Kerintys vaizdai Kėdainių rajone: pražydo tūkstančiai ramunių

 Kerintys vaizdai Kėdainių rajone: pražydo tūkstančiai ramunių

Panašu, kad Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelį ramunės pasirinko pačios – jos prisisėjo savaime, nebuvo specialiai sėjamos./ Aušros Kuusienės nuotr.

Gegužės antroji pusė kėdainiečiams dovanojo ypatingą gamtos dovaną. Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijoje pražydo įspūdingas tūkstančių žiedų ramunių laukas, tapęs tikra ne tik miestelio, bet ir visos seniūnijos ar net viso rajono traukos objektu.

Gėlės užsisėjo pačios

Panašu, kad Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelį ramunės pasirinko pačios – jos prisisėjo savaime, nebuvo specialiai sėjamos.

Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius pasakojo, kad seniūnijoje gėlynams skiriamas išties didelis dėmesys, o kai dar ir pati gamta prisideda, tai labai paglosto širdį.

„Jau antrus metus iš eilės gamta dovanoja Akademijai tokią dovaną, kuri atrodo išties labai įspūdingai. Jaunimo gatvėje, priešais ugdymo įstaigą ramunės pačios užsisėjo. Bent jau kiek aš išsiaiškinau, kiek vietiniai kalba, tai taip ir yra.

Na, visiems labai gražu, kelia geras emocijas, tai tegul tik žydi, o žmonės tegul grožisi“, – sako seniūnas.

Gėlėms Dotnuvoje skiriamas didelis dėmesys

Dotnuvos seniūnijoje gėlėms, gėlynams ir žaliųjų plotų priežiūrai seniūnija skiria didelį dėmesį. Ir tą pastebi ne tik vietiniai, bet ir prašalaičiai.

„Dotnuvoje įrengėme net kelis gėlynus Vytauto gatvėje. Ankstesniais metais net visą gatvę papuošėme tiek Dotnuvoje, tiek Akademijoje. Seniūnijoje tvarkomos viešosios erdvės, labai daug mūsų darbo resursų reikalauja Akademijos parkas, žaliųjų plotų priežiūra.

Kiek galime, tiek plušame, kad ne tik Dotnuvos seniūnijoje gyventi būtų gražiau, bet ir pravažiuojantys turėtų kuo pasigrožėti“, – dėstė M. Tvaravičius.

Ramunė – labai paplitęs augalas

Gamtininkų teigimu, ramunė – vienas iš labiausiai paplitusių ir liaudies mėgstamų augalų. Ji apdainuota dainose, minima pasakose.

Ramunės stiebas ilgas, plikas ir šakotas, lapai plunksniškai suskaldyti, siūliški. Graižai išgaubti, su tuščiu žiedsosčiu viduje.

Ramunė auga visoje Europoje. Ypač intensyviai ramunė plito per pastarąjį šimtmetį, kai ją pradėjo auginti gydymui.

4 Komentarai

  • vien nuostolis,nes karvės tų ,,medicinai naudojamų“ ramunių neėda.Sakyčiau kad ramunėlės yra homeopatinis augalas.

  • Kada ūkininkui ar Palangos verslininkui buvo gerai? Tik eiliniams VISKAS OK.

    • Man vysada yr gyray, bo aš jūs vysus vysad engyau už mynymymas y dūchynau y tolyau dūchynsyu. Aš yš to gyventy, a vot jūs vysy tūpy dybylay, bo nybalsuojate už darbas partyjas.

  • Labai geras senunas as ji miliu bet jis mane atsume

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video