Kėdainių krašto Metų mokytoja 2022 – Asta Krapikienė (FOTOGALERIJA)

 Kėdainių krašto Metų mokytoja 2022 – Asta Krapikienė (FOTOGALERIJA)

Komisijos sprendimu, Kėdainių krašto Metų mokytoja 2022 tapo „Atžalyno“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Krapikienė./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Mokytojų dieną į Akademijos kultūros centrą rinkosi rajono pedagogai, valdžia, Seimo nariai. Visi susirinkusieji tapo Kėdainių krašto Metų mokytojo 2022 paskelbimo liudininkais. Į jau septynioliktą kartą vykstantį apdovanojimą pretendavo keturios pedagogės. Iškilmingą spalio 5-osios popietę, komisijos sprendimu, ja tapo „Atžalyno“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Krapikienė.

„Nemanau, kad esu kuo nors išskirtinė“

Trisdešimt šešerius metus pedagoginį darbą dirbanti A. Krapikienė santūriai, tačiau džiugiai pripažino, jog net ir praėjus šiek tiek laiko po renginio, vis dar jaučianti jaudulį, o paskelbus nugalėtoją, išgyvenusi dvejopus jausmus: „Nemanau, kad esu kuo nors išskirtinė, nes visi mokytojai verti būti pripažinti, apdovanoti, pastebėti. Mes visi dirbame tą patį darbą su vaikais, jiems save atiduodame. Vis dar nesuprantu, kas atsitiko – grumiasi manyje ir smagumas, ir nepatogumas“.

Mokytoja A. Krapikienė pamokose daug dėmesio skiria asmeninei mokinio pažangai bei įsivertinimui. O lietuvių kalbos pamokas organizuoja ir netradicinėse aplinkose: Kauno dramos teatre, Vaižganto muziejuje, 1863 m. sukilimo muziejuje Paberžėje ir pan.

Nuo 2010 metų „Atžalyno“ gimnazijos mokytoja dalyvauja taisant Valstybinius brandos egzaminus (VBE), o nuo 2018-ųjų yra VBE vyresnioji vertintoja, turinti savo grupę ir su jos nariais besidalijanti patirtimi taisant VBE darbus.

Turėdama didelę patirtį bei daug įdirbio ir visa tai perduodama savo ugdytiniams, A. Krapikienė sulaukia ir puikių mokinių rezultatų: 2018 m. Giedriaus Galvanausko žinios VBE įvertintos 100 balų, o mokinio egzamino rašinys kaip pavyzdys paskelbtas Nacionalinės švietimo agentūros puslapyje.

2022 m. kito mokinio Nedo Kondrackio VBE darbas taip pat įvertintas 100 balų.

Labai gerų rezultatų A. Krapikienės moksleiviai pasiekia ir įvairiuose rajoniniuose bei respublikiniuose konkursuose, olimpiadose.

Geras rezultatas = mokinio ir mokytojo tandemas

Apžvelgdama mokinių pasiekimus pedagogė sakė, jog norint, kad būtų rezultatai, tarp mokytojo ir mokinių turi būti tandemas.

„Jeigu mokinys nenorės priimti to, ką tu duodi, nieko nepadarysi. Mokinys turi pats norėti, paimti, kas jam yra duodama. Jis turi būti motyvuotas. Tas, kuris atidžiai klauso, ką sakai, patarimų ir, jeigu jis dar papildomai klausia, tada yra ir rezultatas, – patirtimi dalijosi Metų mokytoja. – Pavyzdžiui, tas mokinys, kuris šiemet gavo 100 balų įvertinimą VBE, po kiekvieno darbo, po kiekvieno rašinio, kurį atiduodavau, ateidavo ir klausdavo dėl kiekvienos smulkmenos, kuri būdavo pabraukta. Taigi, tik tada, kai bus toks bendradarbiavimas ir mokinys labai norės, gali jam padėti ir gali ateiti tas laukiamas rezultatas.“

Aktyvi ir iniciatyvi lietuvių kalbos ir literatūros „Atžalyno“ gimnazijos mokytoja yra gavusi gimnazijos direktoriaus, rajono mero Valentino Tamulio, švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės bei kitų padėkų už aktyvų dalyvavimą respublikos ir rajono kultūrinėje bei visuomeninėje veikloje. A. Krapikienės teigimu, jos darbai bei siekiai ir toliau išliks tokie pat, tik didesni reikalavimai.

„Dabar jaučiu didesnį įsipareigojimą, kad neturiu nuleisti rankų, kad negaliu dirbti mažiau negu dirbau ir netgi dar daugiau negu galiu, nors atrodo, kad jau išnaudojau viską, kiek galiu, – kalbėjo Metų mokytoja. – Žinoma, norisi, kad ir toliau ugdytinių pasiekimai būtų ne menkesni, o tokie patys ir jų būtų daugiau. Žodžiu, su pripažinimu atėjo ir įsipareigojimo jausmas, ar aš galėsiu toliau taip daryti ir ar pasieksiu tai, ką esu pasiekusi.“

Apdovanojimą atsiėmė ir šalies Metų mokytoja

Sveikindama mokytojas pati ilgą laiką pedagoginį darbą dirbusi Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė, Metų mokytojo vardo suteikimo ir premijos skyrimo komisijos pirmininkė Nijolė Naujokienė sakė, jog „kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra nepabaigiama mokykla. Mokomės kasdien. Ir nesvarbu, kaip mums sekasi. Reikšminga tik tai, kad kiekviena diena, kiekvienas joje nutikęs įvykis mums tampa pamoka, kurią vedame patys sau arba mums jas dovanoja knygos, draugai, vaikai ar anūkai.

Su gražiausiu rudens kelionės akcentu – Mokytojo diena – sveikinu visus mokytojus ir kiekvieną iš mūsų, kas neabejingas mokyklai ir gyvenimo pamokoms!“

2021-ųjų metų Kėdainių krašto Metų mokytojos vardą pelniusi Kėdainių Šviesiosios gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Irma Krivickienė šiemet tapo šalies Metų mokytoja ir šiandien savo apdovanojimą atsiėmė sostinėje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video