistumą užsidirbs už tai, kad gruodžio 1 dieną bandė apsipirkti pasinaudodamas svetimu galimybių pasu Kėdainių J. Basanavičiaus gatvėje esančiame prekybos centre.

2005 metais gimęs jaunuolis parduotuvės darbuotojui, tikrinančiam galimybių pasus, parodė svetimą dokumentą ir pateko į parduotuvę.

Reidą prekybos centre vykdę policijos pareigūnai vaikiną sulaikė. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

METŲ IŠPUOLIAI

Užpuolė dėl pažiūrų

Vieną liepos vakarą Kėdainiuose, „Norfa“ prekybos centro aikštelėje buvo užpulta „Šeimos gynimo maršą“ palaikanti jauna kėdainiečių šeima su dviem mažamečiais vaikais.

Nukentėjusieji neabejoja, kad išpuolį patyrė dėl savo pažiūrų, kuriomis pasisako už tradicines šeimos vertybes. Baisiausia, kad šioje situacijoje nukentėjo ne tik jauni tėvai, bet ir smarkiai buvo išgąsdinti jų mažamečiai vaikai, į kuriuos taip pat buvo nukreipta užpuoliko agresija.

35 metų vyrą ir jo 31-erių metų žmoną bei du jųdviejų mažamečius vaikus užpuolė automobilių stovėjimo aikštelėje jų laukęs maždaug dvidešimties metų amžiaus jaunuolis.

„Jis laukė mūsų lauke. Mes apsipirkę jau sėdome į mašiną, kai jis pribėgo laikydamas rankoje telefoną ir rėkdamas bei filmuodamas, puolė mus plūsti įvairiausiais necenzūriniais žodžiais.

Keikė jis mus ir rusiškai, ir lietuviškai, vadino labai baisiais žodžiais.

Ir viskas – tik dėl mūsų automobilį puošiančių vėliavėlių“, – pasakojo išpuolį patyręs vyras.

Jis teigė, neabejojąs, kad jį norėta išprovokuoti ir įvelti į konfliktą, nufilmuoti ir parodyti kaip agresyvius ir piktus žmones. Nukentėjusysis sakė, kad ant provokatoriaus mobiliojo telefono, kuriuo buvo filmuojama jo šeima, buvo priklijuotas LGBT lipdukas, todėl jis mano, kad užpuolikas atstovauja būtent šiam judėjimui. 

Dėl užpuolimo nukentėjusieji kreipėsi į policiją.

Ginkluotas peiliu puolė praeivius

Besibaigiant rugsėjui, vieną vakarą prie Kėdainių miesto Chemikų gatvėje esančio prekybos centro „Maxima“ neblaivus vyras peiliu puolė praeivius.

Kol vieni kvietė policiją, kitu susistumdė su agresyviu vyru, kad jį nuramintų, panaudojo ašarines dujas.

Metęs peilį vyras mėgino sprukti kiemais, tačiau netrukus visą daugiabučių namų kvartalą ėmė supti gausios policijos pareigūnų pajėgos.

Pareigūnai netrukus sulaikė neadekvačiai besielgusį asmenį. Jam nustatytas 2,94 promilės girtumas.

METŲ UŽMOJIS

Pasiūlė areštinę

Baltarusijos režimui savo grasinimą pradėjus pildyti su kaupu ir per Lietuvos sieną plūstant pabėgėliams, Vidaus reikalų ministerija buvo paraginusi visas šalies savivaldybes ieškoti vietos, kur laikinai būtų galima priglausti nelegalius migrantus.

Kėdainiai užsimojo su neeiliniu pasiūlymu – vietą pabėgėliams, kurių dauguma irakiečiai, pasiūlė buvusioje Kėdainių areštinėje, prie policijos komisariato, tačiau šios taip ir neprireikė.

Beje, prieš keletą metų šios areštinės patalpos buvo suremontuotos ir iki šiol stovi nenaudojamos.

METŲ GAISRAI

Mama išgelbėjo savo vaikus

Kovo 25-osios vakarą kėdainietė Žydrūnė Brencienė ir jos mažieji – 6 ir 4 metukų dukrelės bei pusantrų metukų sūnelis – išgyveno tikrą pragarą. Liepsnos suniokojo jų nuomojamą būstą ir šeima liko visai be nieko.

Pati Ž. Brencienė pasakojo, kad gaisras kilo virtuvėje jai verdant žagarėlius.

Vaikus iš uždūminto buto išnešė ir perdavė kaimynams pati mama.

Degantį butą užgesino atskubėjusios ugniagesių gelbėtojų pajėgos.

Po gaisro moterį su vaikais priglaudė jos giminaičiai. Kaimynai ir kiti geraširdžiai žmonės jai taip pat suskubo padėti tiek rinkdami daiktus, tiek ir pinigus.

