Kodėl verta pasitikėti savo Kėdainių krašto kredito unija

 Kodėl verta pasitikėti savo Kėdainių krašto kredito unija

Kėdainių krašto unijos įkūrėjas ir vadovas E. Žaltauskas sako, kad 15 metų jo asmeninė patirtis ir dvidešimt penkerių metų unijų patirtis Lietuvoje leidžia be priekaištų teikti visas įmanomas finansines paslaugas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kredito unijos Lietuvoje nė kiek ne jaunesnės nei bankai, tačiau daug kas nežino, kad kredito unija teikia tokias pačias finansines paslaugas, kaip ir bankai. Daugiau kaip dvidešimt penkerių metų patirtį skaičiuojančios unijos dabar yra rimtas finansų rinkos žaidėjas, tik ne visiems dar atrastos jų paslaugos. Viena iš jų – Kėdainių krašto kredito unija jau daugiau kaip 15 metų sėkmingai veikia Kėdainių krašte ir stebina augimu bei dėmesiu žmonių poreikiams.   

„Jeigu kam neramu, tai patikinsiu, kad pas mus viskas taip pat, kaip bet kuriame banke, galioja tokie patys priežiūros ir kontrolės mechanizmai, indėlių draudimas. Skirtumas tik tas, kad visada būsime šalia Jūsų ir niekada neišsikraustysime vien į internetą ar kitą miestą“, − sako finansininkas Egidijus Žaltauskas. 

Unijoje galite pasidėti savo pinigus santaupoms, naudotis atidaryta sąskaita, išsiimti grynuosius pinigus bankomate, pasirūpinti bendra kortele šeimai ir atskiromis vaikams. Galite gauti vartojimo kreditą nenumatytiems reikalams ir pasiskolinti būstui ar gauti palaikymą subrendusiai verslo idėjai. 

Tarp kitų finansinių įstaigų unijos užima deramą vietą, kredito unijų sektoriaus turtas siekia apie 1 milijardą eurų. Kėdainių krašto kredito unija priklauso didžiausiai LKU kredito unijų grupei Lietuvoje. Jos paslaugų spektras labai platus, o dėmesys žmogui – atidesnis.

Netrukus į savo banką jau nebegalėsite net užeiti ir labai rimtu klausimu, o unija klientus visada priims gyvai, darbuotojai suteiks visą reikalingą informaciją, nes kiekvienas unijos narys yra ir unijos bendraturtis, o su klientais čia bendraujama betarpiškai.

Visuose keturiuose Kėdainių miesto MEDAUS bankomatuose, kurie yra strategiškai patogiose miesto vietose, nemokamai galėsite išsiimti iki 500 eurų grynųjų pinigų.

Patogi ne tik lokacija, bet ir paslaugos

Kėdainių krašto kredito unijos vadovas E. Žaltauskas vieną po kito griauna mitus apie paslaugas unijoje. Per 15 gyvavimo metų unija sparčiai tobulėjo prisitaikydama prie klientų poreikių bei tapo lygiavertė bankams finansų įstaiga Kėdainiuose, gebanti pasiūlyti kokybiškas ir pigesnes finansinės paslaugas Kėdainių krašto žmonėms ir įmonėms.

Kėdainių krašto kredito unijoje už palūkanas pasidėsite indėlį taupymui ir atsidarysite einamąją sąskaitą, kurios aptarnavimas yra visiškai nemokamas. Prie jos gausite papildomą „Šeimos“ kortelę. Joje galėsite laikyti numatytą dalį pinigų ir visi šeimos nariai ja galės naudotis aptartiems būtiniams pirkiniams ar maisto produktams įsigyti. Papildomą kortelę gali gauti ir vaikai.

Prie tėčio arba mamos sąskaitos gali būti išduodamos ir papildomos kortelės su numatytu limitu atžaloms. Juose vykstančias išlaidas galėsite matyti prisijungę prie savo sąskaitos per internetinę bankininkystę. Čia jas galėsite ir papildyti. Tai patogu. Žmonės pamažu pripranta prie atsikaitymo kortelėmis ir finansinio raštingumo moko savo vaikus. 

Siūlomos kortelės: debetinė „Maestro“ ir kreditinė „Mastercard“. Taip pat galite pasiimti ir kreditinę kortelę su kreditu nenumatytoms išlaidoms, kuris bus nustatytas priklausomai nuo Jūsų gaunamų pajamų. 

Grynuosius pinigus nusiimsite ne tik klientų aptarnavimo vietoje – pačioje Kėdainių krašto kredito unijoje ar Krakių ir Akademijos kasose, bet juos lengvai pasieksite bankomatų tinkle „Medus“ . Iki 500 eurų sumos per mėnesį nuėmimas nemokamas ir padalinyje, ir per bankomatą.

Bankomatai, kuriuose išsiimsite Kėdainių krašto kredito unijoje laikomus pinigus, mieste yra keturi. Visi jie pažymėti ženklu „Medus“. Aišku, pinigus galima išsigryninti ir kituose bankomatuose, bet jau už tam tikrą mokestį, kuris bus nuskaičiuotas.

„Jeigu kam neramu, tai patikinsiu, kad pas mus viskas vyksta taip pat, kaip bet kuriame banke, tik mes visada būsime šalia Jūsų ir niekada neišsikraustysime vien į internetą ar kitą miestą, nes mums taip patogiau.

