Keičiasi miesto įvaizdis

 Keičiasi miesto įvaizdis

Kol dar orai leidžia, darbininkai mūsų miestą daro draugiškesnį dviratininkams, paspirtukininkams, mamoms su vežimėliais, neįgaliesiems./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šiomis dienomis įvairiose Kėdainių miesto vietose kaip bitutės zuja darbininkai. Kol dar orai leidžia, jie mūsų miestą daro draugiškesnį dviratininkams, paspirtukininkams, mamoms su vežimėliais, neįgaliesiems. Daugelyje miesto vietų įrengiamos specialios nuovažos nuo šaligatvių. Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis sako, kad šie įsibėgėję darbai yra didelio ir ilgo darbo pradžia.

Buvo problemų

Kėdainių mieste buvo atnaujinti šaligatviai, bet ne visur buvo įrengtos specialios nuovažos, kuriomis galėtų naudotis vežimėliuose sėdintys asmenys ar dviratėmis transporto priemonėmis važiuojantys žmonės.

Dėl šių gatvių ir šaligatvių trūkumo žmonės ne kartą skundėsi rajono vadovams, tad galų gale imtasi problemą spręsti iš esmės.

Skyrė lėšų

Mero pavaduotojas P. Aukštikalnis sako, kad šie darbai turėjo būti įgyvendinti jau seniai.

„Pagaliau pajudėjo šaligatvių nužeminimo darbai ties pėsčiųjų perėjomis. Šiuos darbus, kuriuos padaryti būtina, pavedėme atlikti miesto seniūnijai iš eismo saugumui skirtų finansų“, – kalbėjo pats dažnai dviračiu važinėjantis ar pėsčiomis vaikštantis ir visus darbus stebintis P. Aukštikalnis.

Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, dažnai ir pats sėdantis ant dviračio, atskleidžia, kad Kėdainių gatvėse prasidėję darbai yra tik didelio ir ilgo darbo pradžia./Asmeninio archyvo nuotr.

Dviratininkų poreikiai

Vicemeras nuolat bendrauja su Kėdainių krašto dviratininkais bei aiškinasi jų poreikius, tad šiems akcentuojant dar vieną problemą Kėdainių mieste buvo sužymėti ir dviračių takai.

„Turime padaryti miesto gatves ir šaligatvius patogius ir patrauklius dviratininkams, todėl ir dviračių takai sužymėti, ir daromi nuvažiavimai nuo šaligatvių, kurie, be abejo, bus labai naudingi ne tik dviratininkams, – pažymėjo P. Aukštikalnis. – Tie darbai, kuriuos dabar atliekame, pagerins saugumą, bet dar toli gražu iki tikrųjų priemonių, kurias įgyvendinę Kėdainius galėsime laikyti draugiškais dviratininkams ir žmonėms su negalia bei mamoms su vežimėliais. Per kitus metus šioje srityje padarysime daug daugiau.“

Visus nuovažų Kėdainių mieste įrengimo darbus vykdo bendrovė „Donersta“. Darbai vykdomi iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

10 Komentarai

 • Jiems yie neįgalieji,dėl sulaužytų botų subinę pajudino,o Dimai reiktų išsimiegot,juk čia ne 1 klases rašinelis o prestižinis laikraštys??

 • As manau, kad toks Zmogus (taip, Zmogus is didziosios raides) kaip Paulius Aukstikalnis vertas buti miesto vadovu. Ir dabar jis visus darbus nudirba, miestas grazeja, o Tamulis tik tamposi po babuciu sventes. Nusivyleme Tamuliu, meru rinksim Pauliu Aukstikalni.

  • Bet kaip Vilija sutiko dirbti Tamuliui? Juk visi supranta, kad Tamulis jau praeitis, mušta korta jau. Tamulis šią vietą siūlė daugeliui. Nuo baltikumo žurnalistlčių iki bobų radijo moterų. Niekas pas jį eiti nenorėjo, nes supranta, kad jam jau viskas, su juo ateities nebus. Vilija juk nemėgo niekad Tamulio, visi žino ką ji apie jį kalbėdavo ir kokią nuomonę turėjo. Ir še tau… Dirba Tamuliui ,aukština jį. Ko tik nepadarysi dėl pinigėlių. Kėdainiai liūdina mane stipriai.

   • Tiesa ponas rašote prytariu viskam. Ir kiek žinau Vilyte nepasizymi labai gerų elgesiu su žmonėmis dar nuo Muges laikų. Lipa per galvą naudojasi visais ir aiškina visazine. Visoms draugėms ir kitiems pažystamiems prikiaulino dėl to daug kas su ja jau nebekalba. Savo darbe girdėjau kad jau ir Bynas ją už akių skundziasi. Grįžk Jorune greiciau

 • Tik už Aukštikalnį, Tamulis jau ir mums pencininkams atsibodo. Per dažnai čerką daro, tikrai per dažnai šventėse. PAULIUS AUKšTIKALNIS bus žmonių MERAS.

 • Tamulis feisbuke Bičiūną isimylejes, reklamuoja tik Biciūną, neberupi jam judėjimas, Tomas pazadėjo gal leist Socialdemokratų sąrasa vesti i Taryba Kedainiuose, o kitais emtais gal leis Tamuliui i Seima eitk nuo socialdemokratu Kėdainiuose?

 • Šaunuolis Aukštiklanis, viską sutvarkys. Ir dar aukštas ir gražus kaip
  Prezidentas.

 • Nebus, nebus, galit but ramios. Ateis zmones is visai kitur. Naujokienes prijektqd pasmerktad

 • Patogiausia šaligatvio dalis skiriama dviračių takui, o pėstiesiems palikta šaligatvio dalis prie gatvės .Matyt Aukštikalnis saulėtą dieną projektavo tokį sumanymą , nepamąstydamas , kad lietingu oru PĖSČIUOSIUS taškys tiek dviratininkai ,tiek ties kelkraščiu važiuojančius mašinos!

 • Dviračio takus žimėti ne rudeni o pavasarį.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video