Kodėl Kėdainiuose subyrėjo tiltas? (PAPILDYTA)

Prie griūvančio tilto atvyko LR Prezidentas Gitanas Nausėda (VIDEO, INTERVIU)

Šiandien prieš pat į Kėdainius atvykstant šalies prezidentui Gitanui Nausėdai, subyrėjo Tilto gatvėje esantis tiltas per Nevėžį, atskyręs vieną miesto dalį nuo kitos. Tai itin didelė problema, juolab kad iki šiol vis dar nesutvarkytas ir tiltas per Nevėžį ties Vilainių gyvenviete. Dabar kėdainiškiams teks važiuoti į miestą tik aplinkkeliu Jonava–Kėdainiai–Šeduva. Šiame kelyje taip pat yra tiltas per Nevėžį, bet jo būklė irgi nėra puiki. Tad belieka tikėtis, kad šis tiltas, kai dabar juo važiuos dar didesnis automobilių srautas, atlaikys.

Prezidentas mano, kad nelaimė įvyko dėl laiku nepadarytų darbų

Prie sugriuvusio Kėdainių tilto apsilankė šiame mieste šiandien viešintis prezidentas Gitanas Nausėda, kuris sakė, kad šis įvykis verčia atkreipti dėmesį į apverktiną Lietuvos tiltų būklę.

„Deja, Automobilių kelių direkcija nevykdė savo sutartinių įsipareigojimų savivaldybės atžvilgiu ir tie darbai, kurie buvo numatyti tiltui renovuoti ir atstatyti, jie nebuvo įgyvendinti. Jeigu jie būtų buvę įgyvendinti, šiandien būtume tik dokumentus baigę tvarkyti, o pats tiltas stovėtų kaip stovėjęs.

Tokios istorijos leidžia apmąstyti ir pirmiausia tiems žmonėms, kurie nevykdo sutartinių įsipareigojimų, kokią naštą ant savo sąžinės jie būtų užsidėję, jeigu kažkas būtų įvykę“, – sakė prezidentas G. Nausėda.

Lietuvos automobilių kelių direkcija kratosi atsakomybės

Tuo tarpu AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kratosi atsakomybės. Iš karto po šio įvykio ji išplatino pranešimą, kuriame teigė, kad šio tilto stebėseną direkcijos specialistai vykdė nuolatos. Paskutinį kartą tiltas apžiūrėtas praėjusią savaitę, tad aiškindamasi įvykio priežastis, ieško kaltininkų.

„Tilto sija galėjo būti pažeista dėl juo važiavusio sunkiasvorio transporto, kurio masė viršijo nustatytą masės ribojimą.

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į Kėdainių rajono savivaldybę, policiją dėl bendradarbiavimo siekiant nustatyti įvykio aplinkybes“, – teigiama Lietuvos automobilių kelių direkcijos komentare.

Vicemeras mano, kad sugriuvęs tiltas parodo, prie ko priveda formalus biurokratinis susirašinėjimas

Tuo tarpu visai žiniasklaidai įvykį komentavęs Kėdainių vicemeras Paulius Aukštikalnis neslėpė, kad jau vasarą buvo aišku, jog bėdos su šiuo tiltu didelės. Jau tuomet matėsi, kad tilto šonai yra labai paveikti erozijos ir armatūra yra pakankamai surūdijus, tad Kelių direkcijai susiaurinus važiuojamąjį dalį ir apribojus ja krovininių automobilių eismą, buvo ne kartą vėl kreiptasi į tą pačią Kelių direkciją, kuri esą darė ekspertizę, ar saugu naudotis šiuo tiltu ar ne, tačiau nei jos išvadų, nei kitų atsakymų savivaldybei iki šiol nepateikė, kol galiausiai tiltas sugriuvo ir jau be ekspertizės tapo aišku, kad juo naudotis negalima.

P. Aukštikalnis sako, kad ši situacija tik parodo, kad negalima į tokias rimtas problemas žiūrėti biurokratiškai ir spręsti tokių klausimų tik formaliu savivaldybės susirašinėjimu su Lietuvos automobilių kelių direkcija ar kitomis atsakingomis institucijomis bei laukiant atsakymų po kelis mėnesius, kaip buvo daroma šiuo atveju.