E. Žaltauskas

Savi pinigai

Iš esmės kredito unija nuo banko skiriasi turto nuosavybe  ir valdymu. Bankus valdo akcininkai, unijas – patys žmonės, jos nariai. Komerciniuose bankuose, be lietuviškų pinigų, veikia  Latvijos, Švedijos, Suomijos kapitalas, o Kėdainių krašto kredito unija – išskirtinai Kėdainių krašto žmonių sunešto kapitalo bankelis. Tai – išskirtinai lietuviško kapitalo kredito įstaiga, kuri ir dirba savo krašto žmonėms. 

Bankininkystės tradicijos Lietuvoje skaičiuojamos nuo 1872 metų, kai buvo įkurtas akcinis žemės bankas, nuo 1920 metų pradėjo kurtis kredito unijos ir kitos kredito įstaigos. Pavyzdžiui, Vokietijoje unijos veikia jau daugiau kaip 150 metų, o 57 procentai gyventojų ir įmonių yra kredito unijų nariai. Olandijoje ir Prancūzijoje 25 proc. visuomenės yra kredito unijų nariai.

Kėdainių krašto kredito unija yra gana jauna kredito įtaiga, tačiau jau daugiau kaip 1 800 Kėdainių krašto gyventojų naudojasi unijos finansinėmis paslaugomis ir įgauna vis didesnį pasitikėjimą.

Dirbame su grynaisiais pinigais, nes dirbame su žmonėmis

Neretai girdisi žmonių skundai, kad bankai dėl savo darbo stiliaus atitolo nuo žmonių ir tapo šaltesni, tolimesni. O unija taikosi ne tik prie aplinkos sąlygų, bet ir prie žmonių. Atliepia jų poreikius gyvam bendravimui.

„Žmonės yra įvairaus amžiaus ir įvairių įpročių. Internetas yra gerai, tačiau ne visus finansinius klausimus galima išspręsti internetu ar telefonu, o tokių vietų, kur galėtum užeiti pasitarti, sparčiai mažėja. Jei klientas nori pasitarti, kaip išspręsti vieną ar kitą finansinę problemą, prašome: mes priimsime ir aptarsime viską gyvai“, − sako Kėdainių krašto kredito unijos vadovas E. Žaltauskas.

Kad ir kaip būtų patogu prekes ir paslaugas apmokėti internetu, tačiau grynieji pinigai dar funkcionuoja ir unija prisitaiko prie savo vartotojų.

„Tarkime, žmogus turi 10 eurų ir, pavyzdžiui, taip atsitinka, kad jų nepriima turgus ar kioskelis, o gal gatvės prekeivis, o išsigryninti kitų negali, nes nepatenki į banką arba bankomatas ne pakeliui, juk ne visi gyvena prie didžiųjų prekybos centrų ar mieste. Ką žmogui daryti?“ − E. Žaltauskas nėra drastiškų priemonių šalininkas. 

Be to, finansininkas ir dėl kitų priežasčių nėra grynųjų pinigų išgujimo iš rinkos šalininku. Daliai žmonių nepačiupinėjus daikto labai sunku suvokti, koks jis. O kaip suvokti neturimus pinigus ar, pavyzdžiui, bitkoiną?

Dėl to, nematydami ir neturėdami pinigų rankose sunkiau suvokia jų vertę, dalis žmonių lengviau įsivelia į finansinius žaidimus, nereikalingus pirkimus virtualioje erdvėje ir sulaukia, deja, labai liūdnų pasekmių.

Žmonės skolinasi visada

„Labai svarbu jausti ribą tarp uždirbtų pinigų ir tų pinigų, kurios išleidi kiekvieną mėnesį“, – išmintimi dalinasi Kėdainių krašto unijos vadovas E. Žaltauskas, finansininkas iš prigimties. Jis dosniai pataria įvairiais klausimais ir savo unijos klientams.

Dar jo senelis buvo vienas iš Krakių kredito unijos narių. Beje, tuo metu Krakėse, iš kurių istoriškai savo kaip atkurtą uniją kildina E. Žaltauskas, veikė ir žydų bankelis, bet skaičiuoti mokančių apsukrių lietuvių jame netenkino sąlygos ir jie įkūrė savišalpos banką pavadinimu Krakių ūkininkų liaudies bankas. Steigimo protokole užfiksuoti labai konkretūs unijos steigimo motyvai. Krakių apskrityje tarpukaryje žmonės skolindavosi po 40, 500 ar net 5 000 litų. Pastarieji tais laikais buvo dideli pinigai.  

Jei iki šiol apie unijas žinojote ne viską – ne bėda. Laužyti stereotipus niekada ne vėlu. Geriausia apsilankyti Kėdainių krašto unijoje ir viskuo įsitikinti pačiam.

Kėdainių krašto kredito unija teikia platų paslaugų spektrą:

  • elektroninė bankininkystė
  • mokėjimo kortelės „MasterCard“, „Maestro“
  • kreditinės kortelės su kredito limitu ir draudimu „MasterCard“
  • apmokėjimai už komunalines paslaugas
  • pinigų pervedimai Lietuvoje ir užsienyje
  • „Medaus“ bankomatai
  • kreditai vartojimui, būstui, verslui ir žemės ūkiui
  • taupomieji ir terminuotieji indėliai už palūkanas

Kėdainių krašto kredito unija priklauso didžiausiai kredito unijų grupei Lietuvoje. Unijos veiklą prižiūri Lietuvos bankas ir Lietuvos centrinė kredito unija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video