Kėdainiuose mažinamas „greitukių“ skaičius: paliksime žmones mirti gatvėse?

 Kėdainiuose mažinamas „greitukių“ skaičius: paliksime žmones mirti gatvėse?

Dimitrijus Kuprijanovas./Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Mūsų šalyje centrinė valdžia vykdo ne vieną reformą. Vienoms mes galime pritarti, kitoms – iš dalies, trečioms – nepritarti, tačiau yra tokių, kurias panagrinėjus net plaukai pradeda šiauštis.

Greitosios medicinos pagalbos reforma mūsų miestui smogs taip stipriai, kad tai gali pajusti kiekvienas iš mūsų. Ir pajusime, tikrai pajusime.

Įsivaizduojate, iki kitų metų liepos iš dirbusių 5 „greitukių“ pas mus liks vos 3! Ką tai reiškia? Aš manau, kad tai yra nuosprendis. Nuosprendis, kad mes tiesiog paliksime žmones mirti gatvėse, laiku nesulaukus skubiosios pagalbos.

Dar prieš mėnesį Kėdainių rajone nuolat budėjo ir žmonių gyvybes gelbėti buvo pasiruošę 5-ios  VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos (GMP) brigados.

Dažniausiai tokius sprendimus priima tie, kurie tik kabinetuose sėdi ir nemato realaus gyvenimo.

Aut. past.

Nuo 2023 metų liepos 1 dienos Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva centralizuojama greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančių įstaigų sistema, apjungiant jas į vieną valstybės pavaldumo juridinį asmenį – viešąją įstaigą Greitosios medicinos pagalbos tarnybą. Nuo tada VšĮ Kėdainių PSPC struktūroje GMP padalinio neliks.

Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ Kėdainių rajone turėtų būti 3 budinčios GMP brigados. Aiškinama, kad savivaldybės teritorijoje vienu metu privalo dirbti ne mažiau kaip dvi GMP budinčios brigados.

Ką tai reiškia paprastam žmogui?

Dabar būna atvejų, kuomet kelios brigados išveža pacientus į Kauną, Kėdainiuose jų lieka vos kelios ir greitukėms tikrai reikia suktis be atokvėpio.

Būna, kad „sukrenta“ iškvietimai ir medikai iš vieno lekia tiesiai į kitą.

Po reformos įvykdymo, jeigu mieste reikės gaivinti žmogų, o dvi iš trijų brigadų bus Kaune, likusi – kokiuose tolimuosiuose Devynduoniuose ar Gudžiūnuose, tai realiai mieste ar kitame rajono krašte mirštantį žmogų mes ir paliekame mirti be jokios pagalbos.

Greitosios medicinos pagalbos reforma mūsų miestui smogs taip stipriai, kad tai gali pajusti kiekvienas iš mūsų. Ir pajusime, tikrai pajusime.

Aut. past.

Pamenate visai neseniai įvykusį atvejį Anykščiuose, kai rungtynių metu mirė krepšininkas? Ligoninė buvo vos už kelių šimtų metrų, tačiau mieste tuo metu nebuvo nė vieno GMP ekipažo, nes vienas pacientą vežė į didmiesčio ligoninę, kitas buvo už 30 kilometrų pas kitą pacientą. Šis ekipažas lėkė, skubėjo, rizikavo savo sveikata, žinoma, norėjo išgelbėti krepšininką, tačiau kol medikų ekipažas atvyko, sportininkas jau buvo miręs.
Dabar šį atvejį tiria prokuratūra, o išvados, tikėkimės, bus ir jos atkreips kabinetuose sėdinčių  ministerijos klerkų dėmesį.

O ministerija mus ir vėl ramina – jums padės brigados iš kitų miestų. Palaukite. Nei iš Raseinių, nei iš Jonavos ar Kauno greitukė tikrai neatlėks per kelias minutes, kuomet žmogų dar galima atgaivinti.

Galų gale greitosios medikų darbas tikrai sunkus, kupinas streso ir įtampos, o dabar mes juos realiai stumiame į visišką įtampos ir nežinios liūną.

Stresuojantys ir pervargę darbuotojai gelbės mūsų gyvybes? Kosmosas kažkoks!

Niekada gyvenime nesupratau ir nesuprasiu tokių valdžios sprendimų.

Dažniausiai tokius sprendimus priima tie, kurie tik kabinetuose sėdi ir nemato realaus gyvenimo.

Bet, neduok Dieve, jums sustotų širdis…

Tada beliks pasitikėti tik Dievu ir aplinkiniais, kurie galbūt mokės atlikti širdies masažą, kol kažkada vis tiek atvažiuos greitoji.

