Kodėl norint pamatyti plaukų šalinimo lazeriu rezultatus reikia atlikti daugiau nei vieną procedūrą?

 Kodėl norint pamatyti plaukų šalinimo lazeriu rezultatus reikia atlikti daugiau nei vieną procedūrą?

Asociatyvi pexels.com nuotr.

Norite mažiau laiko praleisti šalindami nepageidaujamus plaukelius skustuvu, vašku, kremu ar kitomis depiliavimo priemonėmis? Ieškote greitesnio ir lengvesnio būdo mėgautis lygia oda? Plaukų šalinimas lazeriu gali būti paprastas, efektyvus ir saugus būdas, padėsiantis atsikratyti nepageidaujamų plaukelių nuo viso kūno (išskyrus akių zoną). Tiesa, norint mėgautis lygia oda teks procedūrą atlikti kelis kartus. Kodėl plaukeliai negali būti pašalinti vieno apsilankymo metu ir kiek procedūrų seansų jums reikės – atsakymai tekste.

Švelni ir sveika oda lazerio pagalba

Plaukų šalinimas lazeriu yra neinvazinė dermatologinė procedūra, skirta panaikinti nepageidaujamus plaukelius nuo įvairių kūno vietų. Plaukeliai gali būti šalinami bet kurioje kūno vietoje, išskyrus akių zoną bei tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo sritis.

Tiesa, ši procedūra skirta norintiems turėti ne tik švelnią, bet ir sveiką odą. Atlikus visus šios procedūros seansus, oda nebėra nuolat dirginama skustuvo ašmenų ar depiliacinio vaško, o tai padeda sumažinti įvairių infekcijų ar įaugusių plaukelių tikimybę.

Efektyvios procedūros su patikimais lazeriais

Profesionaliose grožio klinikose plaukelių šalinimas lazeriu yra atliekamas saugiais ir patikimais prietaisais. Pavyzdžiui, vienas efektyviausių pasirinkimų dabar yra aleksandrito lazeriai – Candela GentleLase Pro ir GentleMax Pro.

Šie lazeriai geba įsiskverbti į odą 755 nm spinduliu ir panaikinti nepageidaujamų plaukelių folikulus nepažeidžiant aplinkinių audinių. Moksliškai įrodyta, kad aleksandrito lazeriai veikia ypač tiksliai, todėl procedūros atliekamos efektyviau, o norimo rezultato sulaukiama greičiau. Tiesa, atlikti vieną procedūros seansą vis tiek neužteks. Norint pasiekti geriausių rezultatų, procedūrą reikia kartoti 4-8 kartus, kas 4-10 savaičių.

Asociatyvi pexels.com nuotr.

Kodėl reikia kelių plaukų šalinimo lazeriu seansų?

Pagrindinė priežastis, kodėl neužtenka vienos plaukų šalinimo lazeriu procedūros – tai plaukų augimas ciklais. Kiekvienas žmogaus plaukas auga keturiais etapais:

1. Anageno arba augimo fazė;

2. Katageno arba pereinamoji fazė;

3. Telogeno arba ramybės fazė;

4. Egzogeno arba plaukų iškritimo fazė.

Kiekvienas plaukas vienu metu gali būti skirtingame plaukų augimo etape, o plaukai lazeriu šalinami efektyviausiai, kuomet yra anageno fazėje, todėl juos panaikinti vieno seanso metu yra neįmanoma.

Žinoma, būtų paprasčiau, jeigu visi plaukai augtų vienodu metu ir užtektų vienos procedūros, bet dažniausiai prireikia 4-8 seansų, kad plaukeliai būtų panaikinti ir išliktų ilgalaikis plaukų šalinimo lazeriu rezultatas. Tai, kiek procedūrų prireiks, priklauso nuo kiekvieno asmens individualios situacijos – pasirinktos kūno vietos, plaukų spalvos bei storio. Tad tikslų skaičių gali nurodyti tik gydytojas dermatologas konsultacijos metu.

Per pirmąją plaukų šalinimo lazeriu procedūrą iškrenta iki 20 proc. plaukų, o ryškų plaukų sumažėjimą galite pajusti vos po kelių procedūrų. Tačiau gydytojo dermatologo nustatytą procedūrų skaičių atlikti būtina. Per anksti nutraukus gydymą, netrukus pastebėsite nepageidaujamų plaukelių ataugimą. Paprastai jų būna mažiau, bet jie vis dar išlieka tamsūs ir stori, kokie buvo prieš pradedant šalinimą.

Ar plaukų ir odos spalva turi įtakos rezultatams?

