Kėdainių ligoninė – tarp rizikingiausių sveikatos priežiūros įstaigų

 Kėdainių ligoninė – tarp rizikingiausių sveikatos priežiūros įstaigų

Eglės Kuktienės nuotr.

Ligoninės direktorė įpareigota užtikrinti, kad darbuotojai nebūtų žeminami

Eglė KUKTIENĖ

Nepaisant to, kad viltasi, jog Kėdainių ligoninei ėmus vadovauti naujai direktorei situacija joje pasikeis, kol kas pasikeitimai atrodo vienašališki, o personalas braška labiau nei bet kada anksčiau. Nusivylę medikai jau ruošėsi kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją (LR VDI), tačiau taip jau sutapo, kad inspektoriai dar prieš tai atliko neplaninį patikrinimą ligoninėje. Patikrinimo metu rasta pažeidimų, vis dėlto, kaip įprasta visos Lietuvos gydymo įstaigose – su tiesioginiais skundais jokie konkretūs medikai į inspektorius taip ir nesikreipė.

Neplaninis patikrinimas

Kaip informavo LR VDI Komunikacijos skyrius, patikrinimas Kėdainių ligoninėje buvo neplaninis, o jo tikslas – įvertinti psichologinio smurto darbe apraiškas.

Įdomu tai, kad toks patikrinimas Kėdainių ligoninėje buvo atliekamas ne remiantis kažkieno skundu, o pagal LR VDI vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2022-04-04 įsakymą Nr. EV-116 „Dėl rizikingiausių sveikatos priežiūros įstaigų neplaninių patikrinimų organizavimo“.

Taigi – Kėdainių ligoninė, panašu, jau kurį laiką yra inspektorių akiratyje.

Kreiptis viešai medikai nedrįsta

Nepaisant to, kad viltasi, jog Kėdainių ligoninei ėmus vadovauti naujam žmogui situacija joje pasikeis, kol kas pasikeitimai atrodo vienašališki, o personalas braška labiau, nei bet kada anksčiau./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Neplaniniame VDI patikrinime dalyvavo įstaigos vadovė direktorė Edita Vaškevičienė, administracijos atstovai, Lietuvos gydytojų sąjungos tarybos atstovas ir narys.

Pokalbių metu buvo išsakyta nuomonė, kad galimai pavieniai psichologinio spaudimo apraiškos atvejai gali pasitaikyti, bet konkrečiai niekas nesikreipė.

Kaip įprasta tokiais atvejais, patikrinimas vyko dalijant medikams anonimines anketas, kurias jie turėjo užpildyti.

„Rinkos aikštės“ redakcija jau anksčiau buvo gavusi vieno mediko anketą, kurioje buvo pažymėta, kad darbo vietoje jis jaučiasi nesaugiai, patiria įtampą ir nežinomybę dėl darbo vietos, anketoje taip pat pažymėta, kad iš ligoninės išeina darbuotojai, iškeltas ir atlyginimų klausimas.

Tiesa, patys medikai neslepia abejojantys, ar visos anketos pateko į inspektorių rankas – baimintasi, kad dalis anketų, kuriose pažymėti nepalankūs ligoninei atsakymai, tiesiog dings kažkur „pakeliui“.

„Problema ta, kad medikai yra įbauginti, jie bijo net anonimiškai parašyti, kas ir kaip iš tiesų yra.

Dar prieš koronavirusą bandėme daryti medikų apklausas apie psichologinį klimatą ir jau tada girdėjome iš kolektyvo interpretacijų, kad administracija tikrins, kuriuo tušinuku ir šriftu kas ką parašė ir todėl medikai nerašys, ką galvoja, nes bijo.

Mūsų medikų savivertė labai pažeidžiama ir labai jautri.

Jei administracija griežtai reaguoja į bet kokį įrašą socialiniame tinkle, tai medikai jau bijo pakrutėti, bijo išsakyti savo nuomonę ir tikrą savijautą, nes bus nubausti“, – sakė anksčiau krašto medikų profesinei sąjungai vadovavusi Raimonda Augienė.

