Kėdainių politikė skėlė, esą NATO rūpinasi vienalyčių žmonių santuokomis

 Kėdainių politikė skėlė, esą NATO rūpinasi vienalyčių žmonių santuokomis

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Linas Keidašiūnas

Jau spėjusi ne kartą gana kontraversiškai pasisakyti kraštietė Seimo narė Jurgita Sejonienė, garsėjanti savo aktyviu palaikymu netradicinės seksualinės orientacijos žmonių bendruomenei LGTQ, ir vėl nustebino. Šį kartą – kalbėdama apie Vilniuje vyksiantį NATO  viršūnių susitikimą. Politikė pareiškė, kad esą išskirtinai karinei organizacijai NATO Lietuva turės aiškintis dėl žmogaus teisių klausimų. Kitaip sakant, esą turės aiškintis, kodėl čia dar neįteisinta vienos lyties asmenų partnerystė…  

„Mes turėtume kalbėti ne tik apie Lietuvos situaciją, bet ir apie tarptautinius santykius, kai jie galėtų vystytis toliau, tuo labiau kad dauguma iš mūsų strateginių partnerių panašų reglamentavimą jau turi, Estija prieš kelias dienas padarė, lietuvio akim žiūrint, turbūt radikalų žingsnį, įteisindama homoseksualių porų santuokas. Žmogaus teisų klausimai, manau, taps tik dar aktualesni ir NATO summito metu Lietuva gaus tokių klausimų“, – sakė J. Sejonienė.

Ir kur jau nesakys – juk ji, konservatorė, yra viena iš Civilinės sąjungos įstatymo projekto rengėjų. To paties, kuris be atvangos vis spraudžiamas į Seimo darbotvarkę, nors tiek politikai, tiek gyventojai sako „ne, mes tokiems įstatymų pakeitimams dar nesame pasiruošę“.

Seimo narė Jurgita Sejonienė, garsėjanti savo aktyviu palaikymu netradicinės seksualinės orientacijos žmonių bendruomenei LGTQ, ir vėl nustebino./
„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Nuolat atliekamos gyventojų apklausos rodo neigiamas tendencijas partnerystės įstatymo, net ir apvilkto kitu rūbeliu ir pavadinto civilinės sąjungos įstatymu, šalies piliečių dauguma jo nenori. Ir ne šiaip vos keli procentai šalies piliečių, o daugiau kaip 50 procentų. Ir maža to, nepritariančių Civilinės sąjungos įstatymui tik daugėja.

Nuo 2022 m. birželio iki 2023 m. vasario nepalankus minėto projekto vertinimas ūgtelėjo nuo 68,2 proc. iki 72 proc.

Tačiau ką jau čia tas eilinis Lietuvos pilietis… Matyt, apklausa pasitaikė kažkokia, kur jos rengėjai, matyt, apklausė tik neišsilavinusius prorusiškus provincialus, nes, na, vakarietiški žmogaus teisėmis besirūpinantys žmonės tokie kategoriški tikrai nebūtų. Ar bent jau taip piešia projekto rengėjai.

Kyla tik vienas klausimas – kas iš tiesų negerai su pačiu įstatymu ir dabartiniais valdančiaisiais, kad reikia nuolat imtis grasinimo Rusija taktikos?

Aut. past.

Tačiau štai, įstatymas į Seimą keliauja jau trečią kartą, ir ar balsavimas užbaigs šią partnerystės agoniją, ar įstatymas toliau bus tampomas kaip, prezidento Gitano Nausėdos žodžiais sakant, „mergina, kurią galima pakviesti gerai praleisti vakaro prie ežero“?

Tad ar ne tam, kad truputį baimės įneštų, J. Sejonienė ir pasakė, kad NATO tikrai rūpės mūsų požiūris į vienalytes santuokas? Kada gi daugiau, jei ne tada, kai pašonėje vyksta baisus karas ir NATO yra mūsų saugumo garantas, gąsdinti žmones ir politikus priimti „teisingus sprendimus“?

Kokią žinutę ji siunčia tiems, kurie partnerystei nėra pasiruošę? Kad NATO viršūnių susitikime, sužinoję, kad neduokdie, trečią kartą nepavyko prastumti partnerystės įstatymo, aukščiausi karinės sąjungos vadovai atsistos ir pasakys: „Na, brangieji, homoseksualams tuoktis neleidžiate, tai traukiam NATO rytinę sieną iki artimiausios valstybės, kuri leidžia partnerystę, sienos. Susitiksim, kai persigalvosit“.

Kyla tik vienas klausimas – kas iš tiesų negerai su pačiu įstatymu ir dabartiniais valdančiaisiais, kad reikia nuolat imtis grasinimo Rusija taktikos?

7 Komentarai

  • tegul papasakojo kaip balsavo su svetima kortele ir liko nenubausta o jin cia rupinasi siknaruriais

    • Geriau jau Tamulis su pensininku elektoratu sau baliukus daro, nei tokia butu isrinkta mere kaip senoniene

  • Du diedukai susitikę kalbasi tarptautinės politikos tema.Viens sako:mane labai jaudina Honduro klausimas.Kits pataria tarsi tarsi tam būtų koks hemorojus :pasikasyk ir praeis Jei tai Andarokienei taip niežti šis klausimas,tegu eina į simonkinį klubą ir ten pasikaso.Prie ko čia NATO?

    • ir kitur reiškiasi.Įdomu kokia ji gydytoja yra -tokia pat nedašutus ar dar kuvaldesnė?Gal Kėdainiai laimėjo iškišę ją in Wilno?

  • Tokios komjaunuolės tik hemorojų visuomenėje sėja, todėl jos pavardė ir yra sėjo…nienė.

  • Kažkaip net gėda , kad ši pilietė yra nuostabiausio Lietuvos miesto gyventoja. Tačiau nėra ko nė tikėtis iš konservatorės. Jie vadas nejaučia atsakomybės prieš NATO susitikimą, tai apie ją ką jau pasakysi. Gaila, kad pilietė net nesupranta kas yra NATO.

  • Čia jau dugnas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video