Kėdainių ligoninėje siautėjęs pacientas stos prieš teismą

 Kėdainių ligoninėje siautėjęs pacientas stos prieš teismą

Vygandas Trainys, lrytas.lt

Teisėsauga dėlioja paskutinius taškus didelį atgarsį sukėlusioje baudžiamojoje byloje dėl išpuolio Kėdainių ligoninėje prieš šios įstaigos gydytoją – pacientas, šiurkščiai pastūmęs 25 metų medikę ant grindų, apipylęs ją įžeidinėjimais ir grasinimais, greitu laiku stos prieš teismą.

Tai naujienų portalui lrytas.lt patvirtino Generalinės prokuratūros Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Tautvilė Merkevičiūtė.

Bylą planuojama perduoti į teismą artimiausiu metu. Anksčiau teistam 32 metų chuliganui teks atsakyti už viešosios tvarkos pažeidimą – jam gresia bauda, viešieji darbai, areštas, laisvės apribojimas arba kalėjimas iki 2 metų.

„Padla, debile, užmušiu tave“, – tokiais žodžiais Kėdainių priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus gydytoją iškoneveikė girtas pacientas iš Kauno, kuris šių metų sausio 1-osios paryčiais buvo sumuštas ir pristatytas į šią gydymo įstaigą.

Atvežė sumuštą

Medikė, kurios naktinė pamaina tuo metu buvo beveik pasibaigusi, patyrė didžiulį stresą – jos darbe ir taip netrūksta įtampos, o šiuo atveju jai dar teko iškęsti agresijos pliūpsnį.

Policijai gerai žinomo, anksčiau teisto kauniečio „nuotykiai“ prasidėjo Kėdainiuose, kur sutiko Naujausius metus pas vieną savo draugų. Tarp girtų naujamečio vakarėlio dalyvių įsiplieskė konfliktas – pirminiais duomenimis, 32 metų vyrą sumušė 41 metų ir 19 metų sugėrovai.

Sužalojimai galvos srityje neatrodė stiprūs, tačiau dėl viso pikto vyriškis buvo pristatytas į Kėdainių ligoninę medikų apžiūrai. Jam buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (1,73 prom.). Pacientui gydymo įstaigoje buvo suteikta būtinoji pagalba. Medikai nustatė, kad sumušimai nedideli – pavojingų komplikacijų, grėsmės sveikatai neįžvelgta.

„Padla, debile, užmušiu tave“, – tokiais žodžiais Kėdainių priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus gydytoją iškoneveikė girtas pacientas iš Kauno, kuris šių metų sausio 1-osios paryčiais buvo sumuštas ir pristatytas į šią gydymo įstaigą.

Išvadino bjauriausiais žodžiais

Vyriškis ligoninėje agresyviai elgėsi dar iki išpuolio prieš jauną gydytoją.

Prokuratūros duomenimis, būdamas medicininės apžiūros kabinete jis sukėlė konfliktą su personalu, aiškino, jog parodys jiems, kaip reikia dirbti. Įniršęs pacientas ėmė visus aplinkui filmuoti savo telefonu.

Gydytoja, iš savo kabineto atėjusi į gretimą apžiūros kabinetą, bandė sudrausminti pacientą. Ji taip pat paprašė nutraukti filmavimą neatsiklausus ir ištrinti vaizdo įrašą. Po šių žodžių neblaivus vyras dar labiau įširdo. Iš jo lūpų medikės atžvilgiu ėmė sklisti bjaurios tirados: „Debile tu, padla, aš tave užmušiu“.

Nepraustaburnis paklausė: „Kas tu tokia esi?“, o kai darbuotoja prisistatė gydytoja, paniekinančiai išrėžė: „Ką, tu gydytoja?“. Iškvietus apsaugą ir policiją, triukšmadarys nuėjo į koridorių.

Krito ant grindų

Gydytoja nenorėjo leisti jam pasišalinti, kol nepasirodys pareigūnai, tačiau nepraustaburnis ją prie išėjimo sugriebė už alkūnių ir šiurkščiai pastūmė – darbuotoja krito veidu į grindis, mėgindama prisidengti jį rankomis. Šis momentas buvo nufilmuotas.

Sukrėsta medikė kurį laiką taip ir liko sėdėti, susiėmusi ranka už ranka už galvos, o smurtautojas toliau ją koneveikė. Ligoninėje siautėjusį vyrą sutramdė atvažiavusi policija. Tyrimo pradžioje smurtautojas savo kaltę pripažino iš dalies. Anksčiau kaunietis jau buvo teistas už pažeidimą, susijusį su viešąja tvarka.

Iškėlė opią problemą

Rimtesnių sužalojimų medikė nepatyrė, tačiau psichologinis sukrėtimas buvo didžiulis.

„Naujieji metai Kėdainių ligoninėje prasidėjo priėmimo–skubiosios pagalbos skyriaus gydytojos „skraidymu“ tiesiogine to žodžio prasme. Ar gali medikas, sulaukęs priešiško elgesio, būti malonus ir šypsotis, kada pacientų sraute susiduriama ne su vienetais piktais, iš anksto nusistačiusiais reikalauti, kas nebūtinai pacientui priklauso?“, – buvo paskelbta gydymo įstaigos feisbuko paskyroje.

Pasak Kėdainių ligoninės direktorės Editos Vaškevičienės, su protu sunkiai paaiškinamu pacientų elgesiu dorotis tenka nuolat. Pasidalijant vaizdo įrašu siekta, kad gyventojai geriau suprastų medikų sunkumus.

„Tokių atvejų buvo visada. Dabar mes pradėjome apie juos kalbėti garsiau. Ne tik pacientai gali kalbėti apie medicininio personalo aptarnavimą, bet ir medikai gali pateikti savo perspektyvą, su kokiomis problemomis, situacijomis susiduria jie“, – po išpuolio sakė E. Vaškevičienė.

5 Komentarai

  • Ar jis siautėjo.kad kai parode filmuota medžiaga .medike ant kaklo kabinosi.ko kabinosi tai ir nustume -medike irgi kalta.Ne angelai ir medikai.tik gaila kad žmones visi tyli. nusileidžia.jeigu nenusileistu tai dauguma mediku už nesąžininga darba už aplaiduma. lektu iš darbo.nes kai kuriems tikrai ne vieta su ligoneis dirbti už žmogaus nugydima ir nuvarima i covida .neisiklausima i ligoni .kaip jus taip su ligoneis dirbat jeigu pacientui 92metai tai ji reikia nugydit.. nedirbat.nedirbat.gaila kad visi tyli ir nerašo skundu .Žmones rašykit skundus gal pagalvos medikai kaip reikia dirbti …

    • bet ir durna esi

  • Klaidinga antraštė.

  • Video aiškiai parodė, kad pati ir išprovokavo.

  • […] ligoninės priėmimo-skubios pagalbos skyriuje smurtavusio vyro byla baigta tirti ir antradienį perduota teismui, savo kaltę jis pripažįsta. „Su pareikštu kaltinimu jis sutinka ir prisipažįsta“, – […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video