Problema ta, kad medikai yra įbauginti, jie bijo net anonimiškai parašyti, kas ir kaip iš tiesų yra.

R. Augienė

Tiesa, LR VDI informavo, kad inspektoriams atliekant patikrinimą, Kėdainių ligoninėje dirbantys medikai informavo, kad prieš kurį laiką buvo planuojama kreiptis su skundu į Darbo inspekciją dėl netinkamų darbo sąlygų.

Miega tik silpni

Inspektoriai, patikrinę medikų darbo grafikus, rado, kad ligoninė pažeidinėja LR Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą, nes medikai dirba daugiau nei leidžiama ir ilsisi trumpiau nei reikalauja elementarūs fiziniai poreikiai – nekalbant jau apie įstatyminius aktus.

Vis dėlto anokia naujiena, kad visoje šalyje medikai dirba keliose darbo vietose, apsiima papildomų darbų, vaduoja kolegas, taip bandydami prisidurti prie atlyginimo.

Tokia situacija ypač opi tarp slaugytojų – mat jų gydymo įstaigoms trūksta, o atlyginimai yra tiesiog nesuvokiamai maži.

„Patikrinimo metu VšĮ Kėdainių ligoninė nustatyta, kad darbuotojų kasdieninio nepertraukiamojo poilsio tarp darbo dienų (pamainų) trukmė yra trumpesnė kaip vienuolika valandų iš eilės.

Pavyzdžiui: asmuo pagal darbo grafiką 2022-06-01 darbą baigė 21 val. 36 min., o 2022-06-02 darbą pradėjo 7.00 val.“, – informavo LR VDI ir pridūrė, kad tokių pavyzdžių būta ir daugiau.

Taigi paskaičiuokime.

Medikas darbą baigia 21.36 val. Manykime, kad apie 22 val. vakare jis palieka įstaigą (per 25 min. susitvarko darbo vietą, persirengia ir pan.).

Jei medikas kėdainietis, namo grįžti gali greitai, jei iš kito miesto – reikėtų priskaičiuoti ir kelionės laiką, kuris gali būti ir pusvalandis, ir valanda (dalis medikų atvyksta dirbti iš Kauno).

Grįžus namo asmuo turi nusiprausti, pavalgyti, susiruošti kitai darbo dienai. Vadinasi, miegoti eiti jis geriausiu atveju gali tarp 23–24 val.

Kitą rytą 7 val. jis jau turi būti darbe. Tad asmuo keltis turi tarp 5–6 ryto, priklausomai nuo to, kur gyvena.

Poilsiui lieka 5–7 valandos.

Septynios valandos miego yra laikytina normaliu miego kiekiu suaugusiam žmogui, 5 valandos jau netelpa į jokias normos ribas.

Maža to, įstatymu apibrėžiamas mažiausias nepertraukiamas 11 valandų poilsio laikas įvertinant, kad asmuo turi asmeninį gyvenimą, ir poilsis – toli gražu ne tik miegas.

Kokios nuotaikos ir apskritai darbinės energijos galima tikėtis iš mediko, kuris dirba tokiais tempais?

Medikų poilsiui neretai lieka tik 5–7 valandos. Septynios valandos miego yra laikytina normaliu miego kiekiu suaugusiam žmogui, 5 valandos jau netelpa į jokias normos ribas. Maža to, įstatymu apibrėžiamas mažiausias nepertraukiamas 11 valandų poilsio laikas įvertinant, kad asmuo turi asmeninį gyvenimą, ir poilsis – toli gražu ne tik miegas. Kokios nuotaikos ir apskritai darbinės energijos galima tikėtis iš mediko, kuris dirba tokiais
tempais?

Aut. past.

Dirba gerokai daugiau

Įstatymuose numatyta, kad darbuotojų darbo laikas, įskaitant darbą pagal susitarimą dėl papildomo darbo, pavadavimo gali būti ne daugiau kaip šešiasdešimt valandų per kiekvieną septynių dienų laikotarpį.