P. S. Nerimauti jau yra ko, nes jau nuo lapkričio 1 dienos viena „greitukės“ brigada Kėdainiuose sumažėjo. Laukim ir tikėkimės, kad apšvies kažkas reformatorių galvas.

24 Komentarai

 • Jeigu liks tik 3greitosios tai taip ir bus. Nesąmoningas sprendimas. Nespės žmonių gelbėti.

  • Kodel sia problema tik Kuprijanovas viesina? Atrodo, kad jam vieninteliam tai reikia, kodel visi valdzios atstovai nekovoja, kad nesumazintu greitukiu? Ka pone kandidate Sejoniene apie tai mano? Kodel jai tinka toks modelis, nes su dulkiu i viena ranka kerta? Cia normalu, kad tiek liks ant Kedainiu ir rajono???

   • Seime dar Fiodorovas ir Bičiūnas dirba, nežinojote?

 • eilini karta parodo kaip mes eilinei zmones rupim savaldybes valdziazmogiams.

 • Stebina kodėl kandidatai į merus tyli apie šitą bėdą. Tamulis tai išvis tik šventėmis dalinasi, o žnonių bėdas pamiršo. Suponėjo labai!

 • Labai jau svarbi Kuprijanovo nuomone, tą patį pasakytų kiekvienas eilinis kedainietis, mat Kuprijanovas kandidatuos į rajono tarybà su švabo- nijoles komanda, tai eilinis ponios njoles sugalvotas pjaras, dabar laukite žento nuomones

  • Ir balsuosim. Labai gera komanda. Turi labai daug palaikytojų. Jaunimui leiskit dirbti. Paulius tik pirmyn!
   Komanda viena stipriausių Kėdainių kraštui.

   • Pauliui vadovaus uošvė?

 • Labai gerai, kad pasako ir netyli, nes visi apsimeta, kad nieko nėra ir tyli tiesiog. Žmogus mato kas vyksta ir jam rūpi.
  Tik labai keista, kad visa valdžia tyli, nes pvz p

 • Pritariame Jums, bet ką mes galime daryti? Ar galime rinktis į taikius protestus prie savivaldybės?

 • Toks planas naikinti zmones. Vykdoma tokia politika kad pencininkai mirtu gatvese

 • Ne liks 3 greutukes o jau liko. Pastoviai dirba 3 ir tik retkarciais 4

 • Nau dirba tris greitukes,,, nespejame niekur l. Laukime nelaimes kada mirs

 • Reiktų prie eglės nušvilpt Tamulį suaugusiems žmonėms kad žinotų už ką. Ne ploti Kalėdų seneliui, bet gerai nušvilpt.

 • Tai raso kad centrine valdzia ar skaititi nemokate. Labiausiai baisu kad tamulis tyli nes jonavos merui centrine valdzia nuleido ir jis issikovojo. O musu meras tik svencia. Baisus dalykai Kedainiuose vyksta. Tikrai baisu.
  Labai skysta valdzia. Tamulis prie koncervatoriu trinasi nes tikisi ju paramos per rinkimus.
  Prie eglutes nusvilpkime Tamulį.

 • Tokia akcija „nušvilpkime Tamulį“ kad nesigirdėtų ką sako.

 • Ar turite duomenų ir įrodymų, kad žmonėms mokami pinigai už komentavimą? Jei ne tai patylėkite, tai laisva šalis, kuri leidžia laisvai reikšti nuomonę, čia ne Rusija, Baltarusija, kur uždrausta vieša nuomonė įvairiuose kanaluose.

 • Dimitrijus šaunus žurnalistas ,-aciu ,kad netyli.Žmonėms šansas kalbėtis su vietine valdžia ir reikalauti apsigalvoti!

 • Linkėjimai Dmitrijui iš Pelėdnagių. Ačiū, kad susirinkime pasakėte kas yra kas.
  Nustebome, kad galite pasakyti tiek tiesos. Palaikysime demokratus. O meru rinksime arba Aukštikalnį, arba Fiodorovą.

 • Gabdonas į partiją isirašė

  • Ir tu įsirašytum jei dirbtum tokioje įmonėje, kuri turi po kelias partijas. Na dar paliaupsintum feisbuke ar laikraštyje.

 • Tyli fedotovas,jei seime priiminėjami sprendimai???juk nuo vietinių dundukų niekas nepriklauso?niekas jų neklauso,tiksliau

 • Žentas su difibriliatoriumpades ir dar kojines numegs!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video