Kėdainiuose pražydo pirmieji sakurų žiedai

 Kėdainiuose pražydo pirmieji sakurų žiedai

Pirmieji žiedeliai šiemet prasiskleidė gegužės 10-ąją, aštuoniomis dienomis anksčiau nei pernai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Savaitės pradžioje pražydo pirmieji Kėdainiuose augančių sakurų žiedai. Pirmieji žiedeliai šiemet prasiskleidė gegužės 10-ąją, aštuoniomis dienomis anksčiau nei pernai. Tiesa, tradiciškai Kėdainiuose sakuros pražydo trimis savaitėmis vėliau nei Vilniuje ar kituose miestuose. Beje, šiemet rudenį numatoma sakurų sodą plėsti – čia bus pasodinta keliolika medelių.

Jau skleidžiasi

Kasdien išsiskleidžia vis daugiau sakurų žiedų. Kol kas pasirodė tik pirmieji žiedeliai, tačiau jei dienos bus šiltos, savaitgalį jų turėtų prasiskleisti ir daugiau.

Esant didelei šilumai sakuros gali žydėti vos savaitę ar dvi, tačiau vėsesniais orais žiedai gali išsilaikyti ir iki trijų savaičių.

Kėdainiai sakuromis pasipuošė dar 2016-aisiais. Tuomet buvo pasodinta 16 japoniškų vyšnių. Šiemet rudenį numatoma sakurų sodą plėsti – čia bus pasodinta keliolika medelių.

Aut. past.

Anksčiau nei pernai

Pernai Kėdainių sakuros pražydo vėliau – gegužės 18-ąją, užpernai – gegužės 7-ąją, dar anksčiau – gegužės 6-ąją.

Tiesa, jau darosi įprasta, kad Kėdainiuose sakuros pražįsta net trimis savaitėmis vėliau nei Vilniuje ar kituose miestuose, o kodėl taip yra, atsakyti nesugeba niekas.

Pasipuošė 2016-aisiais

Kėdainiai sakuromis pasipuošė dar 2016-aisiais. Tuomet čia buvo pasodinta 16 japoniškų vyšnių. Po kurio laiko sakurų sodas dar pasipildė medeliais, šiuo metu jų čia beveik trys dešimtys.

Šiemet rudenį numatoma sakurų sodą plėsti – čia bus pasodinta dar keliolika medelių.

Tokią viltį buvo išreiškę ir šios idėjos autoriai – kad sakurų parkas vienu ar kitu medeliu dar bus papildytas ir sakurų alėja plėsis.

Pirmosios sakuros į Kėdainius atkeliavo iš Garliavos medelyno.

3 Komentarai

  • Šsunuolis Grinkevičius, o Nijoles rsudų siena bsisi, teiketų kažkokio kosmetinio remonto😀

  • Kaip pas visus prazydi, tai praskalautos kapeikos per sakuras uzzydi Kedainiuose, kaimieciu valdzia neveltui uzsodino

  • Ačiū Nijolei Naujokienei. Bet žentą išsirinko wpr tūpą mano manymu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video