Darbo grafikai turi būti sudaromi taip, kad darbo laikas sudarytų maksimaliai 52 valandas per kiekvieną septynių dienų laikotarpį.

Patikrinimo metu nustatyta, kad Kėdainių ligoninėje medikai per 7 dienų laikotarpį kai kada dirbo ir 72 valandas – 20 valandų daugiau nei turėtų.

Galimai ne visi medikai gauna galimybę išeiti atostogų, mat VDI rekomendacijose pažymėta, kad „darbuotojams turi būti suteikiamos kasmetinės atostogos bent kartą per darbo metus“.

Neužtikrina ir profesinės rizikos vertinimo

LR VDI taip pat informavo, kad patikrinimo metu nustatyta, jog VšĮ Kėdainių ligoninė darbdaviui atstovaujantis asmuo ar jo įgaliotas neužtikrino, kad profesinės rizikos vertinimas būtų nuolatinis procesas.

Rekomenduota pakartotinai atlikti psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimą, siekiant identifikuoti galimas psichologinio smurto apraiškas. Su rizikos vertinimo rezultatais supažindinti įstaigos darbuotojus.

Taip pat nurodyta informuoti darbuotojus apie galimybę kreiptis į įstaigoje dirbantį žmogų (ar darbo tarybos atstovą, ar profesinės sąjungos atstovą), į kurį gali kreiptis darbuotojas, patyręs bauginimą, smurtą.

Informuoti darbuotojus apie organizacinius ir kitus pokyčius įstaigoje. Organizuoti stebėseną, siekiant įsitikinti, jog įstaigoje įdiegtos pakankamos prevencijos priemonės, kad darbuotojai nepatirtų darbe bauginimo, žeminančio ir užgaulaus elgesio.

Būtina imtis priemonių užtikrinti, jog įstaigoje būtų laikomasi DK 30 straipsnyje įtvirtintų nuostatų, reglamentuojančių darbuotojų garbės ir orumo gynimą, kurioje teigiama, kad darbdavys privalo sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojas ar jų grupė nepatirtų priešiškų, neetiškų, žeminančių, agresyvių, užgaulių, įžeidžiančių veiksmų, kuriais kėsinamasi į atskiro darbuotojo ar jų grupės garbę ir orumą, fizinį ar psichologinį asmens neliečiamumą ar kuriais siekiama darbuotoją ar jų grupę įbauginti, sumenkinti ar įstumti į beginklę ir bejėgę padėtį.

VDI taip pat informavo, kad ligoninei šį kartą bauda nebuvo skirta. Tačiau baudos už pažeidimus yra numatytos – ligoninės vadovas gali gauti nuo 240 iki 3 tūkst. eurų.

61 Komentarai

 • anketos nebuvo dedamos i voka ir uzklijuojamos,tad labai lengvai nepalankios galimai buvo pašalintos ,o kas del baudu tai direktorei nebaisu,dar labiau sumazins atlyginimus ir sutaupys baudai.

  • Balsuosim iz zenta, jis bus mesijas, ir straipsni laikys kokias 3 dienas

  • Gražinkit Skauminą į pareigas!!!

 • Darbo inspekcija tikri juokdariai, įpareigoja pačią mobingo organizatorę prižiūrėti, kad darbuotojai patiriantys jos psichologinį smurtą, eitų pas ją pasiskųsti dėl jos smurto. Tai tas pats, kad pas budelį eitų prašyti paguodos jo aukos, kad prieš ketvirčiavimą jiems paglostytų galvelę..

 • Tai čia ne tik taip. Su direktore vaikščiojo po skyrius ir meraas Tamulis. Klausė prie Direktorės!!! kas negerai ligoninėj, ką negerai daro direktorė. Tokio absurdo dar nebuvo.Gaila, kad tam absurdo i spektaklyje r savivaldybės daktarė dalyvavo. Ji atrodė protingesnė. Čia tik parodymas: nutilkit, ji turi palaikymą. Štai kas vyksta pas mus visur.

