Kėdainiuose dvigubinamas COVID-19 lovų skaičius, stabdoma planinė pagalba

 Kėdainiuose dvigubinamas COVID-19 lovų skaičius, stabdoma planinė pagalba

Asociatyvi BNS Josvydo Elinsko nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kaip informavo Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai laikinai einanti direktoriaus pareigas Rita Kuodienė, Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrius nuo šeštadienio išsiplės iki 45 lovų ir bus sustabdyta planinė pagalba. Ligoninės pacientai apie tai jau yra informuojami.

Šiandien ir rytoj VšĮ Kėdainių ligoninė ruošiasi darbui nuo šeštadienio kitu režimu.

Ligonių skaičiui Lietuvoje perkopus visus įmanomus rekordus, nuo šeštadienio Kėdainiuose kone dvigubai padidės ir COVID-19 skyriaus lovų skaičius. Čia galės būti gydomi jau 45 ligoniai, kurie bus nukreipiami iš Kauno regiono.

Skyriui išsiplėtus į antrą aukštą, bus nutraukta ir planinė pagalba pacientams.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje bus paruoštos 3 lovos koronavirusu sergantiems pacientams.

Šiandien COVID-19 skyriuje vidaus ligų gydytoja Kristina Šlepavičienė kartu su komanda prižiūri 26 pacientus. Aktyviai gydomi 25 pacientai, iš jų 19 paskirtas papildomas deguonis.

Skyriui išsiplėtus į antrą aukštą, bus nutraukta ir planinė pagalba pacientams.

Aut. past.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje jau šiandien užimtos 2 lovos.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas Vilija Pipirienė, rajone yra 8 COVID-19 protrūkiai, juose fiksuota 60 atvejų. Iš jų 95 procentai pirminių atvejų. Nustatyti 26 didelės rizikos kontaktai ir 150 mažos rizikos.

Atvejai fiksuojami asmens sveikatos priežiūros įstaigose, priešgaisrinėje tarnyboje, vienoje gamybos įmonėje ir dviejose ugdymo įstaigose.

Specialistė teigia, kad atvejai ugdymo įstaigose neišplito, buvo gerai suvaldyti ir didelio pavojaus nekelia.

„Matau pažangą ir didelį vadovų atsakingumą. Visi stengiasi saugotis, turėti mažiau kontaktų ir pasirūpinti savo įstaigos darbuotojais, moksleiviais. Žmonės tapo protingesni, daugiau atsirado geranoriškumo ir supratimo“, − sakė V. Pipirienė.

„Mūsų  situacija lyginant su visos Lietuvos yra gana nebloga, nors skaičiai po truputį ir didėja“, − apie rajono situaciją sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Spalio 13 dienos duomenimis, koronavirusu rajone serga 267 asmenys. Per pastarąsias 14 dienų skaičiuojami 657 nauji atvejai 100 tūkstančių gyventojų. Visa Lietuva, išskyrus Panevėžį, Raseinius ir Ignaliną, yra juodojoje zonoje.

13 Komentarai

 • Jei vakcinuot nereikia iki 16m, kasdien po 2000 užsikrėtusių, persirgusių statistiškai irgi vos ne kas trečias, vakcinuota beveik 70% tai viskas, VISI TURI ANTIKŪNIŲ ir galima atnaujinti logoninės paslaugas, ar ne, Jūrate Judickiene?

  • Nevisai taip.

  • Nuo kada „logoninėj“ vadovauja Judickienė visažini?

 • Is karto prisiminiau ismintingus Jolantos Blazytes tekstus. Jei moteris nesustos skleisti sviesos apie vakcinu blogi, lovu skaiciu gal reikes ir paketurgubinti. Gera gyventi tarp tokiu protingu zmoniu.

  • Tai ji su tikslu ta daro, savo elektorata buria is antivakseriu sekantiems rinkimams. Labai gi lengva durnius manipuliuoti.

 • Tokius „išmintingus“ tekstus kaip Blažytės gali skleisti tik iš psichiatrinės ligoninės.

  • Ka ir sakau.

 • Nuo kitu ligu mirstamumo nera? Yra, bet ten is Briuselio negauna tokiu euriuku, kodel apie kitas ligas taip neraso kiekviena diena??? Avys jus issilavine atsakykit???

  • Todel, kad pandemija paskelbta tik del sios vienos ligos. Kitomis sergama ir be kontakto

  • Atsakysiu : tu rei absoliutus deb.. as:)

 • Ne paslaptis kad šiai dienai visur daugiausiai paskiepytų serga Covid. Paskiepytas nuo Covid žmogus mažiausiai 3 sąvaites (o gal ir visą laiką…) platina Covid užkratą. Paskiepytų (priverstinai) žmonių Lietuvoje – 66%. Kas antras žmogus platina Covid. “Dėkokite” už tokius įstatymus Seimą.

  • Uz tokias mintis Nobelio premijos dar negavai Ziegzdriuose?

 • Mirusiųjų skaičius nuo Covid staigiai padidėjo ~4,5 karto nuo 2020-12 iki šiol. Didėjimo pradžia yra būtent apie gruodį 2020, kai buvo įvesti priverstiniai skiepai. Pirmieji pradėjo platinti Covid (nuo skiepų) medikai. Seimas atsakingas už Covid platinimą ir Lietuvos žmonių žudimą. (Žiūr.: bendras mirusiųjų skaičius, per 2 metus-palyginimui. Covid statistika Lietuvoje. https ://index .minfin .com .ua/) .. .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video