Kėdainių ligoninė, vykdydama konkursą patalpų nuomai, pažeidimų nepadarė

 Kėdainių ligoninė, vykdydama konkursą patalpų nuomai, pažeidimų nepadarė

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kauno apygardos teismas, viešame posėdyje nagrinėdamas civilinę bylą, pripažino, kad VšĮ Kėdainių ligoninė, vykdydama patalpų nuomos konkursą, pažeidimų nepadarė ir teisėtai pasirašė sutartį su naujuoju hemodializės paslaugų teikėju – bendrove „Nefrosana“. Ar tai padės tašką ir karingai nusiteikusios „Diaverum klinikos“ užleis patalpas, kad siaučiant omikron atmainai nebūtų rizikuojama žmonių sveikata ir jie turėtų sąlygas gauti paslaugą Kėdainiuose, kaip įprasta? 

Užkūrė tikrą pragarą

Praeitą rudenį paskelbtą patalpų nuomos konkursą po bemaž 20 metų darbo Kėdainių ligoninėje „Diaverum klinikos“ pralaimėjo bendrovei „Nefrosana“, teikiančiai tokias pačias hemodializės paslaugas. Tada, dar pernai, ir prasidėjo visa sumaištis, pretenzijos ir reikalavimai, nes bendrovė to nepripažino ir ėmėsi įvairių veiksmų.

„Diaverum klinikos“ su ieškiniu VšĮ Kėdainių ligoninei kreipėsi net į teismą. Jų tikslas buvo panaikinti ligoninės 2021 m. spalio 20 dienos sprendimą ir nutraukti pasirašytą sutartį su naujuoju nuomininku „Nefrosana“.

Konfliktą pagilino tai, kad „Diaverum klinikos“ iki 2021 metų gruodžio 1 dienos neišsikraustė ir į 261,41 kv. m patalpas neįsileido naujo hemodializės paslaugų teikėjo, teisėto patalpų nuomininko „Nefrosanos“. To ,,Diaverum klinikos“ nepadarė ir iki šiol.  

Ligoninė tuomet pateikė reikalavimą nedelsiant atlaisvinti patalpas naujam konkurso laimėtojui. Užsikūrė tikras pragaras. Blogiausia, kad į jį pateko ir pacientai.

Rajono žmonės iš karto nuo gruodžio 1 dienos nebeteko galimybės gauti jiems gyvybiškai svarbių asmens sveikatos priežiūros – hemodializės paslaugų, kaip įprastai Kėdainių ligoninėje. Problemą sprendė Kėdainių rajono savivaldybės administracija, organizuodama pacientų pavėžėjimą į klinikas Kaune ir Jonavoje. 

Šiuo metu „Diaverum klinikos“ nebeturi įstaigos asmens sveikatos priežiūros licencijos ir higienos paso, kurie leistų teikti hemodializės paslaugas Kėdainių ligoninėje.

„Nefrosana“ vis dar neįsikūrusi nuomojamose patalpose, kurios užrakintos ir nenaudojamos nuo gruodžio 1 dienos − jau antras mėnuo, o pacientai, rizikuojant jų sveikata tokiu sudėtingu pandeminiu laikotarpiu, toliau vežiojami į kitus miestus. Jiems kasdien didėja grėsmė peršalti, susirgti arba užsikrėsti pavojinga COVID-19 omikron atmaina ar net kitomis infekcinėmis ligomis, galų gale yra rizika slidžiu keliu patekti į eismo įvykį ir jame nukentėti.

Kauno apygardos teismas nustatė, kad VšĮ Kėdainių ligoninė nepažeidė lygiateisiškumo, nediskriminavimo ir skaidrumo principų ir pagrįstai bei teisėtai pripažino UAB „Nefrosana“ patalpų nuomos konkurso laimėtoju bei su pasirašė su juo nuomos sutartį.

Aut. past.

Konkursą organizavo pagal įstatymą

Bendrovė „Diaverum klinikos“ teigė, kad ligoninės paskelbtame konkurse dalyvavęs jo laimėtojas „Nefrosana“ elgiasi nesąžiningai ir reikalavo UAB „Nefrosana“ patalpų nuomos konkursui pateiktą paraišką atmesti ir net priteisti iš Kėdainių ligoninės patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Kėdainių ligoninė „Diaverum klinikų“ ieškinį prašė teismo atmesti kaip nepagrįstą.

Kaip teigia VšĮ Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja Rita Kuodienė, tuo metu laikinai ėjusi direktorės pareigas, konkurso dalyvių pasiūlymai buvo vertinti griežtai pagal konkurso sąlygas ir jokių principų bei sąlygų nepažeidė.

Abu konkurso dalyviai, kaip ir buvo prašoma, pateikė paaiškinimus, kad išnuomotas patalpas naudos hemodializės paslaugų teikimui ir pateikė įrodymus, kad būtent tokias paslaugas teikia.

Nesąžiningumu apkaltinta UAB „Nefrosana“, kaip ir kitas konkurso dalyvis, aiškiai išreiškė pageidavimą nuomotis patalpas būtent hemodializės paslaugų teikimui bei pateikė visus reikiamus dokumentus, kurie pagrindė, kad ši bendrovė teikia tokias paslaugas. Todėl konkursą organizavusiai ligoninei nebuvo jokio pagrindo pasiūlymą atmesti, kaip neatitinkantį paskelbto konkurso sąlygų reikalavimų.

Laimi didesnė kaina

Pagrindinis ligoninės patalpų nuomos konkurso tikslas yra gauti kuo didesnius nuompinigius, kartu užtikrinant, kad turtas būtų naudojamas pagal paskirtį ir nebūtų bloginama jo būklė.

Konkurso sąlygose buvo nustatyta, kad VšĮ Kėdainių ligoninės 261,41 kv. m patalpos bus nuomojamos 10 metų laikotarpiui hemodializės paslaugoms teikti.

Pradinė 1 kv. m patalpos nuomos nustatyta kaina – 6,00 Eur per mėn., papildomai kas mėnesį mokant už komunalines paslaugas.

Konkurse dalyvavusios bendrovės „Diaverum klinikos“ ir „Nefrosana“ pateikė savo pasiūlymus. Pasiūlytų nuomos nuompinigių dydžiai per mėnesį buvo 4 626,96 ir 6 075,00 Eur. Tai sudaro 1 448,04 Eur skirtumą per mėnesį, o per metus – 17 376,48 Eur.

Konkurso laimėtoju ir buvo pripažintas didžiausią nuompinigių dydį pasiūlęs teikėjas – „Nefrosana“.

Kauno apygardos teismas įvertino visų pusių pateiktus argumentus ir nustatė, kad VšĮ Kėdainių ligoninė nepažeidė lygiateisiškumo, nediskriminavimo ir skaidrumo principų ir pagrįstai bei teisėtai pripažino UAB „Nefrosana“ patalpų nuomos konkurso laimėtoju bei pasirašė su juo nuomos sutartį.

UAB „Diaverum klinikos“ ieškinys teismo atmestinas kaip nepagrįstas. 5 123,20 Eur bylinėjimosi išlaidas priteista apmokėti  „Diaverum klinikos“.

Kaip greit hemodializuojami pacientai vėl gaus paslaugas Kėdainių ligoninėje, skaitykite ketvirtadienį laikraštyje „Rinkos aikštė“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video