  • Iš kokios tu kūdros išlindęs buožgalvi, ar perskaitei, kad darbo inspekcija nustatė, kad vyksta mobingas, kad persekioja ir tyčiojasi iš darbuotojų

 • Kai toks vadovų požiūris tvarkos nebus. Teisybės tai pat.

  • Ir Jonavos ligoninėj,taiko vyr.slaugos administratorė.

 • Padidinti darbo krūvius, sumažinti algas – matyt toks naujos direktorės devizas. O įbaugintos klipatos ir antikvarai pasiskųsti bijos. Ne tie laikai poniute. Savos tvarkos įvedimas, neatsižvelgiant į susiformavusio kolektyvo nuomonę, prie gero neprives.
  Matai be jos čia niekas nedirbo. Ožka

 • Medikai, nenuleiskite rankų, rašykite į ministeriją, reikalaukite susitikimų su valdžios atstovais BE DIREKTORĖS. Sunku patikėti, kad teisybės tikrai nėra.

 • Ne baudas skirti tai neasmenybei, o vyt iš darbo ir neprileisti prie Kėdainių per 50 KM. Tamuli, o kaip dabar po darbo inspekcijos išvadų ir toliau aiškinasi, kad bestija tvarką daro ir , kad medikai nedirba. Jei ir toliau už ją mūru stosi, galėsi už parankės valso žingsneliu varyti iš Kėdainių, nematyti tau kitos kadencijos.

 • Kada savo pasturgalius pradės judinti Tarybos nariai, seimūnai Fiodorovas, Bičiūnas, atostogų metas baigėsi užteks šventes švest, pradėkite dirbti. Po ano straipsnio, kur buvo šimtas neigiamų komentarų, nebuvo tautos išrinktųjų jokios reakcijos, gal dabar po DI išvadų bus kokie nors veiksmai.

 • Šitie, šitokio pobūdžio straipsneliai, kai „žurnalistė“ yra Tarmagadzės patarėja, tik parodo, kaip gerai dirba naujoji direktorė ir kaip jai sunku bus išmėžti Skaumino prikrautą sovietinio mąstymo brūdą.

  Sėkmės direktorei.

  • Iš kokios tu kūdros išlindęs buožgalvi, ar perskaitei kad darbo inspekcija nustatė, kad vyksta mobingas, kad persekioja ir tyčiojasi iš darbuotojų

   • Vaida Krasauskiene, pasirodo tu lytį pakeitei, kad pasivadinai dėde. Ar tau negėda ginti šią Jonavos plaštakę ir prasigėrusį intrigantą tamulį. Suėdêt padorų žmogų Terezą. Tomai jei tu nors kiek galvoji apie savo ateitį ir nori išlaikyti savo veidą, vyk lauk tą kutvelą nuo savęs.

  • Ar tu ne sau sėkmės linki? Nežinau kaip targamadzė su skauminu susijusi, panašu kad absoliutiškai niekaip, bet leisk priminti, kad už skauminą medikai mūru stojo ir atvirai pasirašė ir prašė palaikymo jam. dabar visi išsigandę net pakrutėt bijo. Gal išvadas mokykis teisingas padaryti o ne partinius reikalus žiūrėk.

  • Viena medikė dirbanti Kėdainių ligoninėje ligoninėje ligoninė

 • Nuo 240 iki 3000 eurų bauda direktorei!!! Tik tiek verti medikų išgyvenimai? O kokia bauda Tamuliui už tokios vadovės skyrimą ir jos „darbelių“ dangstymą? Tai ką šiuo metu turi iškęsti ligoninės darbuotojai turės būt įvertinti ir SAM ir Darbo inspekcijos ir Kėdainių tarybos.

 • Meras ir direktorė kartu vaikščiojo po ligonin ir kartu vykdė psichologinį spaudimą darbuotojams, todėl meras yra bendrininkas vykdant mobingą, o tai jau kvepia baudžiamojo kodekso straipsnių, tarybos nariai turėtų pagalvoti apie interpeliaciją merui.

