Ko jūsų katė negali ėsti? Tikrai neduokite jai to!

 Ko jūsų katė negali ėsti? Tikrai neduokite jai to!

Saldus katės vaizdas gali sudaužyti daugelio širdis. Tai ypač aktualu, kai, nepaisant pilno dubenėlio kačių maisto, katė prašo skanėsto ar kvapnaus maisto kąsnelio. Tačiau kartais net kačiukui reikia atsisakyti – ir dėl jo paties gerovės. Skanūs ir gražiai kvepiantys produktai nuo žmonių stalo ar šaldytuvo dažniausiai netinka šerti keturkojus katinus, o kartais gali pasirodyti, kad jie jiems nuodingi. Susipažinkite su draudžiamų katėms produktų sąrašu ir apsaugokite savo katę nuo ligų.

Ko katės neturėtų ėsti?

Lengviausias ir patikimiausias atsakymas – žmogaus maistas ir produktai. Subalansuotas kačių maistas- sausas arba drėgnas – patenkina visus jūsų katės organizmo mitybos poreikius. Katės mitybos raciono priedai gali būti kačių skanėstai ir žolė, kurią galima kramtyti, kad geriau pasišalintų plaukų kamuoliai. Gyvūnėlių parduotuve– joje galima įsigyti įvairių rūšių kačių maisto, tačiau sveikiausias pasirinkimas jūsų murkiančiam katinui yra kačių maistas be grūdų. Katės yra mėsėdžiai, todėl jos nevirškina grūdų ar augalinių priedų. Reguliariai jais šeriant kates, kyla kačių sveikatos problemų – inkstų nepakankamumas, nutukimas, vėžio formavimasis ir kitos nuolatinio veterinarinio gydymo reikalaujančios ligos.

Ko katės būtinai neturėtų ėsti?

Tačiau yra kačių, kurios stengiasi suvalgyti viską, kas pakliūva į jų akiratį ar letenas, ir tai daro nepaisant pilno dubenėlio kačių maisto. Kokie produktai yra pavojingi jūsų katei ir kuriuos suvalgius jūsų katei būtina pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju ir apsilankyti pas veterinarą?

Produktai, kurių negalima duoti savo katei:

Druska – katės negali atsikratyti druskos iš organizmo, todėl ji patenka į inkstus ir sukelia inkstų pažeidimus. Šiuo metu naminių kačių inkstų ligos yra viena dažniausių šių gyvūnų mirties priežasčių.

Cukrus ir saldikliai – cukrus pažeidžia katės vidaus organus, o ksilitolis katėms yra toksiškas ir mirtinai nuodingas! Jis sukelia vėmimą, silpnumą ir kepenų nepakankamumą, kuris baigiasi mirtimi. Taip pat venkite cukraus savo katės ėdalo sudėtyje

vytinta, marinuota ar kepta mėsa, perdirbta mėsa, rūkyta žuvis ir mėsa – visuose šiuose žmonėms skirtuose produktuose yra labai daug kvapiųjų medžiagų, druskos, konservantų ir prieskonių.

česnakai, svogūnai, porai, askaloniniai česnakai, laiškiniai česnakai (visi svogūnai) – net ir nedideli jų kiekiai yra toksiški katėms. Jei jūsų katė suvalgė šių daržovių, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją!

Riešutai – nė vienas iš jų katėms nerekomenduojamas, jie pažeidžia šių gyvūnų kasą, ypač dėl didelio riebalų kiekio. Makadamijos riešutai yra nuodingi katėms

Vynuogės ir rūgštynės – šėrimas šiais produktais gali sukelti kačių inkstų nepakankamumą

Citrusiniai vaisiai – visi citrusiniai vaisiai, įskaitant taip mėgstamus mandarinus, yra nuodingi katėms. Dideli jų kiekiai gali sukelti viduriavimą, vėmimą ir pažeisti centrinę nervų sistemą

Alkoholis – net ir nedidelis jo kiekis gali visam laikui pažeisti katės vidaus organus, ypač kepenis ir kasą, ir net sukelti augintinio mirtį!

Šokoladas, kava – šiuose produktuose yra teobromino ir kofeino, kurie yra toksiški naminiams gyvūnams. Jie sukelia vėmimą, viduriavimą, konvulsijas ir mirtį agonijoje

Mielės – jos kaip šalutinį skilimo produktą gamina alkoholį. Kaip minėta pirmiau, alkoholis yra nuodingas gyvūnams. Kačių ėdale esančios mielės yra neaktyvios mielės, specialiai skirtos gyvūnams.

Kaulai po terminio apdorojimo – virimo, kepimo ar kepimo – tampa trapūs ir lūžta į aštrius gabalėlius. Kaulų gabaliukai gali įstrigti katės stemplėje arba pradurti dalį virškinamojo trakto, o termiškai apdorotų kaulų centras po sąlyčio su skrandžio sultimis virsta suspaustu rutuliuku, kuris užkemša žarnyno spindį. Šėrimas tokiais kaulais yra mirtinai pavojingas jūsų augintiniui

Pienas ir pieno produktai – ilgai šeriant katę pieno produktais gali sutrikti visos virškinimo sistemos veikla. Tai sukelia virškinimo problemų, pilvo skausmą, pilvo pūtimą, viduriavimą, net vėmimą. Katės netoleruoja laktozės ir negali tinkamai virškinti pieno produktų.

Savo katę visada turėtumėte laikyti atokiau nuo šių produktų!

Kaip matote, produktų, kurių nerekomenduojama duoti savo murkiančioms katėms, sąrašas visai netrumpas. Galite būti tikri, kad rūpinatės savo katės sveikata, jei naudosite aukštos kokybės kačių maistas, kuris nebūtinai turi būti brangus. Peržiūrėkite kokį gyvūnėlių parduotuvė siūlomą asortimentą ir išsirinkite savo augintiniui tinkamiausią variantą.

Turėkite omenyje, kad naudojant mažiau toksiškus produktus, neigiamas jų šėrimo poveikis gali pasireikšti ne iš karto, o po kelių mėnesių ar metų. Iki to laiko netinkamo kačių šėrimo padaryta žala jau gali būti didžiulė.

4 Komentarai

  • pasikunsultuokit su Butrimu, JIS TURI PATIRTIES SU KATYTE MILKA

  • Aš visada ant savo katino testuodavau parduotuvinį maistą. Jei katinas neėsdavo, mesdavau į šiukšlyną.

  • Keturkojus katinus… o ar būna kitokių katinų?

  • O E priedai, esantys komerciniame pašare yra tikras gėris ir kačių organizmas sugeba juos suvirškinti ir įsisavinti, jei net žmonėms tie priedai sukelia onkologines ligas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video