Nors norint pasiekti ilgai išliekantį efektą plaukų šalinimo lazeriu procedūrą turėsite atlikti kelis kartus, jos efektyvumas priklausys ir nuo jūsų turimos odos bei plaukelių spalvos. Jeigu jūsų plaukeliai yra tamsūs, o oda šviesi, tikėtina, kad greičiau pastebėsite procedūros poveikį.

Taip yra todėl, nes lazerio šviesa pasiekusi plauko stiebo struktūroje esantį pigmentą pavirsta karščiu ir taip negrįžtamai sunaikina plauko folikulą. Tad kuo daugiau pigmento turi jūsų plaukas, tuo paprasčiau jį sunaikinti. Tiesa, turint tamsius plaukus ir tamsią odą arba šviesius plaukus ir šviesią odą, turėsite daugiau kartų atlikti procedūrą, kad pasiektumėte norimą rezultatą. Tuo tarpu žilų plaukų lazeriu panaikinti neįmanoma, nes jie neturi pigmento.

Kiek trunka viena plaukų šalinimo lazeriu procedūra?

Nors procedūrą reikės atlikti kelis kartus, jos trukmė gali nustebinti. Įprastai, procedūros atlikimo laiką nurodo pasirinkta kūno vieta bei naudojamas lazeris. Jeigu plaukus šalinate aleksandrito lazeriu, pasirinkus smulkesnes kūno sritis, procedūra gali trukti vos kelias minutes. Tuo tarpu šalinant plaukelius nuo bikini zonos, paciento kėdėje teks praleisti 15-20 min. Kuo daugiau kūno sričių įtrauksite, tuo procedūros trukmė ilgės. Tiesa, pasirinkus plaukelius šalinti nuo daugiau nei vienos kūno srities, grožio klinikos dažnai suteikia ženklią nuolaidą, tad turite puikią progą sutaupyti.

Asociatyvi pexels.com nuotr.

Ar tai skausminga procedūra?

Aleksandrito lazeriai GentleLase Pro ir GentleMax Pro ne veltui yra įvertinti auksiniu standartu. Tai šių laikų technologinis kūrinys, užtikrinantis saugią, greitą ir minimalų diskomfortą keliančią procedūrą.

Kiekvienas žmogus skirtingai pakelia skausmą, tad lazeriuose integruota dinaminė šaldymo sistema (DCD) padeda nejausti lazerio sukeliamo karščio. Be to, siekiant aukščiausio komforto, šią procedūrą atliekantys specialistai paciento odą taip pat padengia vėsinančia freono dulksna. Taip procedūra tampa visiškai neskausminga – lazerio veikiamoje vietoje galite jausti tik lengvą šilumą.

Palaikomosios procedūros ilgalaikiams rezultatams pasiekti

Plaukų šalinimas lazeriu nėra amžinas atsikratymo nepageidaujamais plaukais sprendimas, bet tai ilgalaikė priemonė, padedanti atsikratyti daug laiko trunkančių, o kartais ir labai skausmingų plaukų šalinimo procedūrų – depiliacijos vašku ar skutimosi peiliuku. Tiesa, nepageidaujamų plaukelių ataugimą galite sustabdyti atliekant palaikomąsias procedūras.

Jas rekomenduojama atlikti atsižvelgiant į savo individualią situaciją, kas 1-2 metus. Svarbu paminėti ir tai, kad procedūros efektyvumui reikšmės turės ir jūsų endokrininė sistema. Jeigu sergate kiaušidžių policistoze ar antinksčių hiperplazija, palaikomąsias procedūras reikės kartoti dažniau.

Plaukų šalinimas lazeriu yra inovatyvus sprendimas visiems, kurie kenčia nuo nepageidaujamose vietose išaugusių ar į odą linkusių įaugti plaukelių. Profesionaliose grožio klinikose atliekamos procedūros leidžia pamiršti kasdienes plaukų šalinimo procedūras ir lygia bei švelnia oda mėgautis kiekvieną dieną.

Tad jeigu nuspręsite atlikti šią procedūrą, pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų pasirinkta klinika yra patikima ir naudoja profesionalius lazerius plaukeliams šalinti, o specialistai turi medicininį išsilavinimą.

2 Komentarai

  • vienos neužtenka, man užteko penkių. tai dar žinot priklauso ir nuo lazerio stiprumo, naujumo. prieš einant darytis depiliaciją reikia išsiaiškinti kokių būna lazerių, galit pasikonsultuot deporo.lt

  • kantrybė dorybė, grožis reikalauja laiko kartais. informatyvus straipsnis. kaip tik ieškausi kur darytis depiliaciją, svarstau deporo.lt

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video