 • Mano nuomone, direktorė dirba gerai. Gerai kaip vadybininkė UAB’e, kur reikia išspaust maksimalų pelną iš to kas yra, neatsižvelgiant į žmogiškus šiuolaikiškus vadovavimo ar darbo santykių principus. Tuo pačiu kaltę turi prisiimti ir SAM, pateikdama ne imperatyvias normas kiek kas ko gali maksimaliai daryti, o tik pateikdama rekomendacijas… O su rekomendacijom juk visi žino kaip ten būna, kai pelnas yra siekiamybė. Ar kai kurie medikai piktintis pradėjo, nes dirbt reikėtų nuo ~7 iki ~20 nes buvo pasiėmę po 2 ar daugiau etatų, o to niekas gal būt netikrindavo? Žinoma. Ar tokie straipsniai palankūs kažkam ruošiantis naujiem mero rinkimam? Kas galėtų paneigti. Blogiausia tame, kad visi kalba apie medikus, o mediko terminą dauguma interpretuoja kaip gydytoją ar slaugytoją, bet beveik NIEKAS nepagalvoja apie „kitą medicinos personalą“, kur savo srities specialistai su tokio paties ar net aukštesnio laipsnio išsilavinimu kaip gydytojai ar slaugytojai, laikomi antrarūšiais darbuotojais (nes juk ne „medikai“…), kuriuos galima mobinguoti be jokios sąžinės graužaties. Tarybinėj kariuomenėj buvo naudojama taip vadinama „diedovčina“, bet ji trukdavo iki kol pats per keletą metų patapdavai „kankintoju“, o medicinos įstaigose tai trunka visą tavo darbinę karjerą pradedant nuo studijų suolo, gal tik pasikeičia vadovybė, bet principai išlieka tie patys. Tai patvirtina net žurnalistiniai tyrimai po gydytojų savižudybių. O kas nors aiškinosi kaip buvo čia?

  • Ligoninė ne UAB, o viešoji įstaiga, ne pelno siekianti gydymo įstaiga teikianti gyvybiškai svarbias gydymo paslaugas pacientams, neskirstant jų pagal pelningas ar ne pelningas ligas. Ši direktorė koncentruojasi tik į pinigus, planuoja chirurginių, traumatologinių operacijų didinimą, o sergantys kitomis ligomis ( ne pelningomis) Kėdainių ligoninėje nepageidaujami. Dabar prieš susergant svarbu bus susirinkti visą informaciją apie ligos pelningumą. Nuo šiol rekomenduojama ne pelningomis ligomis nesirgti ir į Kėdainių ligoninę nesikreipti.

  • Ar galite pakomentuoti kas yra aukštesnis išsilavinimas nei gydytojas?? medicinos įstaigoje? Inžinierius? nelabai įkertu, inžinierius mokosi tik penkis metus, gydytojas dešimt.

 • Ko čia norėt. Ten kur Tamulis tai visus taško ir statosi sau lojalius šuniukus. Jau Socdemų pirmininkė atsistatydino. Neapsikentė melagysčių ir šmeižtų.

  • Ant ko tamaulis nelojo? Dvasios ubagas ir tiek. Šlykštus senis tegul pisdina pas ta savo eleną ir kaimą ir augina vištas. Juk dar liko miltų nuo meironiškio laiko ane tamuliuk? Pamiršai, prisminsim mes vietiniai tavo griekus.

  • Sotnik ne pinigų vergė, o paprasta moteris.

 • Tai jau ne Sotnik pirmininkė? Greitai tamulis patvarkė. Išdavė komandą, kuri jam dirbo , agitavo už jį. Naujokienė net į klausimus atsakinėjo pas mus įmonėj, nes tas žioplys per rinkimus nežinojo nei ką šnekėt nei ką daryt. Vot jum ir kaimietis. Gudrus ir kerštingas. sakiau visiems, kad Grinkevičius geriau. Ir ant jo Tamulis lojo.Kaip ant visų. O tiesos buvo ne daug.

