Kėdainių senamiestyje ratus suks dviratininkai (PAPILDYTA)

 Kėdainių senamiestyje ratus suks dviratininkai (PAPILDYTA)

Pagal LDSF nuostatus rengiamas čempionatas jau sulaukė dviratininkų dėmesio – į Kėdainių mieste organizuojamą kriteriumą savaitės pradžioje buvo užsiregistravę 37 tarptautinį reglamentą atitinkančią licenciją turintys sportininkai iš įvairių šalies miestų ir rajonų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Sekmadienį, rugpjūčio 7 d., Kėdainiuose ir vėl vyks azartiškas Lietuvos dviračių sporto žiedinių lenktynių (kriteriumo) čempionatas, kurį jau antrą kartą mūsų mieste organizuoja Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) atstovai, bendradarbiaudami su Kėdainių rajono savivaldybe ir Kėdainių dviračių sporto klubu „VeloRatai“.

Sulaukė dėmesio

Pagal LDSF nuostatus rengiamas čempionatas jau sulaukė dviratininkų dėmesio – į Kėdainių mieste organizuojamą kriteriumą savaitės pradžioje užsiregistravo 37 tarptautinį reglamentą atitinkančią licenciją turintys sportininkai iš įvairių šalies miestų ir rajonų.

Organizatoriai įsitikinę, jog likus kelioms dienoms iki čempionato registracija bus dar aktyvesnė ir dalyvių skaičius gerokai ūgtels.

Trasa nesikeitė

Renginio dalyviai skirtingų atstumų distancijose pagal amžiaus grupes Kėdainių senamiesčio gatvėmis: Č. Milošo g.–S. Jaugelio-Telegos g.–Josvainių g.–Didžiosios–Senosios –Paeismilgio–Č. Milošo, nusidriekusia trasa rungsis visą dieną.

Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinio sekretoriaus Arnoldo Valiaugos teigimu, čempionato trasa nesikeis ir išliks lygiai tokia pati, kaip ir pernai, kadangi yra saugi ir puikiai atitinka šių varžybų kriterijus – vyksta centre ir yra puikiai matoma žiūrovams.

Vienas iš entuziastų, kad Kėdainiuose vyktų kriteriumai – Kėdainių vicemeras bei aktyvus šio renginio savanoris Paulius Aukštikalnis./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Apdovanos prizininkus

Kriteriumo čempionato startas ir finišas – netoliese naujojo pėsčiųjų tilto per Nevėžio upę.

Kiekvienos čempionato grupės prizininkams bus įteikti LDSF medaliai, o elito, jaunimo bei jaunių grupių, kurias sudarys bent 4 dalyviai, nugalėtojams – ir čempionų marškinėliai. Veteranų varžybų grupių prizininkai bus apdovanoti medaliais ir rėmėjų dovanomis.

Piniginiai prizai

A. Valiauga pasidžiaugė šiųmečio renginio pagrindinio rėmėjo „Nordic Sugar“ įsteigta 3 000 eurų parama, kuri anot jo, bus teikiama kaip piniginiai prizai varžybų dalyviams aukšto meistriškumo disciplinose: „Taip norime skatinti jaunimą dalyvauti varžybose ir siekti rezultatų“.

Vertina teikiama pagalbą

Kriteriumo organizatoriai taip pat itin vertina ir mūsų rajono savivaldybės bei „VeloRatų“ teikiamą pagalbą dėl leidimų ir trasos saugumo užtikrinimu: „Labai džiugu, jog savivaldybės bei „VeloRatų“ atstovai stipriai prisideda prie noro padaryti šį renginį tradiciniu Lietuvos kriteriumo čempionatu Kėdainiuose“. 

Kiekvienos čempionato grupės prizininkams bus įteikti LDSF medaliai, o elito, jaunimo bei jaunių grupių, kurias sudarys bent 4 dalyviai, nugalėtojams – ir čempionų marškinėliai. Veteranų varžybų grupių prizininkai bus apdovanoti medaliais ir rėmėjų dovanomis.

Kriteriumas Kėdainiams – sportas, pramoga ir turizmas

Vienas iš entuziastų, kad Kėdainiuose vyktų kriteriumai – Kėdainių vicemeras bei aktyvus šio renginio savanoris Paulius Aukštikalnis.

„Džiugina, jog pernai pirmą kartą Kėdainiuose surengtas tokio pobūdžio renginys pasiteisino – dviračių sporto federacijai labai patiko vieta ir mūsų savanorių atsidavimas darbui, o lenktynininkams – varžytis įdomia trasa senamiesčio gatvėse, kuri kas kelis šimtus metrų turi vis kitokią dangą: nuo naujo asfalto iki Radvilas menančio grindinio.

