Kėdainiuose iškvietimo metu užpultas ir sumuštas GMP paramedikas (ATNAUJINTAS)

 Kėdainiuose iškvietimo metu užpultas ir sumuštas GMP paramedikas (ATNAUJINTAS)

Kėdainių PSPC nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Antradienį vakare Kėdainiuose aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos. Ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai skubėjo į pagalbą jaunam vyrui, kuris grasino pakelti prieš save ranką. Ir viskas pasisuko netikėta linkme – įsiutęs pacientas puolė mušti jį gelbėti atvykusį mediką. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pranešė artimieji

Bendrasis pagalbos centras po 18 valandos sulaukė pranešimo, kad Tulpių gatvės penktame daugiabučio namo aukšte esančiame bute gyvenantis jaunas vyras grasina pakelti prieš save ranką.

Artimieji ne juokais išsigando, mat bute degė šviesos, garsiai grojo muzika, durų niekas neatidarė. Jaunas vyras aiškino, kad jo draugė pabėgo, paliko jį, tad jis pasitrauks iš gyvenimo.

Išlaužė duris

Į įvykio vietą atskubėjus tarnyboms iškart imtasi skubių veiksmų.

Policijai leidus ugniagesiai atidarė medines buto duris ir įleido policijos pareigūnus bei medikus. Jaunas vyras rastas miegantis.

Su juo liko kalbėti policijos pareigūnai ir medikai.

Puolė mediką

Pacientui pagalbą bandęs suteikti VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro GMP skyriaus paramedikas patyrė tiek fizinį, tiek psichologinį smurtą.

Įsisiautėjusį pacientą sutramdė vietoje buvę policijos pareigūnai. Įvykio vietoje paramedikui kolegų pagalbos neprireikė.

Kreipėsi į policiją

Sumuštas 1995 metais gimęs paramedikas kitą rytą parašė pareiškimą policijai. Dėl įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Medikai prašo imtis įstatymu numatytų priemonių, užtikrinant saugų medikų darbą.

„Vis dažnėjant smurto atvejų prieš medikus darbo metu, manau, kad šalies atsakingos institucijos, LR Sveikatos apsaugos ministeriją, Seimas turėtų imtis iniciatyvos ir įgyvendinti medikų apsaugos didinimą, o įstatymų pažeidėjams už tai numatyti griežtą atsakomybę.

Tokie įvykiai daugiau neturi pasikartoti. Juk medikai kviečiami gelbėti, padėti, net rizikuojant jų pačių gyvybėmis, bet tikrai ne tam, kad patys fiziškai nukentėtų“, – sakė Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė, nukentėjusiam kolegai palinkėjusi sveikatos.

Patiria visko

Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai savo darbe patiria visko, susiduria su įvairiais žmonėmis.

„Visuomenė turi žinoti, kas vyksta iš tiesų. Negalime būti bokso kriaušėmis.

Būna ir muša, ir koneveikia, bet mes pagalbą suteikti privalome, padedame, kad ir kaip žmogus priešinasi. Tokia mūsų pareiga“, – atsiduso jaunas paramedikas.

Ketvirtadienį paramedikas lankysis Kaune, kur Valstybinėje teismo medicinos tarnyboje jam bus atlikta ekspertizė sužalojimams patvirtinti.

Dėl įvykio Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nuotrauka

Pacientui pagalbą bandė suteikti VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro GMP skyriaus paramedikas. 1995 metais gimęs paramedikas patyrė tiek fizinį, tiek psichologinį smurtą.

6 Komentarai

  • Teisingai padarė kad dėjo į dantis nes achujieni medikai apsimeta pidarai

    • Tave policininkai greitai supakuotų.

  • tokie kaip tu esate pavojingi elementai ne tik medikams,bet ir jus supančiai visuomenei.

  • Tokie kaip tu asilo paklausiau ir dirba paramedikais

    • tereiktų susirgt ir kitaip giedotum.

  • Su Kėdainių medikais tik belieka giedoti,nes jie daugiau niekam tikę tik giedoti baznyčioja

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video