„Nuo šios dienos jau nebe raštais spręsime šią problemą. Didžiausiais prašymais spausim (atsakingas institucijas – red. pastaba), kad būtų greičiau įvykdytos kito tilto statybos ties Vilainiais, kad tiltas būtų greičiau remontuojamas, nes esam visiškai atskirti šiuo metu ir reikia dešimtis kilometrų važiuoti aplinkui.

Ačiū Dievui, nenukentėjo žmonės ir nebuvo baisesnių padarinių. Šiuo atveju galvojame kaip dabar greitąsias ir policiją nukreipti, kad jie greičiau pasiektų kitą Nevėžio upės krantą“, – sako P. Aukštikalnis.

Negalima priimti nuolatinių valdžios pasiteisinimų

Dėl tilto griūties vicemeras įžvelgia ne tik Kelių direkcijos kaltę, kuri, panašu, užvilkino žadėtą ekspertizę ir tilto tvarkymo darbus, bet ir savivaldybės – už tai atsakingi visi rajono vadovai, kurie, matydami tokią pavojingą situaciją, tiesiog ramiai laukė žadamų atsakymų vildamiesi, kad nieko nenutiks.

„Reikėjo ne laukti ir raštus rašinėti, o belstis į ministerijų duris ir tol baksnoti pirštu į šią problemą, kol net ir aukščiausiems valdžios atstovams būtų tapę aišku, kad tokio klausimo sprendimo negalima atidėlioti, juolab kad visai neseniai į Kėdainius buvo atvykęs ir susisiekimo ministras, kuris pats savo akimis matė, kokia sudėtinga situacija ir kaip staigiai ją reikia spręsti. Ir negalima priimti nuolatinių valdžios institucijų pasiteisinimų, kad nėra pinigų ar tai, kad ilgai užtrunka tokių objektų tvarkymo procesai.

Patys esame kalti, kad nuolankiai priimame visus paaiškinimus ir per silpnai keliame  reikalavimus, kurie tokiais atvejais turi būti bekompromisiai“, – sako P Aukštikalnis.

Paprašė premjerės ir susiekimo ministro viešo paaiškinimo

Tuoj po šio įvykio Kėdainių vicemeras kreipėsi į savo kolegas Seime ir paprašė operatyvios pagalbos dėl susidariusios situacijos įgriuvus Kėdainių tiltui per Nevėžį, kuris jungia Tilto gatvę su Šėtos ir Kauno gatvėmis: „Kadangi mieste šiuo metu yra uždaryti du pagrindiniai tiltai per Nevėžį, susiekti automobiliais ir nuvykti iš vienos miesto dalies į kitą tapo itin sudėtinga. Dabar žmonėms teks į darbus, mokymo įstaigas, gydymo įstaigas ir kitas vietoves vykti aplinkkeliais, sugaišti daug papildomo laiko, patirti neplanuotų finansinių išlaidų bei daug nepatogumų. <…>.

Akivaizdu, kad trūksta aktyvumo ir ryžtingumo sprendžiant šią problemą, todėl prašau Jūsų pagalbos skubiai išspręsti šį klausimą ir tarpininkauti kreipiantis į Vyriausybę, kad nedelsiant būtų skirtos lėšos šio tilto avarinės būklės šalinimui ir užtikrintos lėšos rekonstrukcijai, neatidėliojant paspartinti šio tilto renovacijos darbų pradžią ir paspartinti kito Kėdainiuose renovuojamo tilto per Nevėžį ties Vilainių gyvenviete jau per ilgai užsitęsusius renovacijos darbus.“

Į P. Aukštikalnio kreipimąsi sureaguota nedelsiant – Seimo demokratai jau paprašė premjerės ir susiekimo ministro viešo paaiškinimo dėl įgriuvusio tilto Kėdainiuose ir paprašė įvardinti dėl kieno galimos nekompetencijos ir neveikimo įvyko ši nelaimė bei kokių skubių priemonių bus imamasi šiam tiltui sutvarkyti.

