Kėdainių GMP pertvarkos nelaukia – jungsis su Kaunu

 Kėdainių GMP pertvarkos nelaukia – jungsis su Kaunu

Kėdainių GMP, gavę pasiūlymą iš Kauno, suskubo juo pasinaudoti ir jau nuo gegužės pradžios vykdys susijungimo procedūras./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Nuo liepos 1 dienos visoje Lietuvoje greitosios medicinos paslaugos (GMP) bus teikiamos centralizuotai – nebeliks savivaldybių PSPC priklausančių skyrių. Vis dėlto Kėdainiai liepos 1 dienos net nelaukia – gavę pasiūlymą iš Kauno, jie suskubo juo pasinaudoti ir jau nuo gegužės pradžios vykdys susijungimo procedūras. Kraštiečiai skuba jungtis anksčiau, mat nelaukiant liepos ir jungiantis su Kaunu dabar, jiems pavyks anksčiau gauti didesnius atlyginimus.

Gavo pasiūlymą iš Kauno GMP

Kaip sakė savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, prieš gerą mėnesį Kėdainiuose apsilankęs Kauno GMP vadovas Nerijus Mikelionis pats pasiūlė pertvarkos procedūras paspartinti nelaukiant pertvarkos.

„Krašto GMP darbuotojams siūlymas tiko ir jie prašė pradėti prijungimo procedūras.

Buvo akcentuojama, kad reforma pagerins darbuotojų darbo sąlygas, pirmiausia, darbo užmokestį, bet akcentuota, kad finansinių nuostolių nepatirtų ir Kėdainių PSPC.

Svarbiausia mums, be abejonės, kad paslaugų kokybė nenukentėtų.

N. Mikelionis mus patikino, kad bus tik geriau, nes didesnė organizacija turi geresnes galimybes išleisti darbuotojus į kvalifikacijos kėlimo kursus, lengviau organizuoti darbus, rasti darbuotojus kitiems atostogaujant, susirgus ar pan.“, – sakė A. Kacevičius ir pridūrė, kad prisijungimo procedūros prasidės jau nuo gegužės 1 dienos.

Kraštiečiai skuba jungtis anksčiau, mat nelaukiant liepos ir jungiantis su Kaunu dabar, jiems pavyks anksčiau gauti didesnius atlyginimus.

Aut. past.

Gaus didesnius atlyginimus

O skubos priežastis yra paprasta ir labai buitiška – prisijungę anksčiau krašto GMP darbuotojai gaus didesnius atlyginimus.

„Sąlygos darbuotojams liks tos pačios, tiesiog darbuotojų darbo užmokestis bus didesnis, jei jie pereis nuo gegužės 1 dienos.

Jei jie pereitų nuo liepos 1 d., jiems gauti tokį padidintą darbo užmokestį užtruktų apie dvejus metus, nes darbo užmokesčio kilimas bus vykdomas palaipsniui“, – sakė savivaldybės gydytoja Sandra Buinovskienė.

Jai replikavo naujoje tarybos sudėtyje dabar jau nebedirbanti Karolina Štelmokaitė, kuri, kaip visada, pareiškė savo išskirtinę ir visada „teisingą“ bei „neklystančią“ nuomonę, kad Kėdainių GMP darbuotojai esą nėra patenkinti darbo sąlygomis, ekipuote – ir tai, pasak jos, yra tiesa, (suprask, neginčijama), nes jai tą sakė darbuotojai.

S. Buinovskienė atsakė, kad tokios informacijos niekas kitas, be K. Štelmokaitės, nežino, juolab kad susitikimų metu darbuotojai nesiguodė prastomis sąlygomis, tačiau džiaugėsi, kad bus lengviau prieinami mokymai, kvalifikacijos kėlimo kursai. 

Kauno GMP vadovas vardijo ir daugiau pliusų, kurie nuskambėjo patraukliai patiems GMP darbuotojams. Pirmiausia buvo pažadėta, kad nė vienas darbuotojas nebus atleistas, taip pat, kad bus užtikrinta, jog Kėdainių rajone dirbs ne mažiau kaip 4 GMP brigados ir bus klasterinės brigados postas Pelėdnagiuose.

Aut. past.

K. Štelmokaitės „tiesą“ neigė ir liberalas Saulius Grinkevičius.

„Kiek man teko kalbėtis su darbuotojais, tai jie darbo sąlygomis patenkinti. Buvo padaryti kapitaliniai remontai, įsigyti nauji automobiliai. Niekad nesu girdėjęs, kad jie skųstųsi darbo sąlygomis, o atlyginimų didesnių visi juk nori.

Reikia tik džiaugtis, jei mūsų darbuotojai gaus didesnius atlyginimus“, – sakė S. Grinkevičius.

Vardijo prisijungimo pliusus

Kauno GMP vadovas vardijo ir daugiau pliusų, kurie nuskambėjo patraukliai patiems GMP darbuotojams. Pirmiausia buvo pažadėta, kad nė vienas darbuotojas nebus atleistas, taip pat, kad bus užtikrinta, jog Kėdainių rajone dirbs ne mažiau kaip 4 GMP brigados ir bus klasterinės brigados postas Pelėdnagiuose.

Taip pat bus suteikta galimybė konsultuotis su VšĮ Kauno miesto GMP pamainos vyresniuoju gydytoju visą parą, paramedikai galės pacientui atliktas EKG persiųsti pamainos vyresniajam gydytojui ir/arba LSMUL KK kardiologui konsultuoti.

Į defibriliatorius bus integruota speciali LIFNET sistema.

Maža to, planuojama su laiku pereiti prie 12 val. per parą darbo laiko (atsisakant 24 val. budėjimų). Tikimasi, kad atlyginimas ir sąlygos bus tokios, kad darbuotojams nebebus poreikio dirbti didesniu nei 1 etatu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video