Kėdainių rajono bendruomenės susitiko Pernaravoje

 Kėdainių rajono bendruomenės susitiko Pernaravoje

Savaitgalį tolimojoje Pernaravoje praūžė jau septintasis tradicinis Kėdainių rajono bendruomenių sąskrydis. Šiame renginyje dalyvavo aktyviausios Kėdainių krašto bendruomenės – net keli šimtai žmonių. Visą dieną čia netrūko veiklos nei jaunam, nei vyresniam. Visus džiugino puikiai organizuotos veiklos, skanus maistas, gamta bei galimybė pabendrauti su seniai matytais bičiuliais. 

Namų darbai

Kėdainių rajono bendruomenės šį kartą sąskrydžiui turėjo pasiruošti – atlikti namų darbus. „Kiekviena bendruomenė turėjo paruošti meninę instaliaciją – langą, kuris turi mums priminti, kad savanorystė yra kaip atviras langas: ji yra atvira, skaidri, draugiška. 

Nugalėtojų čia nebuvo, tiesiog norėjome pabrėžti savanorystės ir atvirumo svarbą bendruomenėje“, – pažymėjo Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

Šiemet labai geri metai yra Šventybrasčio bendruomenei, mat bus atnaujinamas jų bendruomenės centras. Savo planais bendruomenė dalijosi su meru V. Tamuliu. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Bendruomenės – aktyvios

Pirmininkė teigė, kad Kėdainių rajono bendruomenės jau daugelį metų yra labai aktyvios ir pavyzdinės. 

„Šiandien sąskrydyje dalyvauja trys dešimtys Kėdainių rajono bendruomenių. Tai yra per du šimtus jaunų, vyresnių ir pagyvenusių žmonių.

Bendruomenėms veiklos šiais metais išties netrūko, sakyčiau, kad karantinas bendruomenių neišbalansavo, o kaip tik sustiprino, apjungė. Mat jei žmogus negali kreiptis į seniūniją ar į kitą valdišką instituciją, jo ramsčiu visuomet tampa vietos bendruomenė. Todėl mes jas turime stiprinti, joms padėti, augti kartu“, – sakė A. Vaidotienė.

Laimėjo projektą

Kiekviena bendruomenė turi kuo pasididžiuoti ir kuo pasidžiaugti.

Šiemet labai geri metai yra Šventybrasčio bendruomenei, mat bus atnaujinamas jų bendruomenės centras. 

„Mūsų bendruomenė gyvena tikrai neblogai. Judame, tvarkomės, einame į priekį. Bendruomenės centro vidų jau susitvarkėme prieš keletą metų, o dabar laimėjome didelį projektą ir tvarkysime visą mūsų bendruomenės centro išorę. 

Tai mums tikrai yra labai didelis žingsnis. 

Taip pat mūsų kaime labai daug viešųjų erdvių, labai daug žaliųjų plotų. Bendromis jėgomis viską tvarkome, prižiūrime. Darbo tikrai netrūksta“, – kalbėjo Šventybrasčio bendruomenės centro pirmininkė Vida Pliauskienė.   

Kėdainių rajono bendruomenės šį kartą sąskrydžiui turėjo pasiruošti – atlikti namų darbus. Jie turėjo namuose paruošti meninę instaliaciją „Savanorystės langas“. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Labai jauni

Sąskrydyje labai išsiskyrė Beržų kaimo bendruomenė, mat didžiąją dalį bendruomenės narių sudarė jaunimas.

„Išties turime labai daug gražaus jaunimo, kuris jungiasi prie mūsų. Jis kartu ir dalyvauja, ir padeda darbuose. 

Esame labai laimingi, kad jaunimas eina koja kojon su mumis. Gražių švenčių nebūtų, jei ne jaunimas. 

Žinoma, padeda mums ir vyresni žmonės, ir net senjorai, tačiau vis tiek ateitis yra mūsų jaunimas, tad džiaugiamės, jog jis kartu su mumis“, – kalbėjo Beržų kaimo bendruomenės centro pirmininkė Birutė Jomantaitė.   

Tenka paplušėti

Bendruomenių nariai dalijosi veiklos patirtimi ir pripažino, jog kaimo bendruomenėms šiandien

tenka vis svarbesnis vaidmuo bei daugiau pareigų rūpinantis tiek socialinėmis vietos žmonių

problemomis, tiek kultūriniu gyvenimu.

