Kitąmet augs vaiko pinigai ir globos išmokos

 Kitąmet augs vaiko pinigai ir globos išmokos

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kitąmet vaiko pinigai augs 3,5 euro, nes didės bazinė socialinė išmoka, planuojama gerokai daugiau mokėti už įvaikintus vaikus.

Tai numatoma antradienį Seimui pateiktame Išmokų vaikams pataisų projekte. Toliau jį svarstys parlamento komitetai.

Už pataisas po pateikimo procedūros balsavo 100 Seimo narių, prieš nebuvo nė vieno, 23 susilaikė.

Vaiko pinigai

„Vaiko pinigai augs tiek, kiek jie yra indeksuojami“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Vyriausybė siūlo bazinę socialinę išmoką (BSI) didinti nuo 40 iki 42 eurų, o vaiko pinigai, kaip ir šiemet, sudarys 1,75 BSI. Tokiu būdu jie padidės iki 73,5 euro.

M. Navickienė tvirtino, kad negalima beatodairiškai didinti šių išmokų, nes didelės išmokos neskatina moterų grįžti į darbą.

„Reikia labai atsakingai žiūrėti į tuos vaiko pinigų didinimus todėl, kad didinant vaiko pinigus mums yra labai svarbu taip pat išlaikyti paskatas moterims grįžti į darbo rinką, – sakė ministrė. – Analizavome šiek tiek Lenkijos pavyzdį, kur tas vaiko pinigų auginimas apribojo arba padėjo priimti sprendimą negrįžti į darbo rinką apie 100 tūkst. moterų. Reikia žiūrėti, kad vaiko pinigai būtų paskata spręsti tam tikras ekonomines problemas ir pasidengti tam tikras išlaidas auginant vaikus, bet lygiai taip pat skatintų po vaiko priežiūros atostogų grįžti į darbo rinką“.

Globos išmokos

Projekte taip pat siūloma gerokai didinti ir diferencijuoti globos išmokas. Ši išmoka nebuvo didinama dešimtmetį.

Už globojamą vaiką iki 6 metų būtų skiriama 218 eurų išmoka per mėnesį, už 6–12 metų vaikus – po 252 eurus, už vaikus nuo 12 iki 18 metų ir tiems, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, – po 273 eurus.

Vyriausybė tikisi, kad didesnė parama globojamiems vaikams pagerins jų kasdienes gyvenimo sąlygas bei paskatins daugiau šeimų tapti globėjais.

Dabar visiems globojamiems vaikams mokama po 160 eurų per mėnesį.

Projekte taip pat numatyta galimybė įtėviams pasirinkti, ar eiti vaiko priežiūros atostogų, ar gauti išmoką už įvaikinimą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, visiems pakeitimams papildomai kitąmet reikės apie 8,5 mln. eurų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video