Kaune atidaromi pirmieji Lietuvoje atsisveikinimo namai „Rekviem”

 Kaune atidaromi pirmieji Lietuvoje atsisveikinimo namai „Rekviem”

[#gallery=2546#]Kauno Jonavos gatvėje baigti pirmųjų Lietuvoje modernių atsisveikinimo namų „Rekviem“ įrengimo darbai. Išsiskiriantys savo filosofija, 30 arų sklype ant Neries kranto įkurti jaukūs atsisveikinimo namai atveria duris jau nuo vasario 5 dienos. Jų įkūrėja, įmonių grupė „K2 LT“, valdanti „Lietuvos krematoriumą“ bei visoje šalyje veikiančią laidojimo ceremonijų organizavimo sistemą „Rekviem“, šiuo projektu nori pakeisti atsisveikinimo su artimaisiais stereotipus.

„Tai yra visiškai naujo formato, vieninteliai tokie Lietuvoje atsisveikinimo su velioniu namai. Kurdami jų koncepciją, jokiu būdu nesiekėme laužyti tradicijų ar papročių, tačiau dirbdami šioje rinkoje ir turėdami patirties, organizuojant laidotuves netradicinėse vietose, jau kurį laiką matome besikeičiantį požiūrį į mirtį ir į tokią subtilią paslaugą. Norime paneigti stereotipus, kad atsisveikinimas su artimuoju turi būti tamsus ir niūrus. „Rekviem“ – ne tylos namai. Nesilaikome stereotipinio mąstymo, kad būtinai turi būti atsisveikinama tyloje, norime sudaryti galimybę atsisveikinti su velioniu taip, kaip norėjo jis pats ar artimieji“, – sako įmonių grupės „K2 LT“, valdančios „Lietuvos krematoriumą“ ir ritualinių paslaugų centrą „Rekviem“, direktorius Bernardas Vilkelis.
Naujausios laidojimo tradicijos, žmonių poreikiai ir besikeičianti pasaulėžiūra ir buvo pagrindiniai atspirties taškai, kuriant atsisveikinimo namų „Rekviem“ koncepciją. „Šiuos atsisveikinimo namus įrengėme visiškai kitaip nei įprasta laidojimo namams – jie šviesūs, jaukūs, gamtos apsuptyje. Didelį dėmesį skyrėme sklypo paieškoms – dairėmės išskirtinės vietos, šalia upės, kuri simbolizuoja gyvenimo tėkmę ir gyvenimo ratą ir kartu primena kad, gimimas ir mirtis yra natūralūs procesai, jie visada – vienas šalia kito. Pagrindinė užduotis architektams buvo maksimaliai išnaudoti vietos privalumus, pritaikant juos subtiliai atsisveikinimo patirčiai”, – dalinasi B. Vilkelis.
Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad visiems žinoma laidojimo namų sąvoka yra ne visai tiksli. Juk laidojimo namuose velionių niekas nelaidoja. Atsisveikinimo namų sąvoka yra daug platesnė. „Dirbdami šioje rinkoje matome, kad keičiasi tiek tradicijos, tiek žmonių pageidavimai šiai subtiliai paslaugai, todėl „atsisveikinimo namai“ yra labiau žmonių poreikius atitinkanti laidojimo ceremonijų organizavimo samprata“, – sako B. Vilkelis.
Naujos koncepcijos atsisveikinimo namuose Kaune iš viso įrengtos keturios atsisveikinimo salės, jos talpina nuo 30 iki 100 žmonių. Visos erdvės ir žmonių judėjimas suplanuotas taip, kad būtų galima susikaupti ir susikoncentruoti į vykstančią atsisveikinimo ceremoniją.

Siekiant į patalpas įleisti kuo didesnį natūralios šviesos srautą, sąmoningai įrengta daug didelių langų su vaizdu į Nerį, tačiau iš išorės salės vidus nėra matomas, nes langai atspindi šviesą. Privatumas išspręstas ir lauko erdvių išdėstymu – nuo pavasario norintys įkvėpti gryno oro ar pabūti su savimi galės atskiru išėjimu iš kiekvienos salės atsitraukti į parką ar specialiai tam sukurtas ramybės erdves.
Tam, kad būtų išvengta sudėtingos logistikos, šalia įrengta ir šviesi salė gedulingiems pietums. Atvykusieji automobiliais galės juos palikti prie atsisveikinimo namų, o į kapines ir iš jų, esant poreikiui, vykti specialiu autobusu. Po gedulingų pietų kiekvienas galės sėsti į savo automobilį ar rinktis viešąjį transportą – „Šiaurės prospekto” stotelė yra prie pat atsisveikinimo namų.

„Projektuodami „Rekviem”, visų pirma, siekėme savo kompetencija ir patirtimi palengvinti sunkią akimirką, tačiau tokiu momentu labai svarbi ir emocinė pusė. Mūsų santykius su klientais apibrėžia profesionalumas, pagarba, empatija – jautriai žiūrime į kiekvieną žmogų ir individualią situaciją, palaikome, padedame ir nukreipiame tinkama linkme”, – apie atsisveikinimo namų veiklos pagrindą pasakoja B. Vilkelis.

Atsisveikinimo namai duris atvers adresu Jonavos g. 41A, prie pat Eigulių kapinių, ant Neries kranto, todėl bus lengvai pasiekiami iš bet kurios miesto dalies ar net kitų miestų. Įkurti ties įvažiavimu į aplinkkelį, leis patogiai nuvykti ir į kitas didžiąsias Kauno miesto kapines – Karmėlavos ar Romainių. Šalia nėra gyvenamųjų namų, dėl to savo artimąjį bus galima išlydėti visiškoje gamtos apsuptyje.

Nuo vasario 5 dienos „Rekviem” galima atsisveikinti su artimaisiais, kurių palaikai bus kremuoti, t.y., salėse bus galima laikyti urnas. Greitu laiku bus pasiūlyta ir velionių šarvojimo paslauga.

Iš viso į šį projektą investuota iki 1,5 mln. eurų. Tai pirmieji „Rekviem” prekės ženklo atsisveikinimo namai, jiems pasiteisinus, planuojama atidaryti panašių objektų ir daugiau.
Daugiau apie AB „K2 LT“:
Įmonių grupė „K2 LT“ valdo „Lietuvos krematoriumą“, teikiantį pagarbaus ritualinio kremavimo paslaugas bei ritualinio laidojimo paslaugų teikėją UAB „Rekviem LT“. AB „K2 LT“ veiklą pradėjo 2008 m., o 2011 m. Lietuvoje iškilo vienintelis „Lietuvos krematoriumas“, esantis Kėdainiuose. 2015 m. įmonių grupė tapo akcine bendrove ir įžengė į alternatyviąją akcijų rinką „First North“ bei tapo pirmąja Lietuvos bendrove, kurios akcijas į „First North“ įtraukė „Nasdaq Vilnius“. Šiuo metu bendrovė turi apie 200 investuotojų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video