Tikisi, kad Prezidento dėmesys problemos sprendimui pasitarnaus

Prie sugriuvusio tilto atvykusį Prezidentą kartu su rajono vadovais pasitiko ir kėdainietis Seimo narys Viktoras Fiodorovas, kuris vylėsi, kad Prezidento dėmesys pasitarnaus sprendžiant problemą.

Seimo narys sakė: „Akivaizdu, kad kelių finansavimo Lietuvoje problema įgauna naują veidą, ir dėmesys net ne patogiam vairavimui, saugiam eismui, o bandymui išvengti didelių nelaimių tikrai bus. Gaila, kad tik dabar.

Tik atkreipiu dėmesį, kad su dabartinėmis lėšomis ir tokia infliacija toli nenueis. Būtent apie tai tvirtinant pastarųjų metų biudžetus Seime ir kalbėjome.

Aišku, Kėdainiai čia turės rodyti ypatingą lyderystę! Turime priversti ministeriją visus darbus atlikti kaip įmanoma greičiau. Tikiuosi Prezidento dėmesys problemos sprendimui pasitarnaus.

Tokios darbo dienos, matyt, nesitikėjo.“

17 Komentarai

 • Kaip tik apie 7. 45 važiavau pro tiltą su autobusu maršrutu Nr3 dar buvo sveikas o jau grįžtant iš Ligoninės apie 8,10 val. Policija jau blokavo Tilto gatvė. O keleivių buvo nemažai.

  • Paaiškintų,kad rusų raketos darbas…

   • .. Laisvę pedofilams, prie ko čia susiktas tiltas…

 • Tamulinių valdymo simbolis gtūvantys tiltai😁

  • Pezalai, pezalai. Kada nors vienas valdinkėlis pradės realiai dirbti darbą, už kurį visi mes mokam jam atlyginimą. Dabar tik rašysim, spręsim, steigsim komisiją, o rezultato 0

 • Rasot, kad ivykio vietoje dirba aukstikalnis kacevicius ir tamulis, Buvau nuvaziabes nemaciau nei su misalke nei su kastuvu nei vieno. Tai ka jie ten dirba ? 😀 stovi grazuoliai 😀 reklamuojasi ? 😀

  • Jie dabar susitikime su prezidentu. Išmokit rašyt komentatoriai, nes už gramatiką jums 2 rašyčiau.

 • Atvažiavo A&G į Kėdainius ir sugriuvo tiltas. Sutapimas? Nemanau …

 • Laukė kol sugriūvo. Man dzin kam jis priklauso. Man dabar reikės sukart dešimt su viršum km, kad į darbą patekčiau ir vaiką darželin nuvežčiau. Neįsivaizduoju kaip. Tamulis turi prisiimt vieną kartą atsakomybę už tą bardaką. Tiltai griūva, ligoninėj vėl skyriai užsidaro. Nu ne to mum reikia.

 • Važiavome į ligoninę.16 km gavosi.Viena ten skundėsi ,kad 15jaurų už taksi mokėt teko.Kadaise pats mokėjau 4 jaurus.Grįždamas atgal,nuėjau prie mūsiškio tilto.Spengianti tyla.Net stovėjęs darbininkų vagonėlis išgabentas.Betoninės atramos , tiek viena vidury upės,tiek abi krantuose ,prailgintos numatomam tilto pločiui.Ką dar pastebėjau?Nežinau kaip teisingai išsireikšti,bet tuos sukalamus metalinius lovius pavadinęs kesonais,matyt nepagadinsiu.Tai va upėje yra sukaltas dar vienas toks darinys .Nežinau numatytos rekonstrukcijos brėžinių,bet jei čia būtų tas mano vadinamas kesonas,tai reikėtų tikėtis dar vienos tilto atramos.Suprantate,sukalami tie tarpusavy kraštais susikabinę loviai ir iš jų iškasant gruntą bei pastoviai išpumpuojant vandenį,sudaroma tuštuma statyt(betonuot) tilto atramą.Ai,pontoninio liepto nė padujų.Važiuoju ir žmonai sakau,kad prie tų vadinamų sovietų pontoninį tiltą per Nemuną prie Jurbarko ties Kiduliais per 29 minutes esame pastatę 72-ais…Liūdna klausytis veblančių valdininkų,liūdna žiūrėt į griūvančią gerovės valstybę.O kai pagalvoji apie griūsiančius ordinais apdovanotus blokinių kvartalus…

