Kėdainių rajone kelią užteršė į dumblą panašia mase

 Kėdainių rajone kelią užteršė į dumblą panašia mase

Vietos gyventojai puolė skambinti pavojaus varpais – apie užterštą kelią buvo informuoti ir valdininkai, ir specialiosios tarnybos, ir kelininkai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajone vieno rajoninio kelio ruožas buvo užterštas į dumblą panašia mase. Vietos gyventojai puolė skambinti pavojaus varpais – buvo informuoti ir valdininkai, ir specialiosios tarnybos, ir kelininkai, kadangi važiuoti minėtu keliu automobiliams buvo išties sudėtinga. Tuo metu pareigūnai primena, kad užteršus kelią būtina kuo skubiau jį nuvalyti.

Pranešė vairuotojai

Bendrasis pagalbos centras praėjusią savaitę sulaukė vairuotojo pranešimo, kad į dumblą panašia mase užteršta Kėdainių rajone esančio kelio Gėluva–Jankūnai–Juodkaimiai atkarpa tarp Juodkaimių ir Angirių.

Didžiausia teršalų sankaupa ties Liedo upeliu. Pranešėjas informavo, kad kelią galimai užteršė vilkikas „Scania“ su puspriekabe.

Aiškintis situacijos į įvykio vietą buvo pasiųsti policijos pareigūnai.

Apsunkino eismą

Beje, tądien tiek Bendrąjį pagalbos centrą, tiek vietos seniūniją pasiekė ne vieno pasipiktinusio gyventojo pranešimas.

Atvykę pareigūnai tik konstatavo faktą, kad kelias yra užterštas ir pradėjo ieškoti kelią galimai užteršusios transporto priemonės.

Apie užterštą kelią buvo informuota bendrovė „Kelių priežiūra“, mat ugniagesiai tokio didelio užteršto ploto savo technika niekaip neįveiktų.   

Policija perspėja

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pažymi, kad toks kelio teršimas kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.

Dėl užterštos kelio dangos blogėja eismo sąlygos ir kyla didesnė eismo įvykių tikimybė.

Tad išvažiuodami iš dirbamųjų plotų, statybviečių, veždami birų krovinį sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojai turi pasirūpinti, kad neterštų kelio dangos ir nesukeltų pavojaus eismo saugumui.

Atsakomybė už kelio dangos teršimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso – automobilių kelių, kelio statinių, įrenginių ar kelių eismo techninių reguliavimo priemonių sugadinimas, važiavimas asfalto danga vikšriniu transportu, kliūčių eismui keliuose sudarymas, kelio dangos užteršimas užtraukia baudą nuo 300 iki 560 eurų.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pažymi, kad toks kelio teršimas kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.

Aut. past.

Piniginė bauda yra kur kas mažesnė bėda, nei dėl užterštos kelio dangos kilęs skaudus eismo įvykis.

„Raginame vairuotojus kelyje elgtis atsakingai ir laikytis Kelių eismo taisyklių – pastebėję privalome kaip įmanoma greičiau pašalinti nuo kelio dangos purvus ar panaikinti kitas aplinkybes, galinčias trikdyti saugų ir sklandų transporto priemonių eismą tam, kad išvengtume nepageidaujamų pasekmių.

Viliamės, kad žemės ūkio darbus sunkiasvorėmis transporto priemonėmis dirbantys ūkininkai ir kiti vairuotojai geranoriškai supras šios problemos svarbą ir rūpindamiesi savo bei kitų eismo dalyvių gerove, nekels pavojaus“, – informuoja policija.

3 Komentarai

  • Taip ir nesupratau,ar kaltininką rado?

  • reikia skirti solidžią baudą tokiam/iai teršėjui/jai už tokį darbą ir kai sumokės tada supras, kad nevalia taip elgtis.

  • Važiavom šiuo keliu sutemus, todėl iš tolo kliūties nesimatė. Staiga važiuojant į įkalnę įvažiavom į purvą, kuris buvo panašus į cemento masę. Mašinos apačią lietė purvas. Labai apsunkino vairavimą. Buvo labai nemalonu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video