Kėdainių įmonės jau siūlo darbą pabėgėliams

 Kėdainių įmonės jau siūlo darbą pabėgėliams

Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Į Lietuvą, o kartu ir į Kėdainius, atvykus pirmiesiems karo pabėgėliams iš Ukrainos, pirmiausia pasirūpinama jų apgyvendinimu. Aprūpinti stogu virš galvos, būtiniausiais daiktais ir maistu, ukrainiečiai gali imtis ir darbo paieškų. Kėdainiuose jau ne viena įmonė paskelbė galinti suteikti darbo vietas pabėgėliams, o jų įdarbinimo procedūros bus gerokai paprastesnės.

Pozicijos įvairios

Kaip informavo Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė, šiuo metu dar renkama informacija apie darbdavius, kurie įdarbintų atvykstančius ukrainiečius. Tačiau panašu, kad Lietuvos darbdaviai noriai siekia padėti žmonėms atsistoti ant kojų – per keletą dienų atsiliepė keli šimtai įmonių, kurios siūlė darbą ukrainiečiams. Trečdalis įmonių pasiūlė ir apgyvendinimą.

„Kreipėsi prekybos tinklai „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, daugybė viešbučių, restoranų, transporto, gamybos įmonių. Šiuo metu siūlomų darbų pobūdis įvairus. Kol nežinomas atvykusių žmonių išsilavinimas, darbo pozicijos susijusios su mažiau kvalifikuotu darbu.

Be to, į mūsų šalį atvyksta daugiau moterų ir vaikų, todėl atitinkamai ne visi darbo pasiūlymai atitiks jų poreikius. Tikėtina, kad šiuo atveju paslaugų, prekybos ir aptarnavimo įmonės sulauks daugiausiai susidomėjimo“, – informavo Užimtumo tarnyba.

Vis dėlto pirmiausia sprendžiami atvykusių iš Ukrainos svarbiausi sveikatos, gyvenamosios vietos, vaikų ir jų pačių saugumo bei teisiniai klausimai. Ir tik vėliau tampa aktualus tampa užimtumas ir įsidarbinimas.

Šiuo metu Užimtumo tarnyboje dar nėra registruotų ukrainiečių, atvykusių dėl karo Ukrainoje, tačiau jiems teikiamos informavimo, konsultavimo ir, pagal galimybes, tarpininkavimo įdarbinant paslaugos. 

Ir kėdainiečiai

Į Užimtumo tarnybą dėl ukrainiečių įdarbinimo kreipėsi UAB Kėdainių konservų fabrikas , UAB „Vikeda“, UAB „Sibena“, UAB „LTP Texdan“, AB „Kauno grūdai“, ūkininko Dainiaus Sabulio ūkis.

„Kėdainiuose darbdaviai įdarbintų gamybos darbuotojus (23), sandėlio darbuotojus (5), įrengimų derintojus (3), siuvėjus (20), klijuotojus (5-10), baldų apmušėjus (5-10), pakuotojus (5-10), sukirpėjus (5-10), pardavėjus-salės darbuotojus (4), žemės ūkio mechanizatorius (2)“, – duomenimis dalijosi M. Jankauskienė.

Pirmieji darbo galimybes pasiūlė UAB Kėdainių konservų fabrikas, UAB „Vikeda“, UAB „Sibena“, UAB „LTP Texdan“, AB „Kauno grūdai“, Ūkininko Dainiaus Sabulio ūkis.

Aut. past.

Lengvesnės sąlygos

Kovo pradžioje įsigaliojęs vidaus reikalų ministro įsakymas Ukrainos piliečius atleido nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti ar sprendimą dėl darbo atitikties. Juos įdarbinti ketinantys šalies darbdaviai neturi kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl leidimų dirbti išdavimo. Įdarbinami asmenys turi turėti asmens dokumentus.

„Norintys įsidarbinti, turi atsidaryti sąskaitą banke – šiuo metu karo pabėgėliams banko paslaugas teikia AB „SEB bankas“ ir AB „Swedbank“.

Taip pat ukrainiečiai turi deklaruoti gyvenamąją vietą, nes darbdavys turės pranešti apie jų įdarbinimą „Sodrai“.

Užimtumo tarnybos interneto svetainėje dar praėjusią savaitę pradėjo veikti puslapis ukrainiečių kalba. Visa informacija taip pat pateikiama anglų ir rusų kalbomis. Klientų aptarnavimo skyriai pasirengę aptarnauti ukrainiečius ir teikti jiems paslaugas“, – sakė M. Jankauskienė.

7 Komentarai

 • Rinkos aikšte, pasidomėkite ar Rimi parduotuvė yra Kėdainiuose? Atsiverskite žemėlapius ir darbo skelbimų puslapius ką siūlo ukrainiečiams.

 • Visas Kėdainių elitas. 😃 „nori padėti“? Gal geriau sakykim kaip yra – nėra kam dirbti, savi neina, nes visi žino kaip ten yra. Tai laukia kitų 😃 tokiems darbdaviams baudas dėti už tai. Tikiuosi ukrainiečiams bus suteikiama pagalba dėl darbo sąlygų nesilaikymo, dėl mobingo, neišmokėjimo ar nuolatinio darbo po 14 ir daugiau valandų 😃

 • Karolina fiesbuke varo ziauriai ant Blažytės!!! Ziauriai, achtung, achtung

 • Каму воина,а кому мать родная.100 procentinis pelnas-paduos pigios darbo jėgos.

 • Kada šiltose kėdėse besėdintis galų gale pagalvosite kas bus su bedarbiais savo žmonėmis. Sankcijos pasiekė ir Lifosa, ji bus stabdoma, virš 1000 bedarbių bus. Ir jums atrodo, kad tiems žmonėms nei valgyti nereikia, nei už būstus bankams mokėt nereikia, nei vaikų mokyti nereikia, nei gydytis nereikia?
  Pabėgėliams žalia šviesa visur ir dar nemokamai, o jus savi, varykit į Vakarus ant duonos užsidirbti sau ir savo vaikams.
  Jus tik euforijoje nuo karo Ukrainoje lakstote ir galvas sukate kaip balų užsidirbti ateinantiems rinkimams, kad susėsti vėl į šiltas kėdes.
  O taip pat ir Užimtumo tarnybą greitai uždus nuo savų bedarbių.

 • Tai uždarom visas įmones. Pradėkim nuo Sauliaus Majonezo, kurio įmonė ir Kaliningrade yra, Lifosą, nes savininkas rusas ir Vikonda, nes savininkė buvusi ruso žmona. Beveik visi Kėdainiuose bus bedarbiai ir gyvenam.

 • Kai tik užeina kalba apie Lifosą,tai man visi šeši plaukai ant pakaušio pasišiaušia.1000 šeimų be maitintojo…Bet valdžiukė dėl jų nesuka galvos,prasimaitins kaip nors.Dabar svarbiausia ukrainiečius aprūpint .,,Piervym dielom,piervym dielom samolioty,nu a svoji dietočki potom…“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video