Knyga kainuos pusšimtį

 Knyga kainuos pusšimtį

Reginos Lukminienės knyga „Kėdainių krašto tautosaka: kraštotyros užrašai“ bus pardavinėjama Kėdainių krašto muziejuje. Tiražas labai ribotas, tad norintieji turėtų nepraleisti progos įsigyti šį monumentalų kūrinį./ Kėdainių krašto muziejaus nuotr.

Eglė Kuktienė

Kėdainių krašto muziejaus projektas, kurio vaisius – Reginos Lukminienės knyga „Kėdainių krašto tautosaka: kraštotyros užrašai“ buvo įgyvendinamas nuo 2019 metų. Projektui skirų lėšų pakako 300 įspūdingos knygos egzempliorių leidybai, tačiau viliamasi, kad ateityje bus galima knygos leidimą pakartoti.

Pelno nebus

Šios knygos kaina sieks 50 eurų, nors jos leidimo kaštai siekia apie 46 eurus. Vadinasi, pelno iš šios knygos nupirktų egzempliorių nesitikima. Planuojama, kad surinkti pinigai galėtų būti skirti tolimesnei leidybai.

„Toks tiražas buvo išleis tas, nes mus ribojo finansai. Be to, informacijos kiekis buvo didžiulis ir leidinys gavosi labai solidus.

Suprantama, kad knygos leidyba kainavo daug. Iš Lietuvos kultūros tarybos buvome gavę 8 tūkst. eurų, o iš rajono savivaldybės – 5,7 tūkst. eurų šiam projektui. Knygas parduoti ketiname mes patys, Kėdainių krašto muziejuje“, – sakė muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

Dalis – bibliotekoms

Vienu geriausiu savivaldybės įgyvendintu projektu šią knygą pavadinusi politikė Nijolė Naujokienė akcentavo, kad knygų išleisti vertėtų ir daugiau.

Pasak jos, dažnas kėdainietis šį leidinį norėtų turėti savo namuose, o ką jau kalbėti apie švietimo, kultūros ir kitas įstaigas. Tiesa, dalis knygų bus krašto ir kitų šalies miestų bibliotekose.
„66 knygos jau yra padalintos bibliotekoms. Į bibliotekas, taip pat ir Kėdainių, nukeliaus ir dar daugiau šių knygų. Toks yra projekto finansuotojų, Lietuvos kultūros tarybos, reikalavimas“, – akcentavo R. Žirgulis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video