„Visos rajono bendruomenės entuziastingai dirba pagal savo galimybes ir žmones. Šiam darbui

turi būti entuziastų, savanorių, nes vienam labai sunku – vienas lauke ne karys. 

Reikia įdėti daug darbo, daug pastangų, buriant, kviečiant žmones dalyvauti bendruomenės veikloje ir gyvenime“, – sakė Tiskūnų bendruomenės centro pirmininkė Vida Vansevičienė.

Sąskrydyje, kaip ir kasmet, apsilankė Seimo narys Darius Kaminskas su žmona Aušrele. Labai veikli

Turbūt viena iš veikliausių bendruomenių šiais metais būtų galima pripažinti Sirutiškio kaimo bendruomenę. Sąskrydyje jai atstovavo tik trys narės – Rasa Labunskaitė, Dovilė Griškevičienė ir kaimo seniūnaitė Kristina Kulbienė. 

„Darbus mato visi mūsų krašto žmonės. Mūsų bendruomenėms centro aplinka ir visas kaimas keičiasi tiesiog akyse. Darbų nuveikta be galo daug. 

Dar šiemet sodinsime ir medžių alėją, kuri vainikuos visus nuveiktus gerus darbus“,  – sakė K. Kulbienė. 

Svarbu išlaikyti

Buvusi Beinaičių bendruomenės pirmininkė Rita Lankelienė pažymėjo, kad bendruomenės jau nesiplečia. Moteris tikino, kad dabar svarbus uždavinys yra išlaikyti bendruomenes veiklias, gyvuojančias.

„Mūsų kaimo bendruomenė gyvena neblogai. Laikomės, stengiamės, dirbame.

Prieš mėnesį bendruomenės centro raktą perdaviau jaunesnei kolegei. Suprantu, kad naujų žmonių jau sunku bepritraukti, tad reikia stengtis, kad esantys būtų veiklūs, kad netrūktų jiems užimtumo, nedingtų noras dalyvauti bendruomeninėje veikloje.

Šiandien sąskrydyje lankomės ir kaip Beinaičių kaimo šeimininkių klubas. Pristatome naminę duoną ir firminius mūsų kaimo kibinus“, – sakė buvusi Beinaičių krašto vedlė ir dabartinė Šeimininkų klubo vadovė R. Lankelienė. 

Renginio šeimininkas Pernaravos seniūnas Artūras Gustas (kairėje) turėjo apie ką pasikalbėti su vicemeru Pauliumi Aukštikalniu ir administracijos direktoriaus pavaduotoju Gintautu Muzniku.Visą dieną

Šventė Pernaravoje vyko nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Čia netrūko nei vaišių, nei dainų, nei linksmybių. 

Visą dieną Pernaravos stadione vyko varžybos, koncertai, bendruomenių saviveiklininkų  pasirodymai, atrakcionai vaikams. Kėdainių rajono bendruomenių sąskrydyje stalai lūžo nuo pačių bendruomenių narių sunešto gėrybių stalo. 

„Labai stengėmės, kad visiems būtų gera. Bendruomenės labai atsakingai ruošėsi šiai šventei. Šventė pavyko labai puikiai, joje apsilankė daugybė svečių. 

Bendruomenių nariai puikiai praleido laiką, sustiprino savo ryšius. Tai yra puiku“, – reziumavo vienas iš šventės šeimininkų Pernaravos seniūnas Artūras Gustas.  

Susirinko pasveikinti

Net kelis šimtus žmonių iš viso Kėdainių rajono susirinko pasveikinti ir gausus būrys svečių:

Seimo narys Darius Kaminskas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktoriaus pavaduotojai Danutė Mykolaitienė ir Gintautas Muznikas, rajono Tarybos nariai, Kėdainių seniūnijų seniūnai, šventės rėmėjai. 

Visi jie pasidžiaugė puikiai organizuota švente bei labai aktyviomis ir veikliomis mūsų krašto bendruomenėmis. 

Burtai nulėmė, kad kitąmet bendruomenių sąskrydis vyks Surviliškio seniūnijoje. Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė garbingai priėmė šį iššūkį ir pažadėjo, kad visi bus draugiškai sutikti.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video