Kėdainiuose – Lietuvos neįgaliųjų bočios čempionatas

 Kėdainiuose – Lietuvos neįgaliųjų bočios čempionatas

Kaip ir ankstesniuose Lietuvos neįgaliųjų čempionatuose šiemet, taip ir šiame, dalyvių buvo itin daug – net 35 komandos./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių sporto centre vykusiame Lietuvos bočios čempionate ir bočios taurės varžybose sėkmė labiausiai lydėjo kėdainiečius – čempionato pirmos vietos laimėtojais tapo Kėdainių rajono paraplegikų asociacija. Kaip ir ankstesniuose Lietuvos neįgaliųjų čempionatuose šiemet, taip ir šiame, dalyvių buvo itin daug – net 35 komandos.

Labai mėgstamas

Renginio iniciatorė Alma Margevičienė džiaugėsi, jog kėdainiečiai labai pamėgę šį sportą.

„Mūsų asociacijoje šis žaidimas yra labai populiarus. Mūsų sportininkai čempionatuose dalyvauja jau kelerius metus. Du kartus užėmėme trečią vietą. Kadangi turime gerų sportininkų, kilo mintis čempionatą organizuoti Kėdainiuose.

Pastovios sportininkų meistriškumo kėlimo treniruotės vykdomos pagal projektą „Sportas mus išlaisvina“, finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir centrinė valdymo agentūra.

Čempionate gali dalyvauti tik fizinę negalią turintys sportininkai, po 2 asmenis komandoje.

Čempionate sėkmė labiausiai lydėjo kėdainiečius – Lietuvos bočios čempionato pirmos vietos laimėtojais tapo Kėdainių rajono paraplegikų asociacija./Organizatorių nuotr.

Varžybos vykdomos dviem pogrupiais: pirmame sportininkai, atitinkantys klasifikacijos reikalavimus, antras pogrupis mišrus.

Iš viso čempionate dalyvavo 76 sportininkai – 38 komandos, iš jų 8 komandos pirmo pogrupio ir 30 komandų antro pogrupio.

Kėdainių rajono paraplegikų asociacijai atstovavo 4 komandos“, – kalbėjo Kėdainių paraplegikų asociacijos vadovė.

Pagaliau laisvė

Kalbinti neįgalieji labai džiaugėsi, kad pagaliau atlaisvinti įvairūs karantino reikalavimai, kurie jiems labai trukdė bendrauti.

„Turime labai daug sporto šakų, dalyvaujame labai daug renginių. Šiandien Kėdainiai pasirinkti, nes čia yra labai geros sąlygos.

Labai džiaugiamės, kad dalyvauja išties daug žmonių. Visiems nusibodo karantinas, nusibodo būti namuose.

Neįgalieji labai džiaugėsi, kad pagaliau atlaisvinti įvairūs karantino reikalavimai, kurie jiems labai trukdė bendrauti.

Aut. past.

Vieni susirenka sportuoti profesionaliai, kiti – tiesiog pabendrauti, dalyvauti, pajudėti.

Fizinis aktyvumas, bendravimas, socialinis gyvenimas teikia mums džiaugsmą“, – kalbėjo Lietuvos neįgaliųjų federacijos prezidentas Kęstutis Skučas.

Gausybė sveikintojų

Neįgaliuosius pasveikino ir pagerbė ne tik neįgaliųjų sporto vadovai, bet ir Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – meras Valentinas Tamulis bei jo pavaduotojas, aktyviai dviračių sportą propaguojantis Paulius Aukštikalnis.

Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad neįgalieji yra labai aktyvūs Kėdainių krašto gyventojai, nesėdi užsidarę namuose, o stengiasi dalyvauti visuose renginiuose, šventėse, susibūrimuose. Vadovai pažadėjo visapusę paramą ir palaikymą mūsų neįgaliesiems. 

Sekėsi puikiai

Lietuvos bočios čempionate pirmąją vietą pelnė Kėdainių rajono paraplegikų asociacija, antroji vieta atiteko Kauno „Santakai“, trečioji – jungtinei Alytaus „Alytupio“ ir Vilniaus „Fenikso“ komandai.

Bočios taurės nugalėtojai: Vilniaus neįgaliųjų dienos centras, Kėdainių rajono paraplegikų asociacija ir Ukmergės „Vilkmergė“.

Kėdainiečiai Rasa Stankevičienė ir Vidas Lesmonas užėmė 1 vietą pirmame pogrupyje, o antrame pogrupyje Darius Grigas ir Alijus Čistovas iškovojo 2 vietą.

Pirmas toks

Reikėtų akcentuoti, kad tokio masto neįgaliųjų renginys Kėdainiuose vyko pirmą kartą.

Masinis renginys vyko Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekse, tai pirmas tokio lygio neįgaliųjų sportininkų renginys.

Bočios čempionato pagrindinis organizatorius – Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija.

Šiais metais prie Lietuvos neįgaliųjų bočios čempionato organizavimo prisidėjo ir Kėdainių rajono paraplegikų asociacija.

Čempionatą dalinai finansavo Kėdainių rajono savivaldybė ir Kėdainių sporto centras.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video