Keičiasi subsidijų darbuotojams mokėjimo tvarka

 Keičiasi subsidijų darbuotojams mokėjimo tvarka

BNS/ Josvydo Elinsko nuotr.

BNS inf.

Seimas nustatė naują subsidijų darbuotojams, esantiems prastovose ir grįžusiems iš jų, mokėjimo tvarką. Abi subsidijos – tiek prastovose esantiems, tiek iš jų grįžusiems žmonėms – bus mokamos du mėnesius – liepą ir rugpjūtį. Pirmą mėnesį jos sieks 100 proc. darbo užmokesčio, bet ne daugiau kaip 0,9 minimalios mėnesio algos (MMA), arba beveik 578 eurus, o antrą – 0,6 MMA (385 eurus).

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė įsitikinęs, kad dabar bus remiami tik labiausiai nukentėję darbuotojai.

„Laisvėjant suvaržymams, be abejo, valstybės parama turi trauktis“, – teigė jis.

Šiek tiek pakeistos paramos sąlygos savarankiškai dirbantiems bei ieškantiems darbo žmonėms, tačiau išmokos jiems lieka tokios pat – atitinkamai 260 ir 212 eurų.

Savarankiškai dirbančiųjų pajamos per pandemiją 2020-2021 metais turės būti kritusios bent trečdaliu, o dvylikos paskutinių mėnesių pajamos iš veiklos neviršyti 3120 eurų – 12 minimalių vartojimo poreikių dydžių per metus.

Poprastovinės subsidijos bus mokamos, jeigu darbuotojai nedirbo ne mažiau kaip 75 darbo dienas.

Nuo šių metų pradžios prastovose esantiems darbuotojams mokamas visas darbo užmokestis, bet ne daugiau kaip 1,5 MMA (963 eurai).

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video