Kėdainių sporto centro renginiai taps mokami

 Kėdainių sporto centro renginiai taps mokami

Eglė Kuktienė

Kėdainių rajono savivaldybės taryba nusprendė pritarti atnaujintoms Kėdainių sporto centro teikiamų paslaugų kainoms. Dauguma kainų nesikeis, tačiau atsiras papildomų mokamų paslaugų. Be to, sporto centras nori išlipti iš finansinės duobės ir apmokestinti kai kuriuos renginius.

Papildomos paslaugos gyventojams

Kėdainių sporto centre, kuriam priklauso ir Kėdainių arena, – kainų pokyčiai.
Atsiras naujų mokamų paslaugų, o renginiai jų svečiams taps mokami.
Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių sporto centras nuo rudens ims teikti fizinio aktyvumo, sveikatinimo programas. Jos bus mokamos. Kainuos 15 eurų per mėnesį.

Tiesa, Sporto centro direktorius Tomas Pakštys sako, kad ši kaina yra visiškai minimali, skirta tik trenerio darbo užmokesčiui.

„Mes turime aukšto meistriškumo sportininkus, kurie siekia rezultatų. Tačiau kartu turime ir fizinio aktyvumo bei sveikatinimo programas. Į jas galės pretenduoti visi rajono gyventojai, suaugusieji ir vaikai, kurie nesiekia aukštojo meistriškumo.

Numatomos tokios veiklos kaip vandens aerobika, gimnastika, mankšta su kineziterapeutu, pilatesas ir panašūs užsiėmimai. Surinksime grupelę žmonių, kurie suneš mokestį, kurį galėsime skirti instruktoriaus paslaugos pirkimui, kad nereikėtų eikvoti savivaldybės biudžeto lėšų. Visi didieji miestai tą daro, atskiria fizinį aktyvumą nuo aukštojo meistriškumo. Tad ir mes šiemet bandysime, ir per metus laiko matysime, kiek ši programa pasiteisins“, – kalbėjo T. Pakštys.

Kaip aiškino Tomas Pakštys, kainos bus nustatomos pagal renginio sąmatą ir preliminarų dalyvių skaičių.

Renginiai – mokami

Naujame kainų apraše nurodyta ir tai, kad Kėdainių sporto centro organizuojamų kultūros, meno, sporto renginių lankytojo (žiūrovo) bilieto kaina ir sporto renginių dalyvio (išskyrus Kėdainių sporto centro sportininkus ir trenerius) mokestis bus nuo 1 iki 35 eurų vienam asmeniui.

Tiesa, toks platus kainų rėžis gali kelti nemažai klausimų, juo labiau kad nėra tikslios renginio kainos, o ir nuspėti, kaip kaina bus nustatyta, sunku.

Kėdainių sporto centras nuo rudens ims teikti fizinio aktyvumo, sveikatinimo programas. Jos bus mokamos. Kainuos 15 eurų per mėnesį.

Aut. past.

Kaip aiškino T. Pakštys, kainos bus nustatomos pagal renginio sąmatą ir preliminarų dalyvių skaičių. Kadangi sporto centras yra ne pelno siekianti organizacija, kaina turėtų būti tokia, kad padengtų įstaigos patiriamas su renginio organizavimu siejamas išlaidas.

„Šis punktas atsirado tam, kad būtų mažinami mūsų administracijos kaštai. Renginių paklausa didelė, o kol kas su renginiais einame į minusą.
Pavyzdžiui, mes turime daugiausiai vaikų krepšinio komandų, kurių kiekviena dalyvauja bent trijuose parengiamuosiuose turnyruose. Tai mums kainuoja apie 5 tūkstančius eurų.

Jei taikysime mokestį atvykstančioms komandoms, susirinksime pinigus, kurie leis padengti mūsų patiriamas išlaidas.

O kaštus dengti reikia, reikia rasti subsidijavimo mechanizmą, nes su tokia įstaigos finansine būkle mes tiesiog nepajėgiame plačiai vykdyti mums priskirtos renginių organizavimo funkcijos“, – aiškino įstaigos vadovas T. Pakštys.

Jo teigimu, vaikų krepšinio turnyro kaina vienam asmeniui siekia apie 20 eurų, tuo tarpu suaugusiųjų profesionalų krepšinio turnyro kaštai vienam asmeniui siekia 55 eurus ir daugiau.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video