Krašto kūrėjus kviečia į haiku dirbtuves su poetu D. Dirgėla

 Krašto kūrėjus kviečia į haiku dirbtuves su poetu D. Dirgėla

Vlado Braziūno nuotr.

Šiais metais Kėdainių rajono savivaldybės administracija Lietuvių kalbos dienų, kurios vyks vasarį−kovą, proga organizuos kelis renginius, susijusius su žodynais, senaisiais žodžiais ir naujažodžiais. Vienas jų – haiku dirbtuvės su poetu Dainiumi Dirgėla. Reikės kurti haiku naudojant senuosius žodžius ir  naujažodžius. Poetas ves, mokys, padės, patars.

Jau sausio 30 d. 15 val. Daugiakultūriame centre vyks  prof. Jolantos Zabarskaitės paskaita „Senieji žodžiai ir naujažodžiai“, tad tiems, kurie nori dalyvauti haiku kūrimo dirbtuvėse, reiktų pirmiausia nueiti į šią paskaitą. Ji būtų lyg įvadas. Todėl jau dabar prašome registruotis į haikų dirbtuves ir ateiti į paskaitą. Haiku dirbtuvės bus surengtos kovo 29 d. nuo 15 val. bibliotekoje.

Registruotis reikia iki sausio 29 d. e. paštu ruta.svediene@kedainiai.lt

Kiti renginiai

1. Dailės darbų konkursas „Piešiu kalbą: senieji žodžiai ir naujažodžiai“ (organizuoja Dailės mokykla, Kėdainių rajono savivaldybės administracija).

2. Renginys su Lietuvių kalbos institutu kovo 15 d.  nuo 10 val. Daugiakultūriame centre. Parodos „Piešiu kalbą: senieji žodžiai ir naujažodžiai“ laureatų apdovanojimas.  Respublikinio konkurso „Mano žodynas“ laureatų apdovanojimas. Seminaras „Lietuviškas žodis tradicinėje ir skaitmeninėje leksikografijoje: nuo Kazimiero Būgos iki „E. kalbos“ (organizuoja Kėdainių rajono savivaldybės administracija).

3. Gražiausių lietuviškų Kėdainių įmonių, įstaigų pavadinimų konkurso laureatų apdovanojimas  (verslininkai ir mokiniai) gegužės 7 d. 17 val. Daugiakultūriame centre. Konkursai (verslininkams ir mokiniams) bus skelbiami vasario mėn. (organizuoja Kėdainių rajono savivaldybės administracija).

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video