Kėdainiuose sunaikinta Antrojo pasaulinio karo minosvaidžio mina

 Kėdainiuose sunaikinta Antrojo pasaulinio karo minosvaidžio mina

Būna atvejų, kad kartu su cukriniais runkeliais į Kėdainiuose esantį cukraus fabriką iš Lietuvos laukų atkeliauja ir sprogmenys./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Penktadienį Kėdainių miesto pakraštyje buvo sunaikinta Antrojo pasaulinio karo minosvaidžio mina. Sprogmuo buvo rastas gamybos metu cukraus fabrike. Panašių nutikimų būna visoje Lietuvoje, o norint išvengti didelės nelaimės, pasak specialistų, svarbiausia tinkama darbuotojų reakcija.

Gamybos metu

Lapkričio 5-osios rytą, po 10 valandos, Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pranešimas iš Kėdainiuose, Pramonės gatvėje, esančio AB „Nordic sugar Kėdainiai“ cukraus fabriko.

Pranešta, kad gamybos metu rastas sprogmuo.

Į įvykio vietą atskubėjo policijos pareigūnai. Apžiūrėję rastą daiktą jie nusprendė, kad reikia įvesti planą „Skydas“.

Tuomet į įvykio vietą iškviesti ugniagesiai gelbėtojai ir greitosios medicinos pagalbos medikai. Apie rastą sprogmenį buvo informuoti Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai.

Beje, tai, kad cukraus fabrikuose randami sprogmenys, nėra jokia retenybė – išminuotojams tenka darbuotis ir kitų miestų cukraus fabrikuose ar kitose pramonės įmonėse.

Aut. past.

Sunaikino vietoje

Atskubėję kariuomenės išminuotojai apžiūrėjo radinį ir nustatė, kad tai Antrojo pasaulinio karo laikų 81 mm sprogmuo, kurį nuspręsta sunaikinti vietoje.

Toks sprendimas priimtas, nes sprogmenį transportuoti į Jonavos rajone esantį Lietuvos kariuomenės Jonušo Radvilos mokomajam pulkui priklausantį Gaižiūnų poligoną nebūtų tikslinga. Cukraus fabriko teritorija yra didelė, čia yra tinkamų vietų sprogmenį sunaikinti.

Tinkama reakcija

Panašių nutikimų būna visoje Lietuvoje, o norint išvengti didelės nelaimės, pasak specialistų – svarbiausia tinkama darbuotojų reakcija.

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sako, kad radus daiktą, panašų į sprogmenis, jo jokiu būdu negalima judinti, o tuo labiau kur nors nešti.

Apie radinį nedelsiant reikia informuoti policiją, o pareigūnai iškvies išminuotojus ir kitas reikalingas specialiąsias tarnybas.

Tad šiuo atveju Kėdainių cukraus fabriko darbuotojai pasielgė tinkamai, kaip numato visos taisyklės.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video