Kėdainių rajono keliais gabeno pavojingą krovinį

 Kėdainių rajono keliais gabeno pavojingą krovinį

Kėdainių rajone pastebėtas neįprastas specialiosios technikos sujudimas – kolona buvo vežamas susprogdinti biosferos poligone rastas aviacijos sprogmuo./Dimitrijaus Kuprijanovo ir išminuotojų nuotr.

Kėdainių rajone pastebėtas neįprastas specialiosios technikos sujudimas – kolona buvo vežamas susprogdinti biosferos poligone rastas aviacijos sprogmuo. Sprogmens pervežimo operacijoje dalyvavo net trijų rajonų ugniagesiai. Pavojingas sprogmuo sėkmingai nugabentas į poligoną ir sunaikintas.

Rado sprogmenį

Pavakarę Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Panevėžio rajono Karsakiškio seniūnijos Paliūniškio kaime, Žaliosios girios biosferos poligone, rastas aviacijos sprogmuo.

Į įvykio vietą atvykę pareigūnai vizualiai įsitikino, kad tikrai aptiktas sprogmuo, tad nedelsiant įvestas planas „Skydas“.

Iškviesti ugniagesiai gelbėtojai ir greitosios medicinos pagalbos medikai. Įvykio vieta aptverta juosta, perimetras apsaugotas nuo pašalinių žmonių.

Nusprendė gabenti

Sprogmens pervežimo operacijoje dalyvavo net trijų rajonų ugniagesiai. Pavojingas sprogmuo sėkmingas buvo nugabentas į poligoną ir sunaikintas./Dimitrijaus Kuprijanovo ir išminuotojų nuotr.

Apie rastą sprogmenį buvo informuoti Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai.

Atskubėję jie apžiūrėjo radinį ir nustatė, kad tai pavojingas aviacijos sprogmuo, kurio negalima sunaikinti vietoje.

Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenį nutarta gabenti į Jonavos rajone esantį Lietuvos kariuomenės Jonušo Radvilos mokomajam pulkui priklausantį Gaižiūnų poligoną.

Speciali kolona

Aviacinio sprogmens pervežimui buvo sudaryta speciali kolona. Ji iš Panevėžio rajono patraukė Jonavos rajono link.

Sprogmuo pervežamas buvo Kėdainių rajono keliais. Specialiųjų tarnybų apsikeitimas vyko Šėtos miestelyje.

Specialioje operacijoje dalyvavo Panevėžio, Kėdainių ir Jonavos ugniagesiai, taip pat išminuotojai, medikai ir policijos pareigūnai.

Sprogmuo buvo nuvežtas sėkmingai ir kitą dieną saugiai sunaikintas.

Aviacinio sprogmens pervežimui buvo sudaryta speciali kolona. Ji iš Panevėžio rajono patraukė Jonavos rajono link. Vyko išminuotojai, medikai, ugniagesiai ir policijos pareigūnai.

Aut. past.

Tinkama reakcija

Panašių nutikimų būna visoje Lietuvoje, o norint išvengti didelės nelaimės, pasak specialistų – svarbiausia tinkama sprogmenį radusių žmonių reakcija.

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sako, kad radus daiktą, panašų į sprogmenį, jo jokiu būdu negalima judinti, o tuo labiau kur nors nešti.

Apie radinį reikia nedelsiant informuoti policiją, o pareigūnai iškvies išminuotojus ir kitas reikalingas specialiąsias tarnybas.

Prieš dvi savaites

Beje, reikėtų priminti, kad minėtoje teritorijoje sprogmenys buvo rasti ir prieš dvi savaites.

Tąkart pilietiškas metalo ieškotojas, radęs šią aviacinę bombą, nedelsiant pranešė atitinkamoms institucijoms. 

Atvykus išminuotojams paaiškėjo, kad tai Antrojo pasaulinio karo rusų gamybos FAB-100 M, su APUV sprogdikliu bombos gale.

Išminuotojai bombą sėkmingai nukenksmino Klevečkinės karjere. 

„Kadangi šių metų žiemai patinka apsimesti pavasariu, tai ir žemė pavojingą karo laikų palikimą atidavinėja taip, tarsi jau iš tiesų būtų pavasaris – praktiškai be jokio atokvėpio“, – pastarųjų dienų įvykus apibendrino Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai.

3 Komentarai

  • Ukrainiečiams trūksta amunicijos,o mes sprogdinimo.Galejom padovanoti vietoj radaro.

    • Aš tau kitą kartą į kiemą privešiu. Galėsi padovanoti pats.

  • Kauniečiai ar kėdainiečiai lydėjo? Kas į kitus įvykius važiavo?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video