 • Kai tokie vadovai, tai kas tą žmogų užstos?

 • Ką ten apie “ politinį turistą“ kalbėt. Socdemai „nusipirko“ . Dabar turės. Va ligoninės gaila. Gal tą direktorę reikia paprotint. Gal dar galima padėt jai. Išvaizdos neblogos.

 • Taip norisi, kad žmogiškumas paimtų viršų. Dabar kai tamulis valdžioj tai daugiau ir daugiau visur gąsdinimų, melo, apgavystės. Labai noriu kad po rinkimų jo neliktų. Prie Grinkevičiaus buvo kitas lygis.

 • mero nereikia kaltinti\jis prie visu nepristoves \darbo turi daug\o ligonine turi vadove ir ji atsakinga uz esama padeti\as nieko smerkti negaliu/

 • Sklinda informacija, kad meras Tamulis persigandęs dėl Darbo inspekcijos išvadų dėl ligoninêje vykdomo mobingo atsiriboja nuo savo paskirtos direktorės, gelbėdamas savo reputaciją nurodė ruošti dokumentus direktorės atleidimui. Puiki žinia ligoninės kolektyvui.

  • Kad Tamulis atleistų savo gašlių fantazijų tenkintoją. Tamulio gyvenimo prasmė: išgerti, pasidulkint, na dar apie bordiurelius pakalbėt. Oi didelė klaidą padarė kėdainiškiai, kad nerinko Grinkevičiaus

 • Nu drąsi Direktorė!Šaunuolė, kad klaną judiną, kad paslaugas pradeda igyvendinti ir pacientai gauna daugiau paslaugų.Smagu, kad krašte atsiranda ryžtingų ir drąsių vadovų, kuriems net ir toks presavimas nėra baisus.Sėkmės!

  • Suprantat, Tamulis mano, kad jei žmonės jam įpila tai jį gerbia 🙂 Jis mano, kad viskas čia draugiškai ir smagu, jis net nesuvokia, kad tiek mieste, tiek kaime už nugaros žmonės juokiasi iš jo. Jis mano, kad kažkas ir vėl balsuos už jį. Valentinai, po tokių cirkų liksi prie suskilusios geldos, negi pats nesuvoki nei kiek? Valdžios ir didybės manija galingesnė?

   • Niekad nebalsavau už grinkevičių. Nepatiko jo išsišokimai. Bet dabar suprantu, kad jis buvo neblogS meras lyginant su tuo dabartiniu.. Balsuosiu už Grinkevičių. Ir visus agituoti.

  • Apie kokį klaną kalbate, man, slaugytojai padvigubino krūvį ir sumažino atlyginimą, kai tokia infliacija, neįsivaizduoju kaip reiks išgyventi

   • Tol kol visi dirbantys tylės, kamputyje ašaras brauks, tarpusavyje paslapčia pasiguos, tol ši Tamulio statytinė cyps ir žviegs iš džiaugsmo, kaip medikus „patvarkė“. Čia jau užslėpta psichologinė ponios direktorės problema.

 • Turbūt dirbote 2 etatais, o darbo laikas kabinete buvo nurodytos dvi valandos 🙂 Tai koks čia krūvio padidinimas jei nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro turit dirbti o ne sėdėti darbe? O tokių ne Jūs viena 🙂

  • Dabar ateis „socdemų“ klanas su tamuliu priešaky. Šneka, kad reikėjo matyt Miegenuose kaip čierkas kilnoja vairuotoją su mašina pasistatęs. Kaip kokis kolūkio pirmininkas. Tikras šventuolis tas tamuliukas. O kaip verkė visiem kad rinkos aikštėje jo fotkių nededa. Tai kodėl nededat ,a? Toks gražus, fotogieniškas…

 • Ponia Jūsų žiniai mano darbo krūvis buvo ir yra 1 slaugytojos etatas ir dirbu aš skyriuje, neatskleistų kokiam, nes kitaip būsiu iškviesta su pasiūlymu 0,1 etato, kaip buvo vyresnio amžiaus slaugytojos, kad pačios fosilijos išeitų.

