Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

 Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

„Rinkos aikštės“ skaitytoja, susisiekusi su redakcija, skundėsi ir norėjo sužinoti, kodėl Rasos ir Chemikų gatvėse teka toks kalkėtas vanduo. Moteris guodėsi, kad kone trečdalis arbatinuko – vien kalkės. 

„Nebūtų taip apmaudu, jei bent kaina už vandenį būtų padori, o dabar mokame vos ne brangiausiai visoje šalyje“, – piktinosi skaitytoja.

UAB „Kėdainių vandenys“ technikos direktorius Romualdas Gailiūnas teigia, kad įmonė patiria nemažus nuostolius dėl nesąžiningų gyventojų. / Asmeninio archyvo nuotr. Su kaltinimais nesutinka

Atsakydamas į tokį kėdainietės skundą „Kėdainių vandenų“ technikos direktorius Romualdas Gailiūnas teigė, jog šiuo metu jokių darbų, dėl kurių vanduo galėtų būti toks kalkėtas, nevykdoma.

„Nežinau, kodėl vanduo toks kalkėtas. Į minėtas gatves vanduo eina iš tų pačių įrenginių, kaip ir visur. Todėl ten kitoks būti negali, – įsitikinęs vienas iš įmonės vadovų. – Vieną kartą buvo užsuktas vanduo, nes keitė sklendes, tai kažkuriuo momentu galėjo būti daugiau geležies ar kalkių, bet tai buvo labai trumpalaikis, vienkartinis atvejis. Daugiau niekas nesikeitė – nei vandens kokybė, nei dar kas nors. Mes nuolat atliekame tyrimus.“

Su jau minėtu skundu, kodėl vandens kaina Kėdainiuose yra viena iš didžiausių šalyje, R. Gailiūnas taip pat nesutinka.

„Dėl kainos su skaitytoja nesutikčiau, nes šaltas vanduo nuo šių metų vienu centu atpigo ir nelabai suprantu, ką reiškia brangiausiai. „Kėdainių vanduo“ su nuotekomis iš 64 vandens tiekimo įmonių yra per vidurį, t.y. apie 30 vietą. Tai nelabai žinau, kaip čia paaiškinti, kodėl jis yra brangiausias“, – stebėjosi įmonės technikos direktorius.

Siūlo daugiau naudoti

„Ar yra tikimybė, kad ateityje dar pigs?“ – klausėme pašnekovo.

„Sunku pasakyti, kaip bus. Norint, kad pigtų, reikėtų, kad didėtų sunaudojamo vandens kiekis. Kuo daugiau naudoja elektros, vandens ar kitų dalykų, tada ta kaina ir mažėja. Labiausiai priklauso nuo energetinio ištekliaus: jeigu elektra brangsta arba pinga, taip pat jeigu darbuotojų atlyginimai mažėja, didėja arba išlieka tokie pat, mažėja arba didėja išteklių mokestis, taršos mokestį. Žodžiu, kad pigs tikriausiai pasakyti negalima, bet kad nebrangs ir išliks toks pat, tai tikimybė yra“,– kalbėjo R. Gailiūnas. 

Kaip vieną iš priežasčių, kodėl vandens kaina negali mažėti, jis įvardijo patiriamus nuostolius.

„Vanduo kažkur prapuola. Akivaizdu, kad nėra visi žmonės sąžiningi. Kažkas kažkur pasidaręs gal kokių kranų ar dar kažko – sunku pasakyti, kaip ten yra iš tikrųjų“, – svarstė „Kėdainių vandenys“ atstovas. 

[quote author=“Romualdas Gailiūnas“]Mes netgi gavę informacijos apie veltui bėgantį vandenį ar trūkusias trasas žmonėms išmokėtume premijas už tai, kad jie informuoja.[/quote]

Jo teigimu, kai sumažės tokie nuostoliai, tada galima tikėtis ir kainų mažėjimo. 

„Mes nuolatos restauruojam, remontuojam, keičiam, atnaujinam, kreipiamės ir į žmonių sąmoningumą. Tarkim, būna situacijų, kai žmonės mato, kad vanduo kažkur bėga, nes trūkusi trasa. Babėnuose buvo situacija, kai tris savaites bėgo vanduo, o šalia gyvenantis žmogus nesugebėjo mums apie tai pranešti. Jeigu žmonės būtų aktyvūs, pamatę kažkur, kad bėga vanduo, iš karto pasakytų, mažėtų nuostoliai, tai ir kaina tada pradėtų mažėti“, – sakė R. Gailiūnas. 

Siūlo premijas

Siekiant, kad žmonės būtų aktyvesni ir sąžiningesni, pasak technikos direktoriaus, už pagalbą, mažinant nuostolius numatoma skirti ir pinigines premijas.

„Mes netgi gavę informacijos apie veltui bėgantį vandenį ar trūkusias trasas žmonėms išmokėtume premijas už tai, kad jie informuoja. Vanduo vis dėlto yra Lietuvos turtas ir jį reikia tausoti, – apie žmonių skatinimą pasakojo R. Gailiūnas. – Dabar tokių premijų nėra numatyta, bet jos būtų tokios vienkartinės, jeigu pamatę kokią avariją žmonės suskubtų apie ją pranešti. Aišku, tūkstančių už tai negalėtume mokėti, bet penkiasdešimt ar šimtą eurų išmokėtume, priklausomai nuo situacijos.“

Išaiškėjus tokiam atvejui, kad kas nors yra nesąžiningai įsirengęs kokį kranelį, anot įmonės technikos direktoriaus, jis iš karto būtų tiriamas.

„Būtų sudaryta komisija, važiuotume, žiūrėtume. Neleistume nei vienos dienos, gavę informaciją, kad toliau tuo būtų naudojamasi, – užtikrino R. Gailiūnas. – Aišku, asmuo, pranešęs apie tokį sukčiavimą, būtų premijuojamas.“

1 Komentaras

  • o taip.. aš dabar irgi persikrausčiau į butą, kuriame vienos kalkės. net nervas ima, arbatinuką su citrinos druska kas savaitę užverdu, kad svečiai atėję neišsigąstų. skalbimo mašiną irgi ganėtinai dažnai reikia nukalkinti. gerai, kad bent priemonių tam yra.. https://www.moulin.lt/namams/skalbimo-masinu-nukalkintojai.html

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content