 • Teisingai „Vilainisi “ rašo . Net vagonėlių nėra prie to tilto. Ar mieras kelę klausimus ar kaip visada tik galvą kaip arklis kinkavo. Baisu žiūrėt. Pažiūrėjau daba kaip prezidentą sutinka. Nu gėda .
  Tai ką gali sušnekėt apie tiltus.
  Fiodorovas tai nors žino kaip atsistot.

  • Važiavau, tą rytą į ligoninę.
   Autobusas maršrutu 7:36 Profesinio rengimo centro stotelėje atvažiavo 7:40- vėlavo-, o rašo, kad tuo metu griuvo tilto sijos rekonstrukcija., t. y 7:40
   Vadinasi laikas kuomet važiavome per tiltą buvo maždaug 7:45.
   Esmė ta, kad važiavome jau avarinės situacijos keliu.
   Smagu, kai pagalvoji….
   Manau visais laikais Valdžios Žmonės dirbdami ir tarnaudami savo krašto Žmonėms yra tik žiūrovų pizicijoje, o turėtume būti Graži Viena Šeima.
   PINIGAI SUGADINA ŽMONES, BET NESUPRANTAME MES VIENO DALYKO, KAD TAI TIK BUTAFORIJA.
   Ir už viską turime anksčiau ar vėliau atsakyti, nesvarbu, kokiame lygije esame ar būsime.
   Teismas yra trijų rūšių:, žodinis, gyvenimiškas ir tamsos karalystė.
   Tai tiek…
   Susimąstykime, kas geriau?
   Ir gyvenkime draugiškai, kaip toje pasakoje „Leopoldas“,, o ne kaip toje „Lemonui ar Danieliui?“
   Ir nebemeluokime, juk tai negražu, nors yra posakis, ‘kuris meluoja tas vagia, kas vagia tas žudo…

 • Rajoniniai oluchai neva rašė,prašė,perspėjinėjo…Pezalai visa tai-nieko panašaus ten nebuvo,nes visi dreba už savo kėdę ir kur jau jiems kišt savo liežuvį aukštesnės instancijos tarpdurin.Arba valdančioji klika nužnybs ,arba visai išdulkins iš darbo .Tie patys sovietinio valdymo metodai-Vilniun nuvažiavę keliais šliaužioja ir tik namuose ,načialstva pasijutę,runkelius tarkuoja.Tad gal ir parašę anusą užraukę laukė iki anie susimylės kapeiką kokią.Dabar gi Vilniui viskas,o periferijai išėdos nuo sostinės stalo.

 • Žentui

 • Esame atskirti nuo pasaulio jau pilna to zodziu prasme..Vilainiu tilto uzbaigimo darbu datas vis keite ir keite..O dabar darbai visai nulineje fazeje..O zmonems darbai ir i lygonine keliones niekam neidomu?Tik tiek ir tetruko ano tilto griuties..?Taip taksi i poliklinika kainuoja daug..Ne kiekvienas pensininkas isgali susimoketi?Va rinkite tik jaunus perspektyvius jau vaiksto partiju agitatoriai?O kaip zinoti kad ir kitas jaunas perspektyvus meras imsis ziureti rajono zmoniu gyvenimo gerinimo..Taip ir einame i geroves Valstybe..Ziuredami tik savo kiseniu ir savo artimuju..o eiliniam zmogeliui naudos nulis..Tik rinkite,rinkite..Pazadu kalnai..

 • Apie Ariogalos tiltą per Dubysą 3 metus rašė žmonės, savivaldybė. Tiltas nutrupėjęs, be apsauginių bortų, vaizdas klaikus.

 • Jam ne sugriūvęs tiltas rūpi, čia jau seniai Lietuvos kasdienybė.
  Vilniaus pono dėmesys ir rūpestis labiausiai nukreitas tik į ukrus, kad kuo daugiau ginklų ir pinigų jiems būtų tiekiama.
  Tokia realybė!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video