Kėdainiuose padangų keitimo kainos kilo nežymiai

 Kėdainiuose padangų keitimo kainos kilo nežymiai

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Vairuotojai, privalėję pakeisti automobilių padangas žiemos sezonui, liko nemaloniai nustebinti, kai už darbą iš jų buvo paprašyta susimokėti daugiau nei praėjusiais metais. Vis tik kalbintų autoservisų vadovai pastebi, jog tai nėra didelis pabrangimas ir kai kurie iš jų netgi mano, jog pavasarį, vėl keičiant ratus, gali tekti susimokėti dar daugiau.

Pabrango nedaug

Nors lapkričio 10–osios terminas, kada reikėjo pasikeisti padangas jau senokai praėjo, tačiau Kėdainiuose bei Akademijoje įsikūrusios padangų montavimo ir restauravimo įmonės vienas iš vadovų Justinas Rekštys teigia, kad vairuotojai vis dar važiuoja atlikti šiuos darbus. O prakalbus apie darbų kainas sakė: „Nėra kainos sukilusios taip stipriai kaip visi apie tai kalba. Tikrai jos nėra pakilusios dvigubai. 

Anksčiau pas mus padangų pakeitimas kainuodavo apie 25, o dabar – apie 30 – 34 eurus, priklausomai nuo automobilio. Geras euras nuo vienos padangos“.

Jau daug metų padangų keitimu bei jų restauracija užsiimantis Anatolijus Lysenka taip pat teigė, kad kainos kilo labai nežymiai – apie 5 proc.

„Tai įvyko dėl to, kad pabrango medžiagos. Pavyzdžiui, lopai padangoms, pasta bei kitos priemonės.

Taip pat dėvisi ir mūsų technika – svareliai, kai permontuoji ar balansuoji ratus, kiti įrengimai. Tarkim, jeigu, mano minėti, svareliai dar visai neseniai kainavo 10 eurų, tai dabar jų kaina pakilo iki 18. Viskas juk vežama iš Kinijos. O pablogėjus Lietuvos ir Kinijos santykiams, visa logistika dabar keliauja per Lenkiją, Latviją, todėl ir pakilo kainos.

O mes tikrai turtingesni nuo to netapsime, kad keliais eurais pakėlėme kainas“, – juokėsi A. Lysenka.

Pas mus jau kokius šešerius metus nebuvo jokių kainų pokyčių. Dabar brangsta medžiagos, elektra, šildymas – viskas susideda. O mums pinigų daugiau niekas neduoda

J. Rekštys

Kainos dar gali kilti

J. Rekštys atkreipė dėmesį, jog padangų keitimo kainos jau seniai nekilo, todėl nieko nuostabaus, kad kylant kitoms kainoms, pakilo ir šios.

„Pas mus jau kokius šešerius metus nebuvo jokių kainų pokyčių. 

Dabar brangsta medžiagos, elektra, šildymas – viskas susideda. O mums pinigų daugiau niekas neduoda, – šypsojosi pašnekovas ir svarstė, kad minėtų kainų didėjimas bent jau kol kas turėtų sustoti. – Šiai dienai, manau, tai galutinis kilimas. Ką dabar sugebėjome pakelti, tas ir liks kuriam laikui. 

Ir pavasarį, vėl keičiant padangas, kainos turėtų išlikti tokios pat kaip ir dabar“.

Tačiau skirtingos nuomonės yra A. Lysenka: „Abejoju, ar kainos iki pavasario išliks tokios pat. Kalbama, kad nuo naujų metų stipriai kils elektros kainos, mokesčiai. Taigi, į savo darbą įskaičiuojame viską. Nėra taip, kad atidarei servisą, Valstybinė mokesčių inspekcija įteikė tau pinigų spausdinimo mašinėlę, moki sau atlyginimus ir ramiai dirbi – reikia viską patiems užsidirbti“.

Viską, manau, reguliuos pasiūla ir paklausa: jeigu bus daug darbų, užsakymų, tuomet tikriausiai galima tikėtis dar šiokio tokio pabrangimo. Taip pat turės įtakos pakilusios šildymo, elektros, degalų kainos. Tik klausimas, ar servisai taip rizikuos dėl galimybės prarasti klientą,

A. Senavaitis

Brango ne darbas, o detalės

Vilainiuose įsikūrusios daugiausiai sunkvežimių remontu ir jų priežiūra užsiimančios įmonės „Vilainių autopaslaugos“ direktorius Andrius Senavaitis teigė, kad jam dar sunku objektyviai vertinti kainas ir jų kilimą, nes įmonė apskritai dirba vos dvejus metus, o padangas montuoja antrą sezoną. Tačiau pažymėjo, jog šiemet kainų nekėlė.

„Padangų montavimo kainos pas mus liko tokios pat kaip ir pernai, šiais metais jų tikrai nekėlėme. Kiti darbai taip pat kainuoja panašiai. 

Kadangi esame sunkvežimių autoservisas, yra tam tikrų darbų arba laiko įkainis ir nuo pernai jis nesikeitė, – kalbėjo A. Senavaitis. – Aišku, jei pabrangsta kažkokios mūsų perkamos detalės, tuomet pakyla kaina ir klientui. Galbūt dėl to susidaro vaizdas, kad servisuose stipriai pakilo kainos. 

O kad detalės brango, tai tikrai taip galėjo būti, nes brango metalai, transportavimas ir pan.“

Kalbant apie tai, ar reikėtų laukti dar didesnio kainų kilimo, serviso direktorius pastebėjo: „Viską, manau, reguliuos pasiūla ir paklausa: jeigu bus daug darbų, užsakymų, tuomet tikriausiai galima tikėtis dar šiokio tokio pabrangimo. Taip pat turės įtakos pakilusios šildymo, elektros, degalų kainos. Tik klausimas, ar servisai taip rizikuos dėl galimybės prarasti klientą“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video