Kelias apgadintas, o kaltų – nėra

 Kelias apgadintas, o kaltų – nėra

Sakoma, kad geras kaimynas – tikra laimė, tačiau kokia nelaimė yra turėti kaimyną, su kuriuo nesutari. Žinoma, nesutarimai yra viena, tačiau jeigu besipešantys tarpusavy kaimynai jau ima ir turtą svetimą gadinti, gyvenimas apkarsti gali ne vienam aplink gyvenančiam. Kažkas panašaus nutiko ir „Obelėlės“ sodų bendrijoje.

Padarė čiuožyklą

Sodų bendrijoje „Obelėlė“ gyvenanti Nijolė pasakojo, kad naujai atsikėlęs kaimynas ėmėsi saviveiklos, kuri gadina bendrą sodų bendrijos turtą – kelią. Maža to, kaimynas nenori geranoriškai kalbėtis ir, moters teigimu, nesirūpina, kad per jį kaimynams gerokai apsunkinamas gyvenimas.

„Norint įvažiuoti į sodus, reikia užkilti kalnu – gyvename prie dvaro. Ir taip tas kalnas anksčiau ne koks buvo, rinkome pinigėlius ir kažkiek tą kalną pasitvarkėme, paremontavome, žvyro pylėme, asfaltavome. 

O štai rudenį atsikėlė naujakurys į sodus ir ėmė vandenį į gatvę leisti. Nežinojom, kas ten, galvojom, gal kas kenksmingo, bet paskambinus aplinkosaugininkams paaiškėjo, kad ten paprastas vanduo, ir gamtai žala nepadaryta.

Tačiau esmė ta, kad tas žmogus pumpuoja vandenį, o vanduo bėga nuo kalno žemyn, visas kelias – grynas ledas. Susidarę grumstai, kriokliai ištisiniai, mums ir užvažiuoti į kalną sunku, ir automobilių apačios apsidrasko. Be to, tuo keliu ne vien mūsų sodų bendrija naudojasi. 

Aš su tuo kaimynu kalbėjau, tai jis net aprėkė mane. Sakė, esą, o kur jam vandenį leisti, jei rūsy kaupiasi, o melioracija netvarkinga? Bet prie ko mes, jei pas jį netvarkoje melioracija? Mes visi likusieji susitvarkėme ir bėdų neturime, o jis nesitvarko, vandenį leidžia, visą kelią su tuo vandeniu mums išplovė, mūsų darbas nuėjo perniek“, – guodėsi moteris, sakydama, kad nebežino ir kur kreiptis, mat sodų bendrija neturi pirmininko, o sodų keliukai seniūnijai nepriklausantys.

Tragedijos nėra?

Tuo tarpu kalbintas Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas teigė žinąs apie susidariusią situaciją, tačiau abejojantis, ar viskas išties yra taip baisu, kaip piešia sodų bendrijos gyventoja. Seniūno teigimu, reikėtų stengtis į situaciją žvelgti draugiškiau, o jei norima imtis teisinių priemonių – tą darbą nudirbti turi sodų bendrijos pirmininkas. 

„Esmė tokia, kad sodų bendrijos keliai nepriklauso seniūnijai, ir mes nubausti žmogaus negalime dėl kelio gadinimo. Turi būti sodų bendrijos pirmininkas, jeigu jo nėra – na, jei jie nesusitvarkę, tai jau jų niekas negali priversti susitvarkyti. Bet juk yra kažkokia valdyba sodų bendrijos ar panašiai.

Mes buvome su pavaduotoja nuvažiavę ten ne vieną kartą, matėme situaciją – bet ten tragedijos tikrai nėra. Taip, matosi, kad vanduo leistas, gal žmogus pumpavo iš rūsio, leido į daržą, kadangi yra nuolydis, tai į kelią ir subėgo tas vanduo. 

Na, taip, kai vanduo bėga, pasidaro ledo grumstai tokie – šitas buvo. Na, būtų seniūnijos kelias, surašytume protokolą, kad kelias gadinamas, bet dabar – ne seniūnijos keliai. Bet aš nematau net ko ten pyktis, dėl ko ten konfliktas kilo? Gal ten tiesiog dviejų žmonių konfliktas, ir viskas išsirutuliojo.

Aš pats su maža mašinyte važinėju ir ten be problemų jokių išvažiavau.

Sodai tokius dalykus patys sprendžiasi. Pirmiausia jiems reikia pirmininką išsirinkti. Žinoma, gali jie abu pas mane ateiti, pakalbėti, pasitarti – bet aš tik patarpininkausiu ir pasiūlysiu jiems abiems susitarti ir nebesipykti“, – kalbėjo seniūnas. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content