Kėdainiuose kasdien fiksuojami smurto prieš moteris atvejai: nebijokite kreiptis pagalbos

 Kėdainiuose kasdien fiksuojami smurto prieš moteris atvejai: nebijokite kreiptis pagalbos

Pastarosios trys dienos Kėdainių mieste ir rajone paženklintos smurto ir agresijos protrūkiais. Smurto prieš moteris atvejai fiksuoti Kėdainiuose bei Gudžiūnų ir Pelėdnagių seniūnijose./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pastarosios trys dienos Kėdainių mieste ir rajone paženklintos smurto ir agresijos protrūkiais. Smurto prieš moteris atvejai fiksuoti Kėdainiuose bei Gudžiūnų ir Pelėdnagių seniūnijose. Specializuotos kompleksinės pagalbos centras kviečia moteris netylėti ir spręsti problemas. O jei prieš jus smurtaujama čia ir dabar – nedelsiant skambinkite pagalbos telefonu 112.

Jauna šeima

Birželio 13 d. apie 20 val. 50 min. Kėdainiuose, Respublikos gatvėje, esančiame daugiabučiame name 29-erių metų vyras smurtavo prieš septyneriais metais jaunesnę moterį.

Smurtavusiam asmeniui nustatytas lengvas girtumas – 1,15 promilės. Nukentėjusioji buvo blaivi, apie jos sveikatos būklę nepranešama.

Pusamžiai žmonės

Kitas panašus smurto proveržis užfiksuotas birželio 12 d. apie 19 val. 20 min. Kėdainių rajone, Gudžiūnų seniūnijoje.

57-erių metų vyras sumušė 47-erių metų moterį.

Tiesa, šįsyk abu muštynių dalyviai buvo neblaivūs – jiems nustatytas vidutinis girtumo laipsnis. Vyras į alkotesterį įpūtė – 2,16 promilės, moteris – net 2,48 promilės. 

Specializuotos kompleksinės pagalbos centras kviečia moteris netylėti ir spręsti problemas. O jei prieš jus smurtaujama čia ir dabar – nedelsiant skambinkite pagalbos telefonu 112.

Aut. past.

Vėl abu neblaivūs

Dar du neblaivūs gyvenimo partneriai mušėsi birželio 11-osios popietę Pelėdnagių seniūnijoje. Neblaivus 46 metų vyras smurtavo prieš dvejais metais vyresnę moterį.

Vyrui nustatytas 2,32 promilės girtumas, o auka muštynių metu buvo dar girtesnė, jai nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,87 promilės.

Gresia nemalonumai

Visais trimis atvejais smurtavusiems vyrams gresia dideli nemalonumai.

Dėl sveikatos sutrikdymo Kėdainių rajono policijos komisariate pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tas, kas nesunkiai sužalojo ar susargdino bejėgiškos būklės žmogų, savo artimąjį giminaitį ar šeimos narį baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Pagalba yra

Specializuotos kompleksinės pagalbos centras kviečia moteris netylėti ir spręsti problemas. Centras informuoja, kad, deja, bet namai ir saugumas ne visiems yra tapatūs dalykai.

„Nenusisuk, jei netoliese pastebi smurtą. Nukreipk kenčiančius nuo smurto artimoje aplinkoje į Specializuotos kompleksinės pagalbos centrus visoje Lietuvoje arba telefonu 8 700 55 516.

Nutraukti smurtinius santykius nėra paprasta.

Jei reikia paramos tokiam žingsniui ar norite tiesiog pasikalbėti – kreipkitės į centrą (I–IV 09.00–17.00 val.).

Kartais pristinga žinių apie smurtą artimoje aplinkoje ir žalingus santykius, todėl kenčiantys nuo to linkę prisitaikyti, pasiduoti, nusileisti.

Toje situacijoje atrodo, kad kitaip negali būti, niekas nesupras ir negalės padėti jos pakeisti. Tai netiesa – pagalba egzistuoja.

Sprendi tu, ar kęsti toliau, ar ieškoti pagalbos ir išeities.

Manai, kad patiri smurtą artimoje aplinkoje? Paskambink mums pasitarti – kartu rasime išeitį iš žalojančios situacijos“, – kviečia visoje Lietuvoje dirbantis Specializuotos kompleksinės pagalbos centras.

2 Komentarai

  • Jei gyvena moteris su smurtautoju ir neturi bendrų vaikų tai ji jau seniai degradavusi, net kaimynų pagalbos ranka nepadės. Visam gyvenimui sužalota psichika.

  • VšĮ „Theracentras“
    Didžioji g. 41

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video