Kėdainių senamiestyje viešpatavo dviratininkai (FOTOGALERIJA, ATNAUJINTA)

Renginio dalyviai skirtingų atstumų distancijose pagal amžiaus grupes Kėdainių senamiesčio gatvėmis nusidriekusia trasa rungėsi visą dieną./ Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Vakar Kėdainių senamiestyje viešpatavo dviratininkai – čia vyko azartiškas „Nordic Sugar“ Lietuvos dviračių sporto žiedinių lenktynių (kriteriumo) čempionatas, kuriame dalyvavo net 117 sportininkų, tarp jų – ir mūsų kraštiečiai, aktyvūs Kėdainių dviračių sporto klubo „VeloRatai“ nariai Marius Vaiciekauskas ir Arūnas Lipnevičius.

Į čempionatą rinkosi jaunučių, jaunių, jaunimo, elito ir veteranų atstovai, kurie skirtingų atstumų distancijose pagal amžiaus grupes Kėdainių senamiesčio gatvėmis nusidriekusia trasa rungėsi visą dieną.

„Nordic Sugar“ Lietuvos kriteriumo čempionato pertraukos metu Didžiosios Rinkos aikštėje vyko 3–6 metų vaikų (mergaičių ir berniukų) „Dadu iššūkio“ figūrinio važiavimo triratukais, paspirtukais, dviratukais varžybos.

PAPILDYTA

Moterų elito grupėje (20 ratų; 10 TF) nugalėtojos titulą apgynė Lietuvos asmeninių lenktynių laikui čempionė Inga Češulienė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“), o vyrų elito grupėje (20 ratų; 10 TF) aukso medalį iškovojo Baltijos ir Lietuvos grupinių lenktynių čempionas Venantas Lašinis („Kaunas Cycling Team“).

I. Češulienė surinko 50 taškų. Sidabro medalį pelnė Olivija Baleišytė („Dubai Police“, 30 tšk.), o bronzos – Akvilė Gedraitytė („Dubai Police“, 28 tšk.).

V. Lašinis pelnė 55 taškus. Sidabras atiteko čempionato išvakarėse Lietuvos kalnų dviračių (MTB) kroso maratono (XCM) čempionu tapusiam Eimantui Gudiškiui („Colibri Cycling“, 33 tšk.), o bronza – Aristidui Kelmeliui (Kauno SM „Gaja“, 11 tšk.). Ketvirtas liko Gustas Raugala („Kaunas Cycling Team“, 11 tšk.), o penktas – Artūras Kazakevičius („Kaunas Cycling Team“, 8 tšk.).

Jaunių vaikinų grupėje (20 ratų, 10 TF) visas prizines vietas iškovojo trenerio Kęstučio Česičio treniruojami Šilalės sporto mokyklos ir klubo „Kvėdarna“ atstovai:  Jomantas Venckus, Kristupas Mikutis ir Justinas Venckus. Beje, K. Česaičio auklėtiniai iš viso pelnė septynis medalius (4-1-2).

Elito, jaunių, jaunučių ir vaikų grupių prizininkams įteikti generalinės čempionato rėmėjos bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ įsteigti piniginiai čekiai. Čempionato prizų fondą sudarė – net 3000 eurų.

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis ir vicemeras Paulius Aukštikalnis elito grupės prizininkams įteikė atminimo medalius. Veteranams atiteko bendrovės „Kėdainių konservai“ dovanos.