 • Gal jau laikas merui ir vaškevičienei imtis priemonių dėl žeminimo, įžeidinėjimo, melo?Ir užtraukti baudžiamasias atsakomybes žmonėms, kad prisiimtu atsakomybę?

  • Pagal jus tai ir Darbo inspekcija meluoja,šmeižia? Ar inspektoriai irgi jau klanui priklauso?

   • O dabar ir psichologė padirbės su kolektyvu, kad išaiškintų, kas yra mobingas ir tai, ką mes patiriame yra visai ne mobingas, ir kad turime jaustis gerai, kai jaučiamės blogai! Po to bus pravedamas pakartotinas anketavimas! Be to, kai turime klausimų , spręsti tik su direktore…taigi direktorės elgesiu turėtume skųstis direktorei!!! Cinizmo viršūnė! Žemiau purvo!

 • Mums visą informaciją teikia Iveta, esmė kad Beinaičių gašlūnas nebeturi aplink savų žmonių 😀 pize kaze, ponas bynai? 😉

 • gruzdevas direktorius, linevas patarėjas, o Bože Bože kas cia darosi?

 • To „Ona.“
  O Tamulis per tą tavo „klaną“ tik į merus ir pateko. Čia matyt gėris ane?Kai už jį agitavo visi “ klano“ žmonės. Lankstinukys nešipjo, po namus lakstė, o rinkos aikštėje iki rinkimų du metus diens dienoj rašė koks Tamulis vargšas ir Grinkevičiaus. nuskriaustas vargšelis. Bet Tamulis dėjo ant visų. Melagis tas.Dabar su Sotnik susidorojo.
  Štelmokų klanas, Grinkevičių klanas, Talmontų klanas, Naujokienės klanas. O katram .tu priklausai? Ar esi tokia nepezusi, kad tik komentarus rašyt už klano centus moki?

  • Tikrai taip. as daug dirbau kad gamuli isrinktu, o jis net aciu man nepasake buozgalvis, jis galvoja, kad cia ji nuopelnas kad ji isrinko. Ant kiek tupu ir nedekingu reikia but? Palikim ji dabar prie suskilusios geldos ta zasina ir viskas

 • Tik sausį pradėjo dirbti, o jau balandžio mėnesį ligoninė įtraukta į rizikingiausių sąrašą, greita direktorė. Jei iš ligoninės niekas nepapsiskundė, tai čia pagal seną darbovietę darbo inspekcija įtraukė, nuo senų metodų iš tenai, nes ir Kėdainius gandas pasiekė, kad direktorė “ ant ko užsisėda, tą visai suėda“. Po tokių epitetų kaip dirbantys nebijos, nes ne visi gali rasti kitą darbo vietą.

 • Yra ruskio valdoma rinkos aikstė-neapykantos irpletkų laikrastis

  • Paciulp pyby 😉 rasiu tave pagal IP ir galesiu nuciulpt 😉

 • Bet tai kaip save isivaizduoja si direktore ….? Ar ji isivaizduoja, kad jai galima viskas ir ji gali daryti ką nori, elgtis kaip nori, nes priklauso politinei partijai ir atseit galimai turi „kazkoki“ uznugari…..? NU IR KAS…???? En yra pavyzdziu, kaip labai greitai yra patvarkomi visokie veikejai, ir dar ne tokie smulkus, tu paciu partieciu, o ir zmoniu galios nereikia per daug nuvertinti…… Galimai ponia per daug isijaute i visagales role, nes tikriausiai taip yra ipratusi, kad butu pataikaujama…….bet nereikia tokiu bijoti. Labai smagu buti galingu, kai is tikruju galingas esi ne tu, o tas kas tave prastume – koks pavyzdziui tevelis, partija, pazintys ir t.t. …., o jei savo darbu viska reiketu gyvenime pasiekti (be protekciju) , tada klausimas dar butu kaip cia butu …???? o legendos apie ponia sklando ivairios… O apie mera as is vis be zodziu….toki mera mest is pareigu ir kuo greiciau, o kad zmones netyli – puiku. Senai laikas is valdininku reikalauti atsakomybes uz savo elgesi. Koks cia gali buti mero girtuokliavimas apie kuri visas miestas skamba ….. Ir kokia geda vistik, jeigu zmones sia ponia vadina Jonavos plastake, na tai ne is niekur sios kalbos atsirado…..Savu laiku matyt negalvojo ka daro, nes labai mandra buvo, o dabar dar mandresne, nes galvoja, kad niekas nieko apie ja nezino ir nepasakys….Na bet yra , kaip yra. Tiketis reikia, kad viskas issispres abiem pusem tinkamu budu – ir ligoninei su jos kolektyvu, ir direktorei bei padetis stabilizuosis.