Šiemet kriteriumas Kėdainiuose organizuojamas antrą kartą – esu įsitikinęs, kad šiųmetis čempionatas bus ne prastesnis nei pernai, o dar labiau norisi, kad jis įsibėgėtų ir ilgainiui taptų tradiciniu mūsų mieste vyksiančiu renginiu.

Kriteriumas Kėdainiams – tai sportas, pramoga ir, žinoma, – turizmas.

Mūsų miesto geografinė padėtis labai patraukli vieta tokiai veiklai plėtoti, nes sportininkams patogu atvažiuoti į Kėdainius iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Didžiuojamės savo senamiesčiu, tai ir išnaudokime jį įvairioms turizmo formoms“, – ragina P. Aukštikalnis.

Sunkus darbas

Savanoriaudamas praėjusių metų kriteriume P. Aukštikalnis įsitikino, koks sunkus ir nelengvas darbas tenka šio renginio savanoriams.

„Savanoriai turi parengti trasą, išvežioti atitvarus, užtikrinti dviratininkų ir žiūrovų saugumą, visą dieną budėti savo postuose ir atlikti daugybę kitų iš pažiūros smulkių, bet kartu itin svarbių darbų.

Jiems tenka tikrai nelengva užduotis, štai kodėl norisi prisijungti ir bent dalele prisidėti prie šio sunkaus darbo“, – neslepia P. Aukštikalnis, savanoriaujantis šiame sporto renginyje ir šiais metais.

Kėdainiečių ir miesto svečių dėmesiui!

Rugpjūčio 7 d. nuo 6.00 val. ryto bus ruošiama trasa, gatvių sankryžose bus statomi atitinkami kelio ženklai, atitvarai.

Nuo 9.00 val. bus draudžiamas visų transporto priemonių eismas žiedinėje dviratininkų trasoje, kad sportininkai nuo 10.00 iki 19.00 val. saugiai lenktyniautų senamiesčio gatvėmis.

Visų transporto priemonių eismo dalyviai prašomi būti ypač atidūs ir leisti renginio dalyviams netrukdomai įveikti distanciją, o norintys stebėti daug emocijų sukeliančias įvairaus amžiaus dviratininkų varžybas prašomi atvykti į Didžiosios Rinkos aikštę pėsčiomis.

„Nordic Sugar“ Lietuvos kriteriumo čempionato pertraukos metu – nuo 15.45 val. – Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje vyks 3–6 metų vaikų (mergaičių ir berniukų) „Dadu iššūkio“ figūrinio važiavimo varžybos.

Prašome Jūsų 2022 08 07 dieną nuo 6. 00 val. ryto  n e s t a t y t i   transporto priemonių žiedinėje dviratininkų trasoje Č. Milošo g. – S. Jaugelio – Telegos g. – Josvainių g. – Didžiosios Senosios – Paeismilgio – Č. Milošo gatvėse, kad organizatoriai galėtų tinkamai paruošti trasą, o dviratininkai nuo 10.00 iki 19.00 val. saugiai lenktyniauti  senamiesčio gatvėmis.

Gatvėse šalia kelkraščio trasa bus pažymėta atitinkamais atitvarais, juostomis, kelio ženklais.  Įveikiant trasą priekyje dalyvius lydės kelių policijos ekipažas, paskui  lenktynininkus važiuos dviračių sporto teisėjų automobilis.

Startas – finišas netoliese naujojo pėsčiųjų tilto per Nevėžio upę. 

5 Komentarai

  • Džestina baik ėsti!!!

  • Smagu. Sėkmingų startų mūsų mieste.

  • Per lietų gal ir smagu bus startuot, na bet gausaus būrio žmonių nebus, nes kėdainiečiai nusivylę renginių organizavimu.

  • Kedainieciai nusivyle nuo misiumi. Eitu senis ilsetis nemoka nieko organizuot sypsosi kaip kausas ir viskas

  • Reikėjo anūką nuvežt į Jaugelio gatvę.Tai su savo telega net tris kartus užsiroviau ant,,plytos“.Nežinau ar čia labai jau geras sprendimas sujaukt žmonėms reikalus,kai galėjo kad ir buvusiame aerodrome atitverti takus dviratininkams ir negadint gyventojams dienos.Į Juozapo bažnyčią sekmadienį artimieji savo senų tėvų ar senelių atvežt negalėjo.Kadangi susidūriau su kelio ženklais,tai atkreipiau dėmesį ir į kitus,įkyriai rodančius žydų kapinių vietą.Kas per išskirtinė vieta tos jų kapinės,kad svietui būtina jas žinoti ?Raskite miesto sankryžose ženklus ,rodančius kur yra Kėdainių kapinės…Nebent Sirutiškio kaime.O žydų kapinės net šimto metrų tikslumu reklamuojamos.Kam čia taip labai stengiamasi įtikt?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video