Padegtas namas, kurio viduje miegojo jauna šeima

Spalio 14-osios naktį jauna kėdainiečių šeima prisimins dar ilgai – iš miegų pažadinti ugniagesių gelbėtojų žmonės išbėgo iš namo, kai šis jau degė atvira liepsna. Tik budrių kaimynų ir žaibiškai sureagavusių gelbėtojų dėka pavyko išvengti didelės tragedijos.

Nelaimė įvyko Liepų alėjoje. Įtariamas padegimas.

Vos per plauką nuo žūties atsidūrusi jauna šeima pasakojo, kad namas priklauso jų tėčiui. Jis yra parduodamas. Namo vertė nėra didelė, mat jis labai senas, tačiau vertinga vieta – namas stovi daugiabučių apsuptyje.

Šeima sakė nė neįtarianti, kas galėtų norėti sudeginti namą, su jais susidoroti ar įbauginti.

Buvusi mokykla degė net kelis kartus

Šiais metais ugniagesiams gelbėtojams net kelis kartus teko gesinti buvusią Keleriškių kaimo mokyklą. Ugnis statinį suniokojo labai stipriai. Įtariamas padegimas.

Beje, prieš keletą metų sudegė ir netoli šios buvusios mokyklos stovėjęs rąstinis pastatas.

METŲ VANDALIZMAS

Išniekinta žydų sušaudymo vieta

Prieš Vėlines Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Peštiniukų kaime esančią Krakių ir apylinkių žydų sušaudymo vietą išniekino vandalai.

Visų Šventųjų dieną ir per Vėlines žvakelių uždegti atvykę žmonės nustėro – buvo nuverstas ne tik paminklas, bet ir išverstas jo pamatas. Dėl vandalizmo akto kreiptasi į policiją.

„Paminklas ir pamatas buvo išversti. Tam reikėjo tikrai nemenkų pastangų, tai jokiu būdu negali būti vėjo darbas“, – sakė Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Šiemet sukako 80 metų nuo to meto, kai Peštiniukų kaime netoli Krakių buvo sušaudyti 1 125 Krakių ir apylinkių žydų.

Vandalas keturratininkas

Kovo mėnesį Krakių miestelį sukrėtė dar neregėtas vandalizmo aktas – ką tik atnaujintas ir išpuoselėtas miestelio viešąsias erdves nusiaubė vandalas. Keturračiu motociklu jis išvagojo miestelio centre esančius gėlynus, kitas erdves, žaliąsias zonas.

METŲ SUKRĖTIMAS

Rado merginos kūną

Spalio pabaigoje irimo stadijoje Kėdainiuose rastas jaunos merginos kūnas.

Kūnas aptiktas krūmynuose šalia Smilgos upelio. Jį visiškai atsitiktinai rado ten dirbę įmonės „Kėdainių vandenys“ darbininkai.

Neabejojama, kad rastas dar pavasarį dingusios kėdainietės Viktorijos Kulčiūnaitės kūnas.

Buvo skelbiama, kad V. Kulčiūnaitė gegužės 23 dieną išėjo iš namų Kėdainiuose, P. Lukšio gatvėje, ir negrįžo.

METŲ KELIONĖS

Apgręžta daugybė vairuotojų

Šiais metais daugybė vairuotojų nesugebėjo pasiekti savo kelionių tikslų.

Metų pradžioje buvo draudžiamas susiekimas tarp miestų, tad jų prieigose veikė mobilūs patikros punktai. Juose dirbantys policijos pareigūnai ir policijos rėmėjai stabdė visus pravažiuojančius automobilius ir tikrino automobilių vairuotojų ir keleivių privalomus turėti kelionės tikslą pagrindžiančius dokumentus.

Dauguma vairuotojų ir keleivių turėjo tokius dokumentus ir buvo praleidžiami važiuoti toliau, tačiau buvo ir tokių, kurie vyko į parduotuvę, pas draugus, į parką, į žvejybą ar gimtadienį. Tokius automobilius pareigūnai apsukdavo ir liepdavo jiems grįžti, iš kur šie atvažiavę.

METŲ DRAMA

Susipainiojusi seniūnijos buhalterija

Skongalio gatvės 23A numeriu pažymėto pastato mokesčių drama – bene ilgiausia ne tik šiais metais.

Dar 2020-ųjų liepos mėnesį Kėdainių savivaldybės Audito ir kontrolės tarnybai atlikus patikrinimą ir paaiškėjus, kad seniūnija mokesčių mokėtojų pinigus naudoja mokėdama nemažą dalį komunalinių mokesčių už buvusio vaikų darželio Skongalio gatvėje išlaikymą, Kontrolės komitete užvirė tikras darbymetis – Kontrolės komitetas seniūnijos buhalterijos mazgą narpliojo rekordiškai ilgą laiką – kone iki pat šių metų vidurio.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video