Kėdainių senamiestyje sekmadienį startavo Lietuvos kriteriumo čempionatas (FOTOGALERIJA)

 Kėdainių senamiestyje sekmadienį startavo Lietuvos kriteriumo čempionatas (FOTOGALERIJA)

Sekmadienį pirmą kartą Kėdainiuose vyko Lietuvos kriteriumo čempionatas, kuriame dalyvavo ir profesionalai dviratininkai, ir mėgėjai, ir net vaikai

Viltė Barasevičiūtė

Sekmadienį pirmą kartą Kėdainiuose vyko Lietuvos kriteriumo čempionatas, kuriame dalyvavo ir profesionalai dviratininkai, ir mėgėjai, ir net vaikai. Neeilinį ir iki šiol kėdainiečiams nematytą sporto renginį senamiesčio gatvėse surengė Lietuvos dviračių sporto federacija, padedama Kėdainių rajono savivaldybės ir Kėdainių dviračių sporto klubo „VeloRatai“.

Gatvėse buvo draudžiamas eismas

Dviratininkai senamiesčio gatvėse rungėsi visą sekmadienį, tad buvo uždarytas eismas Č. Milošo g.–S. Jaugelio-Telegos g.–Josvainių g.–Didžiosios–Senosios–Paeismilgio bei Č. Milošo gatvėse.

Stebint lenktynes buvo galima daryti išvadą, kad dviračių sportą labiau myli vyrai, mat tarp sportininkų daugiausia buvo būtent vyrų, o per pietus surengtose moterų lenktynėse dalyvavo tik keturios dviratininkės: Inga Češulienė, Viktorija Senkutė, Elvyra Bugajevaitė ir Barbora Dauderytė.

Kai kurie stebėjo pirmą kartą

Nors oras ir nebuvo iš geriausių, tačiau tai neatbaidė žiūrovų. Vienas iš jų – Benas Guoga pasakoja: „Šiame renginyje dalyvauju pirmą kartą, teko visko matyti: lietaus, griuvimo ir nelaimingų atsitikimų, bet viskas išsirutuliojo į gera, visi stengėsi, niekas neapgręžė savo dviračio atgal ir vis tiek judėjo į priekį. Gera stebėti tokį renginį, pats save motyvuoji.“

Kitas žiūrovas, Deivis Kazancevas, teigia: „Pats renginys tikrai nebuvo iš mano pamėgtų, tačiau jeigu vėl tuo momentu būčiau Kėdainiuose ir kažkas panašaus vyktų, tikrai užsukčiau apsižvalgyti.“

Vaikai taip pat lenktyniavo

Vaikų lenktynės prasidėjo antroje dienos pusėje. Mažieji važiavo su savo triratukais ir balansiniais dviratukais. Jiems buvo paruošta aikštelė Didžiojoje Rinkos aikštėje šalia miesto bibliotekos.

Šių lenktynių šūkis buvo: „Nors dar mažas aš esu, lenktyniauti dviračiu smagu“.

Po lenktynių visi mažieji dalyviai buvo pavaišinti šventę rėmusios Kėdainių įmonės „Vikeda“ gaminamais skaniais DADU ledais.

Paskelbti čempionato nugalėtojai

Susumavus varžybų rezultatus paaiškėjo, kad trečiąją vietą užėmė Aristidas Kelmelis iš Kauno komandos SM „Gaja“, kurio treneris yra Gintautas Volungevičius.

Antrąja vieta džiaugėsi Mantas Januškevičius, kurio treneris taip pat G. Volungevičius, priklauso ,,Lviv Continental Cycling Team“ komandai ir SM ,,Gaja“.

Pirmąją vietą dviračių lenktynėse Kėdainiuose iškovojo Mantas Bitinas, priklausantis komandoms ,,PRSSG“ ir ,,Ampler Development Team“. Jo treneris – Algimantas Buividas.

Vaikų lenktynės prasidėjo antroje dienos pusėje.

Ne tik dviratininkai atsiėmė apdovanojimus

Renginio organizatoriai džiaugėsi dviratininkų pasiekimais ir gausiu dalyvių skaičiumi bei jiems labai pagelbėjusiais savanoriais, kurie ne tik visą dieną dirbo renginyje, bet ir plušėjo kelias dienas atlikdami įvairius pasiruošimo darbus. Tarp savanorių buvo ir Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis.

„Tai pirmasis toks renginys Kėdainių mieste, todėl savanorių šiam renginiui reikėjo daug. Dėl to, žinoma, ir aš ėjau savanoriauti. Manau, teisingas požiūris yra toks, kad jei kvieti savanorius, tai ir pats turi būti vienas iš jų“, – paklaustas, kodėl renginyje ėmėsi savanorystės, sakė P. Aukštikalnis.

O paprašytas patikslinti, kokius darbus realiai atliko, sakė: „Šio renginio metu savanoriai turėjo užtikrinti dviratininkų ir žiūrovų saugumą. Aš parengiau trasos detalų planą su pažymėtais budėjimo postais, išnešiojau gyventojams po pašto dėžutes perspėjimo lapelius apie eismo ribojimą lenktynių metu, su savanoriais išvežiojome po trasą atitvarus, išvežiojau savanoriams maistą, kartu su kitais savanoriais atlikome dar daugybę smulkių bet būtinų darbų. Darnaus darbo dėka lenktynės pavyko puikiai, be nelaimių“, – vardijo vicemeras.

2 Komentarai

  • Gražus renginys, gali būti ir dažniau tokio formato renginių

    • Pritariu👍

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video