 • Persirašiau į kitą polikliniką,nes pabodo tas ubagavimas vizito, recepto vaistams,talono kraujo tyrimui ir etc.Visi pikti,didesnė dalis marmuriniais veidais.Siūvykloj merginos jaunos,gražios,balsai aksominiai…Vardu vadina be jokių ten vingrumų ir plonybių…Kraują tikrint reikia? Prašau,jokių registracijų,o rytojaus dieną tau paskambina maloni gydytoja ir pasako rezultatus.Čia ne reklama,o pabėgusio iš rajoninės ,,sveikatos priežiūros“įstaigos komentaras.Va taip ,broliai kralikai.Buvo regioninė ligoninė Kėdainiuose,tikėjomės dar didesnio jos statuso,o liko kas iš jos be akušerijos ir ginekologinio,a?Tokiu tempu slystant nuokalnėn, greit turėsim kaimo ambulatorinį punktą…Jonava ,su mažesniu gyventoju skaičiumi ir plius arčiau Kauno klinikų beesanti,išmaudė mus kaip kačiukus.

  • Poliklinikos darbu nesiskundžiu pasitaisė registratorės po direktorės pasikalbėjimo su jomis.

   • Įdomu ,kodėl tie faktai nepatenka į respublikinę spaudą?! valstybines institucijas?! Kodėl nesulaukiama tinkamo atsako iš rajono valdžios, deputatų ir sveikatos komiteto?!Ar mero vizitas kartu su direktore po skyrius – šitas dvigubas spaudimas ,mobingas – tai jau viskas, ką padarė rajono valdžia? Gėda!!! Jei toliau meras nesiims spendimų , jis privalo atsistatidinti!!!

   • Kokios poliklinikos – PCPS ar konsultacijų? Nemaišykite dviejų skirtingų įstaigų!

 • Įdomu ,kodėl tie faktai nepatenka į respublikinę spaudą?! valstybines institucijas?! Kodėl nesulaukiama tinkamo atsako iš rajono valdžios, deputatų ir sveikatos komiteto?!Ar mero vizitas kartu su direktore po skyrius – šitas dvigubas spaudimas ,mobingas – tai jau viskas, ką padarė rajono valdžia? Gėda!!! Jei toliau meras nesiims spendimų , jis privalo atsistatidinti!!!

  • Spauda dabar užsiėmusi Ukrainos reikalais ir jai nėra kada aprašinėt savų kumečių bėdas.

 • Meras ir direktorė privalo atsistatydinti!

  • Kai šuo neturi ant ko loti,tai jis laižo savo pautus.Pasek jo pavyzdžiu,o tai tulžis suės tave.

 • Vis siūloma kreiptis į ministerija. SAM dabar rankomis trina, nes išsipildo reformos svajonė- viena ligonine mažiau liks. O Kėdainiu ligoninė seniai jiems rakštis vienoj vietoj buvo. Paslaugu per daug teikė ir šiaip visko daug norėjo. Reformos esmė specializuotas paslaugas centruose teikti, o rajonuose mažytes operacijas atlikti, na tokias kaip venu gydymas lazeriu ir voku pakėlimas. Na bus grožio klinika Kėdainiuose ir gražūs kėdainiečiai. Tai gal viskas gerai?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video